KLIMA
20.11.2021
Kategorie: Společnost

Největší podvod v historii

Sdílejte článek:

JAMES DELINGPOLE

Drtivá propagandistická mašinérie klimatických alarmistů

„Jak to zastavíme?“ ptá se Spiegel na obálce aktuálního vydání, v pozadí seschlý, prasklý, špatně vypadající glóbus, jehož celý kousek vpravo dole chybí. „Planeta se hroutí,“ říká se nám, jako by to byl nezpochybnitelný fakt a ne hysterická spekulace.

 

Přesně to dělají všechna ostatní mainstreamová média. Od New York Times po Guardian je poselství vždy stejné: svět směřuje ke svému konci, za všechno můžeme my a konference OSN o změně klimatu v Glasgow je doslova naší poslední šancí.

Víte, kolik stojí taková rozsáhlá propagandistická kampaň? Není možné uvést číslo. Lidský mozek si taková čísla nedokáže představit. Přesto jsem požádal Bennyho Peisera (dříve člena německých Zelených, nyní člena nadace Global Warming Policy Foundation), aby odhadl roční výdaje globálního klimatického průmyslu.

„Gigantické sumy“

„Sedm kvadrilionů?“ řekl spontánně, což bylo jen napůl myšleno žertem. „Kde začínáš?“ Platy všech akademiků, kteří řídí klimatickou agendu, odpovědných úředníků, peníze daňových poplatníků vynaložené na dotace, investice firem. „Jsou to obrovské, prostě nepředstavitelné sumy.“

A zde máme základní problém klimatického průmyslu: tento komplex mezitím natolik zmohutněl, že jej již nelze zatlačit zpět. Tento gigantický aparát, necitlivý na logiku či analýzy nákladů a přínosů, je kolos, který všechno válcuje a svými ječivými obviněními přehlušuje hlasy rozumných, slušných, znalých vědců, kteří chtějí téma diskutovat věcně, s citem pro úměru a fakta .

V průběhu let jsem mluvil s mnoha z těchto lidí – s fyziky Williamem Happerem a Richardem Lindzenem, Fredem Singerem, geologem Ianem Plimerem. Všichni jsou (nebo byli) uznávanými odborníky a vynikajícími představiteli svého oboru. Všichni byli marginalizováni svými kolegy a institucemi a do značné míry ignorováni médii, protože jejich nadějné poselství jednoduše nezapadá do módního vyprávění o katastrofě.

Jaké je jejich poselství? Docela jednoduché: globální oteplování (neboli „změna klimatu“ nebo „klimatická katastrofa“ – stále se zavádějí nové pojmy) ve skutečnosti není problém. Existuje pouze jako hrozba v klimatických modelech, které byly od té doby z velké části vyvráceny realitou.

Největší podvod v historii

Totéž platí pro všechny ostatní, neustále vyvolávané „environmentální hrozby“ – bezmocní lední medvědi, potápějící se tichomořské ostrovy, tající ledovce, mroži vrhající se na smrt, umírající Velký bariérový útes, plastový odpad v Pacifiku, okyselení oceánů, tání polárních ledovců, bezprecedentní lesní požáry, vymírání druhů a tak dále.

Ani jeden z těchto hororových příběhů neobstojí v kritickém zkoumání. Je to všechno zelená propaganda navržená k vytvoření atmosféry strachu mezi veřejností, aby určité zúčastněné strany mohly mít pěkné zisky z nákladných řešení těchto imaginárních problémů.

Téměř dvacet let sleduji tento monstrózní skandál, největší vědecký podvod v historii lidstva . A znovu a znovu mě překvapuje a děsí, jak je ta velká lež nezničitelná. Když jsem například v roce 2009 pomáhal odhalit skandál Climategate (vědci v srdci globálního klimatického průmyslu používali nejrůznější špinavé triky), představoval jsem si, že tento neuvěřitelný podvod se pod tíhou důkazů zhroutí.

