toh529a81_07_riding_arena_b
4.1.2017
Kategorie: Politika

Největším světovým byznysem je vykrádání veřejných rozpočtů

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Kam se hrabe hazard, drogy, zbraně nebo dětská pornografie – otočíte prstenem jako Arabela a z peněz lidí se stanou peníze veřejné, které se dají beztrestně rozkrást, na rozdíl od těch soukromých. Miliony lidí nejen u nás (protože tohle není jen náš český nebo evropský problém) to pořád ještě nevidí, ale jednou to vystřízlivění přijde. Státy organizované systémem tzv. Zastupitelské demokracie jsou podvod a stroj na peníze a co hůř, chovají se jako “správci cílové skupiny” a “hlídači trhu”.

Největší jistotu a pravdu dnešního “moderního” světa (státy, svobody a lidská práva) nahradil jeden pouťový trik: mávnutím kouzelného proutku se z Vašich peněz stávají veřejné, nad kterými nemáte žádnou moc ani vymahatelnou kontrolu. Ale povězte – není to jen jiná a chytřejší forma znárodnění, ovšem tentokrát do předem připravených soukromých kapes firem, napojených na zkorumpované soukolí států? Když otevřeme oči a podíváme se kolem sebe: kdo sanoval všechny ztráty z internetových, hypotéčních, finančních bublin – a co znamená, když se něco zaplatí z “veřejného rozpočtu?”

Píšeme o tom v celém našem projektu (www.cesko2050.cz). Přestaňme se hrbit a ponižovat pro pár špinavých zlaťáků ve víře v “sociální stát”, který stejně jako jiná “království” v dějinách nikdy nepřijde. Pojďme se starat sami o sebe, bez prostředníků a “hajzlíků”, kteří si zřídili stát jako pohodlné živobytí. Cesta zpátky ke zdravému rozumu a svobodě je kupodivu docela jednoduchá: musíme státům začít brát podstatu jejich fungování, kterou jsou – světě div se – “naše” veřejné peníze. Jakmile se postavíme na vlastní nohy, uvidíte, jak se najednou všichni politici a na státy napojení „byznysmeni“ sfouknou jak balonek, když ho propíchnete špendlíkem.

Začněme vystupovat z předem připravených pastí daňových a pojistných systémů a tvořme své vlastní systémy. Nahraďme anonymní a zkorumpované struktury státu přirozenými vazbami – přáteli, rodinou, lidmi se stejnými zájmy, se stejnými názory. Pokud se totiž zřekneme “péče” státu, třeba jen částečně (například tím, že se – jako já – zřeknete státem organizovaného důchodového zajištění), nebude mít právo od nás peníze vybírat. Bude-li to dál dělat, sám odhalí svou zločinnost a svůj skutečný záměr – “znárodňovat” naše peníze. A v takovém zřízení, pokud je usvědčeno ze zločinnosti, nemusíte žít: to je základní lidské právo. A možná tohle měl přesně mistr Jan na mysli, když (prý) pronesl: „Nařizuje-li vrchnost co neprávem či žije-li v hříchu, nemusíte poslouchat jejích příkazů.“ A tahle ryzí doktrína lidského práva a svobody je platná dnes stejně jako tenkrát.

Proto přestaňme být ustrašené stádo se stejně naivní nadějí, s jakou lidé nastupovali do dobytčích vagónů směr Osvětim nebo s jakou předchozí generace souhlasila s komunismem a která by se dala vyjádřit slovy: “třeba právě já budu mít štěstí.” Když se nezačnete bránit, přijdete o všechno. Ve válce už jste ať chcete nebo ne, protože máte něco, co privilegovaná “partička” grázlíků chce: ještě nějaké soukromé (neveřejné) peníze a zbytek svobody, která z Vás v jejich očích dělá nevyzpytatelnou cílovou skupinu, přičemž cílem jejich světa je opak – plánovitost, vypočitatelnost a pravidla, která jejich privilegia ochrání a pomůže jim vyrábět co nejlevněji s co nejširší (globální) prodejní cílovou skupinou. Státy už nechrání naše, ale jejich zájmy: pochopme to konečně.

Přikládáme zmíněný článek v Lidovkách.cz, je totiž zajímavé se na současný systém podívat jinýma očima, v tomto případě očima miliardáře. Třeba jen proto, že je to poučné, a můžeme se kdykoli něco přiučit i od někoho, kdo může být na druhé straně barikády, nebo má na věci jiný názor … Kdyby se nekradlo tak šíleně, jak se krade, nemáme nejenom žádný dluh, ale měli bychom rovněž dokončenou veškerou infrastrukturu, říká developer Radim Passer.

ZDROJ: Michal Hájek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...