nejoblibenejsi hry

Nejúspěšnější videohry na trhu: už jste je také hráli?

Sdílejte článek:

Jednou z komerčně nejúspěšnějších her současnosti je hra Grand Theft Auto 5 (GTA 5), které se celosvětově doposud prodalo více jak 110 milionů kopií. Filmově střižená akční gangsterka z otevřeného světa vyšla již v roce 2013 na starou generaci herních konzolí a okamžitě svým zpracováním a zábavností učarovala všem hráčům. O rok později se GTA 5 dostala na moderní stroje PlayStation 4 a Xbox One a zájem o ni neutuchal. V roce 2015 vychází port pro PC a tím bylo zajištěno, že se stane jednou z nejvíce prodávaných her v historii. Vysoké příjmy také generuje GTA Online, jež je součástí GTA 5 a dovoluje hráčům utkávat se spolu ve virtuálním světě. Za GTA 5 stojí úspěšné studio Rockstar Games, které v loňském roce vydalo obdobně zpracovaný titul Red Dead Redemption 2, jenž ale není zasazen do moderní současnosti, ale hráči se v něm vrací mezi kovboje na Divoký západ.

Red Dead Redemption 2 vyšla pro aktuální generaci konzolí (PlayStation 4 a Xbox One) a mezi hráči je netrpělivě očekáváno oznámení její PC verze. Příběhově a zasazením aktuálně nenajdete podobný titul. Pokračování od prvního dílu dělí dlouhých 8 let! Díky moderním technologiím je svět v Red Dead Redemption 2 mnohem větší, detailnější a bohatší na interakce. Studio Rockstar dokazuje, že hry v otevřeném světě s propracovaným příběhem je jejich parketa. Oceňují to i hráči prostřednictvím svých peněženek. Stejně jako v případě GTA 5, je i součástí Red Dead Redemption 2 online hra – Red Dead Online.

Podle výročí zprávy společnosti, která vyšla spolu s účetní uzávěrkou, se Red Dead Redemption 2 prodalo více jak 24 milionů kopií. Ve virtuálním prostoru v Red Dead Online lze s ostatními hráči zažít nová dobrodružství. Bohužel, vinou přísné české legislativy, tvůrci z online hry vypustili možnost hrát s ostatními kovboji poker. Podle všeho nechtěli kvůli minihře přijít do křížku s českými zákony. Přitom se ve hře nehraje o reálné peníze… Ostatní minihry jsou naštěstí pro Čechy dostupné.

Vypadá to, že se tvůrci virtuální hry obávali, že by pro svůj poker museli získat potřebnou licenci Ministerstva financí, stejně jako tak museli učinit provozovatelé online pokeru za reálné peníze.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč

Celkem za měsíc: 7 066,00 Kč
Vybráno 20.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 197 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.