20.11.2013
Kategorie: Společnost

Největším neštěstím Miloše Zemana, je on sám

Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 20|11|2013

„Rum je v poli nezbytnou věcí v jakékoliv roční době, stejně jako víno. Působí, abych tak řekl, dobrou náladu. Za půl esšálku vína a čtvrt litru rumu budou se vám lidi prát s každým.“ Účetní šikovatel Vaněk; Jaroslav Hašek, Dobrý voják Švejk

 

 

Prezidentské angažmá pana Miloše Zemana, se mi začíná jevit jako jedno velké Ein kessel buntes. Jeden veselý výstup střídá druhý a na občana se z Hradu počíná valit nepřetržitá řeka zábavy, produkovaná jak jím samotným, tak jeho poskoky a lékařským konziliem včetně.

 

Což je vždy příznakem posledního stádia moci, úplně stejně jako tomu bylo v dobách předlistopadových s Miloušem Jakešem a režimem, který představoval.

 

Nechápu, jak v něm někdo mohl a může spatřovat potencionálního diktátora a nebezpečného pučistu, když se jedná o pána, který je evidentně již zcela neškodný a nachází se někde daleko od nás, ve světě svých přeludů.

 

On za to nemůže, oni ho prostě jenom vezmou, naloží do limuzíny a přivezou.

 

Tam pana prezidenta počastují buď lahví samohonky, jako na sovětském velvyslanectví v dopoledních hodinách, předcházejících jeho následnému nesmrtelnému provazochodeckému výkonu nad říšskou korunou a ostatními insigniemi království českého, nebo ještě něčím ostřejším a on poté zcela v intencích diagnózy štábního šikovatele, počne pronášet své repliky jako Felix Holzmann.

 

Jak jinak nazvat návštěvu vinopalny, kterou vlastní, před výkonem trestu v káznici uprchlý Vladislav Jarošek, svého času předák jedné z buněk obskurní sekty financované Lukoilem, vydávané za politickou stranu, která ve svém názvu nese jméno otce zakladatele, což by se dalo i v tomto kontextu nazvat nomen omen.

 

Nabubřelé tirády, které tehdy podmalovány troubením lesních rohů myslivecké družiny vycházely z úst pyšného otce na adresu jeho dítka, v nichž bylo možno zaslechnout slova o poctivém podnikateli, který ke štěstí a rozlehlé haciendě přišel, tak lze přičítat snad pouze tomu, že se pan prezident omylem napil Nemrzolu, namísto slivovice Zemanovka, kterou pachatel rozsáhlého daňového úniku, skrývající se nyní před spravedlností ráčil pálit, nepochybně pouze k účelu boje za práva občanů.

 

 

Vrchol onoho mutěnického estrádního představení a blahoslavení, lze zajisté spatřovat v závěrečném prokletí všech tunelářů, kdy jim pan prezident, jako správný revolucionář popřál smrt, aniž by tušil, že právě spáchal svoji osobnostní, politickou i hodnotovou sebevraždu, protože je to totéž, jakoby nechal vytrubovat halali, ku slávě Babinského, nebo nějakého jiného lotra mexického.

 

O Leninovi řekl Winston Churchill, že jeho neštěstím bylo, že se narodil a že zemřel, čímž narážel na fakt toho, že poté co připravil o život miliony lidí a odebral se do věčných lovišť, jej vycpali a do dnešního dne vystavují, jako medvěda na Konopišti.

 

O panu prezidentovi bych řekl, že jeho neštěstím je, že vůbec vešel do politiky a že do téže řeky vstoupil podruhé.

 

Umění odejít, je umění z největších.

 

Umění vejít, není o nic menší.

 

Možná právě toto, je příčinou toho, že uvnitř moci, se nacházejí ti, kdož tam vstoupili.

 

Pane prezidente České republiky, odejděte.

 

Jestli jste dříve mohl být považován za krále, pak dnes, již jen za šaška.

 

Jestli jste dříve mohl být považován za postavu, pak dnes, již jen za postavičku.

 

Jestli jste dříve mohl být považován za politika, pak dnes, již jen za ztělesnění jejího úpadku.

 

Jediné čím ještě můžete této zemi prospět, je vaše abdikace.

 

K tomu vám dopomáhej Bůh.

 

 

Miroslav Václavek,  Šumperk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč


Celkem za měsíc: 11 014,60 Kč
Vybráno 31.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.