migrants
2.9.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Několik pohledů na islamizaci Evropy aneb jak dědeček vyprávěl Alence pohádku

Sdílejte článek:

MILOSLAV SMOLA

Pohádka, nebo snad už realita?

Byl jednou jeden veliký, opravdu hodně veliký dům. Ten dům byl nejenom veliký, ale byl i docela hezký na pohled. V tom domě bydlelo mnoho vzdělaných lidí i mnoho lidí, kteří sice nebyli tak vzdělaní, ale ti byli šikovní a velmi pracovití. A ti všichni v tom velikém domě, v němž měli i dílny a továrny, kde si vyráběli vše potřebné, k němuž měli i zemědělské hospodářství, aby měli dostatek potravin, tak ti všichni v tom velikém domě žili společně, poměrně dobře a spokojeně.

Protože to byl opravdu hodně veliký dům a jeho provoz byl dost složitý, tak si ti lidé určili správce, který se o ten dům měl starat a platili mu za to. Ale ten správce se sice tvářil, že těm lidem slouží, ale ve skutečnosti si představoval, že mu tam vše patří, že je vše jeho, že bez něj by to nešlo, a že ho všichni musí poslouchat. A ti lidé byli tak naivní a důvěřiví, že toho správce nechali, aby si vše dělal po svém.

Poprvé se to ukázalo, když se zjistilo, že se do domu vetřelo množství cizích lidí, příbuzných několika cizinců, kteří v domě již před tím žili, byli to ovšem lidé, kterým se tam zalíbilo, ale vůbec nechtěli pracovat, pouze chtěli žít v tom hezkém domě. A tehdy správce – bez souhlasu pracovitých obyvatel toho domu – začal těm cizím a nepracujícím lidem dávat vše zadarmo. Když to pracovití obyvatelé zjistili a nesouhlasili s tím, začal je (jimi placený) správce kárat, že jsou nesnášenliví a zlí, že ti nepracující cizí lidé nejsou líní, hluční, agresivní a nepořádní, že jsou prostě pouze trochu jiní, že je to jiná kultura. A ti slušní pracující musejí být solidární s těmi
nepracujícími chudáky, kteří nemohou za to, jací jsou, a musejí se s nimi podělit, vždyť jsou přece dost bohatí.

To se těm nepracujícím moc zalíbilo, a když chtěli ještě víc a víc, byli hlučnější a agresivnější a ti hloupí pracující nic proti tomu nedělali, ani toho špatného správce nezmlátili a nevyhodili, pouze potichu nadávali, protože ten špatný správce mezitím vymyslel zákony, které chránily ty špatné.

Ale to ještě nebylo to nejhorší, co ten krásný veliký dům čekalo. Pohádka začínala tím, že byl jednou jeden veliký dům. Ale ony také byly malé, špinavé a polorozpadlé chatrče. Ty nebyly veliké, ale bylo jich hodně. Proč byly malé, špinavé a polorozpadlé? To asi proto, že jejich obyvatelé nebyli tak vzdělaní a tak pracovití jako obyvatelé toho velikého a hezkého domu. Spíše byli úplně nevzdělaní a od dětství byli přesvědčováni, že obyvatelé toho velikého domu jsou nepřátelé, a že je správné je beztrestně zabíjet. A i z těchto malých chatrčí se do toho velikého domu dostalo několik lidí a od toho špatného správce dostali vše zadarmo. Když se to dozvěděli ostatní obyvatelé polorozpadlých chatrčí, chtěli také žít zadarmo v tom krásném a velikém domě. A začali do toho krásného a velikého domu přicházet. Ano, ten dům měl sice původně kolem dokola pevnou zeď a velká a pevná vrata proti nezvaným hostům, ale ten podivný správce se asi zbláznil a vrata otevřel a dokonce i tu zeď zbořil. Stále však hlasitě všechny ubezpečoval, že se vůbec nikdo nemusí ničeho bát, protože dokonale zajistil bezpečnost obyvatel tohoto domu.

Když však potom obyvatelé tohoto domu zjistili, že jejich bezpečí je značně ohroženo, že jejich dům začínají obsazovat vetřelci z chatrčí, a že ten jejich bláznivý správce ještě zve další a další a slibuje jim bezplatný a bezpracný pobyt, ubytování, stravu i lékařskou péči (většina těch vetřelců totiž měla nemoci, které obyvatelé toho velikého domu již dávno vymýtili nebo je ani neznali), tak tehdy již bylo pozdě.

Autor: Miloslav Smola

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 091 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)