BURESONDRACEK
6.3.2018
Kategorie: Společnost

Několik slov k mlátičce Ondráčkovi

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Za víc než několik málo slov ta kauza podle mého mínění opravdu nestojí. Důležitějších důvodů k demonstracím je zde daleko více, ty však dnes nespokojená veřejnost přehlíží.

 

Nepochybně by se člověk, který se zúčastnil represí vůči demonstrantům proti komunistické totalitě, měl hluboce stydět a neusilovat o žádnou veřejnou funkci. Nicméně to, že se soudruh Ondráček nestydí, přece nikoho nepřekvapuje. Čekal někdo, že uzná, jak zle tehdy, třebaže v rámci služebních povinností, jednal? (Služební povinnost samozřejmě v této věci není žádná omluva.) A že je soudruh Ondráček stále loajálním komunistou – co na tom? On jen představuje kombinaci všeho špatného. A koneckonců mlácení demonstrantů je dnes, v tzv. vyspělé demokratické Evropě již pomalu trendem, jak ukázaly nedávné události ve Španělsku.

Ondráček je samozřejmě nepřítelem svobody. Kromě pouhého faktu, že je členem strany, která svoji nenávist vůči svobodě prokázala v praxi již dostatečně, navrhuje například omezování svobody slova namířené vůči kritice politiků, ať už oprávněné či neoprávněné. Ale je tohle v současné naší politice nějaká výjimka?

V poslaneckých lavicích sedí jeden nepřítel svobody vedle druhého. Pouze většina z nich to umí více či méně šikovně zakrývat.

Zaslouží si jeden rudý ničema takovou míru pozornosti, aby se kvůli němu scházeli lidé na náměstích a demonstrovali proti němu, když se v poslanecké sněmovně nachází, dejme tomu, nějakých 190 dalších nepřátel svobody, kteří nám ji brali, berou a budou brát se stejnou zapálenou horlivostí, s jakou chce svobodu ničit soudruh Ondráček? Kde tito demonstranti byli, když se schvaloval ten či onen zákon, který nám ukrojil další dílek naší svobody?

Jestliže jeden rudý ničema vyvolal takovou míru lidového rozhořčení (předpokládejme, že je skutečně spontánní), co by asi měli tito lidé, pokud jim skutečně jde konzistentně o svobodu, dělat kvůli zavedení EET, protikuřáckého zákona, solidární daně? Co by měli dělat při každé další regulaci, kterou nám stát zasahuje do našich životů? Jestliže si komouš Ondráček zaslouží demonstrace, potom EET či každé další daňové zátěže si zaslouží defenestraci. Přesto však ti, kteří dnes demonstrují proti soudruhu Ondráčkovi, mlčky nebo se souhlasem rostoucí moc státu přijímají jako něco nevyhnutelného či žádoucího.

Nemám pochybnosti o upřímných pohnutkách těch, kteří dnes proti poslanci Ondráčkovi a jeho jmenování do čela GIBS protestují. Pokud jim však skutečně leží na srdci osud této země, naše práva, naše svoboda, měli by si srovnat priority.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 78 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.