Ale podvodníci jsou stejně nestydatí jako mazaní. Těší se podpoře firem, vlád a médií. BBC nedávno odvysílala film na téma „Climategate“. Ale místo toho, aby představil hlavního viníka jako podvodníka, který zneužívá výzkum klimatu k politickým účelům, byl ukázán jako hrdina, který je za to, že dělá svou práci, šikanován zlými, ignorantskými novináři.

V posledních letech byla pravda o klimatu prakticky pohřbena masivní propagandistickou kampaní – která s úctou zachází s autistickou teenagerkou Gretou s copánky jako se svatou, zatímco renomovaní vědci, kteří zasvětili své životy výzkumu těchto problémů, byli vyřízeni coby blázni a podivíni.

Před pěti lety se mi podařilo publikovat články v britských novinách o marnosti drahých, nespolehlivých a ošklivých větrných mlýnů, které jsou nebezpečné pro netopýry a ptáky. Ale ta doba je pryč. Ve Spojeném království jsou redakce zastrašovány novými a otravnými stížnostmi ekologických aktivistů na mediálního regulátora, který jim často dává za pravdu. A s klesajícím nákladem jsou noviny stále více závislé na vládních reklamách. Vláda Spojeného království je od koronavirové krize nejdůležitějším inzerentem. A protože Boris Johnson, stejně jako většina jeho západních kolegů, masivně rozšiřuje politiku životního prostředí, komerční tisk nechce zůstat stranou.

Johnson byl sám otevřený klimaskeptik. Jako fejetonista si často dělal legraci z absurdit zelených ideologů. V roce 2013 například napsal, že větrné turbíny jsou tak slabé, že „nedokážou odstranit škraloup z rýžového nákypu“.

Perfektně zinscenovaná akce

Ale od té doby, co se stal premiérem (a pravděpodobně čerpá pokyny od globální elity, která stojí za zelenou agendou), mění tón. (zde je nutné připomenout, že jeho partnerka je zuřivá klimaaktivistka!) Jeho úvodní řeč v Glasgow byla příkladem polopravd a trapných hloupostí, které klimatický komplex tak rád šíří.

Popíral výdobytky průmyslové revoluce (která udělala Británii tak bohatou a bez níž by Borisův otec nikdy nemohl dovolit poslat své syny do nóbl internátní školy, jako je Eton) a srovnával „písty a turbíny a stroje“ s tikající bondovskou „časovanou bombou“, která „navždy uhasí lidský život, jak ho známe“.

To je samozřejmě úplný nesmysl a Johnson to ví také, ale o to nejde. Klimatické konference OSN jsou čistým divadlem – dokonale zinscenovanými akcemi, které nás mají přimět k přesvědčení, že stále vyšší ekologické daně, povinné využívání drahých obnovitelných energií a zákaz benzínových a naftových aut a letecké dopravy mají jediný cíl – totiž ušetřit planetu .

Soukromé tryskáče a limuzíny

Ale to prostě není pravda. Skutečný cíl ekologické agendy zůstává nezměněn: parazitická malthusiánská elita, která pohrdá prostým lidem, chce ukojit svou chamtivost a umně maskujíc své záměry melodickými hesly rozšířit a zajistit svou moc. Proto se jejich zástupci hromadně hrnou na tyto ekologické konference ve svých soukromých tryskáčích a limuzínách, aby ukázali, jak jim na našich zájmech záleží, a připomněli nám, že my jsme lidé a oni pány.

To nejdůležitější, co by si měl každý uvědomit při čtení všech depresivních titulků inspirovaných Glasgow Environment Summit: Pravda je přesný opak toho, co říkají politici, vědci a mediální hysterici. Svět neumírá, ale je v nejlepším zdraví: Dodatečný obsah CO2 v atmosféře způsobuje globální ekologizaci – nárůst vegetace na okrajích pouště, jako je oblast Sahelu v severní Africe. Korálové útesy, které vypadaly, že odumřely bělením, se zotavily. Populace ledních medvědů vzkvétá.

V roce 2021 je třeba se obávat mnoha věcí. Blížící se ekologická katastrofa mezi ně rozhodně nepatří.

  • James Delingpole, přeložil P. Zinga

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 822 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)