BURESONDRACEK
6.3.2018
Kategorie: Společnost

Několik slov k mlátičce Ondráčkovi

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Za víc než několik málo slov ta kauza podle mého mínění opravdu nestojí. Důležitějších důvodů k demonstracím je zde daleko více, ty však dnes nespokojená veřejnost přehlíží.

 

Nepochybně by se člověk, který se zúčastnil represí vůči demonstrantům proti komunistické totalitě, měl hluboce stydět a neusilovat o žádnou veřejnou funkci. Nicméně to, že se soudruh Ondráček nestydí, přece nikoho nepřekvapuje. Čekal někdo, že uzná, jak zle tehdy, třebaže v rámci služebních povinností, jednal? (Služební povinnost samozřejmě v této věci není žádná omluva.) A že je soudruh Ondráček stále loajálním komunistou – co na tom? On jen představuje kombinaci všeho špatného. A koneckonců mlácení demonstrantů je dnes, v tzv. vyspělé demokratické Evropě již pomalu trendem, jak ukázaly nedávné události ve Španělsku.

Ondráček je samozřejmě nepřítelem svobody. Kromě pouhého faktu, že je členem strany, která svoji nenávist vůči svobodě prokázala v praxi již dostatečně, navrhuje například omezování svobody slova namířené vůči kritice politiků, ať už oprávněné či neoprávněné. Ale je tohle v současné naší politice nějaká výjimka?

V poslaneckých lavicích sedí jeden nepřítel svobody vedle druhého. Pouze většina z nich to umí více či méně šikovně zakrývat.

Zaslouží si jeden rudý ničema takovou míru pozornosti, aby se kvůli němu scházeli lidé na náměstích a demonstrovali proti němu, když se v poslanecké sněmovně nachází, dejme tomu, nějakých 190 dalších nepřátel svobody, kteří nám ji brali, berou a budou brát se stejnou zapálenou horlivostí, s jakou chce svobodu ničit soudruh Ondráček? Kde tito demonstranti byli, když se schvaloval ten či onen zákon, který nám ukrojil další dílek naší svobody?

Jestliže jeden rudý ničema vyvolal takovou míru lidového rozhořčení (předpokládejme, že je skutečně spontánní), co by asi měli tito lidé, pokud jim skutečně jde konzistentně o svobodu, dělat kvůli zavedení EET, protikuřáckého zákona, solidární daně? Co by měli dělat při každé další regulaci, kterou nám stát zasahuje do našich životů? Jestliže si komouš Ondráček zaslouží demonstrace, potom EET či každé další daňové zátěže si zaslouží defenestraci. Přesto však ti, kteří dnes demonstrují proti soudruhu Ondráčkovi, mlčky nebo se souhlasem rostoucí moc státu přijímají jako něco nevyhnutelného či žádoucího.

Nemám pochybnosti o upřímných pohnutkách těch, kteří dnes proti poslanci Ondráčkovi a jeho jmenování do čela GIBS protestují. Pokud jim však skutečně leží na srdci osud této země, naše práva, naše svoboda, měli by si srovnat priority.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...