volby
15.9.2020
Kategorie: Politika

Nejsou lidi

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Za tři týdny tu máme krajské volby. To jsou ty volby s nízkou účastí, díky kterým se vyberou lidi, kteří nejvíc kradou. Kraje jsou největší černou dírou na peníze a prakticky všichni odsouzení politici se namočili při krajských veřejných zakázkách. Rath by mohl vyprávět. Stejně tak na krajské politiky směřuje nejvíce trestních oznámení – Půta a Čunek by mohli vyprávět – a objevují se tam ty nejzajímavější průsery, protože krajský politik je v podstatě ještě amatér a tak v tom ještě neumí chodit. Krajské skandály pak ohrožují i sněmovní politiku. 

Pojďme si tedy pomalu udělat jasno v tom, co se na nás zase valí za pohromy…  Dnes bych chtěl otevřít téma krajských voleb z hlediska jednotlivých partají. 

Začnu Babišem. Ten to udělal poměrně jednoduše – přijede do libovolného kraje a řekne lidem, že vůbec nemusejí znát svého hejtmana, ani nemusejí znát krajské zastupitele, vlastně nemusejí znát vůbec nikoho, protože šéfem je stále Andrejko a ta stačí mít číslo na premiéra. Lidi, pokud volíte ANO, volíte i v kraji mě – Andreje Babiše. 

Billbórdy u dálnice jsou pak otapetovány tím, kolik peněz kraje dostaly a na co je použily.  Za Babišem stojí vždycky příslušný hejtmanokandidát, případně hejtman. 

U nás v Jihomoravském kraji je to obzvlášť lahůdka – protože hejtmana Šimka nikdo nezná. Ten chlap snad ani neumí udělat skandál, protože v televizi ani ostatních médiích jsem ho nezaznamenal ani jako novinářskou oběť. Ten chlap se nezviditelňuje ani skandály, ani prací, vlastně vůbec nijak. Ale zřejmě to vůbec nevadí, všichni vědí (a kdo neví, tak se to dozví) že volíme Andreje, ať už se jmenuje jakkoliv. 

ČSSD svým způsobem dělá něco podobného – mají heslo že nás v krizi ochrání. Hamáček v červeném svetru představuje své kolegy straníky. Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že ČSSD už bere úplně ze dna. Mají na kandidátkách spoustu nezávislých kandidátů, kteří se socany neměli ještě nedávno nic společného. Jako by už krysy opustily loď, která se jen náhodou nepotopila a kormidla se ujali černí pasažéři. Věru nevím, jestli se s takovým materiálem dá něco udělat a už vůbec si nejsem jistý tím, jestli voliči Hamáčkovi uvěří to babišovské heslo, že ve všech krajích vlastně volíme Hamajdu a jeho ochranitelský červený svetr. 

A pokud mu to voliči čirou náhodou uvěří, uvěří mu to taky ti nezávislí kandidáti? Nebudou si náhodou dělat co chtějí? Aneb jak vyrábět přeběhlíky snadno a rychle…  

Hrozně se mi líbí heslo ODS – Rozjedeme kraj. To jim musel poradit nějaký drahý expert za těžké peníze.  Málokdy se podaří udělat něco tak úderného, že z toho jednoduchou přesmyčkou vznikne – Rozjebeme kraj. Fiala a jeho kamarádi u vesla znovu dostali příležitost se předvést a stále je kam klesat. 

Nevím, co dělá KDU – ČSL jinde, ale u nás na jižní moravě, kde vždycky dosahovala solidních výsledků nám letos nabízí kandidáty, “kteří jsou jiní”. A samozřejmě o nich nikdo neslyšel. Vlastně v této chvíli ještě ani nevím, kdo za KDU kandiduje. Andrejko moji dopisní schránku už oblažil. ČSSD také. Dokonce i ODS… ale KDU v kraji, kde má šanci… nic. Ticho po pěšině. 

Dostal jsem i Haló noviny. A sakra i u těch komunistů došli lidi. 

Vlastně nejznámější lidi jsou v této chvíli u Starostů. Přece jenom to Gazdíkům a spol. k něčemu bylo. Mají nějaké ty populární starosty a teď to zkoušejí přenést na krajskou úroveň. Koule na noze v podobě Kalouska se už zbavili a vlastně nebýt jejich kavárenských manýr, dovedl bych si představit, že by udělali slušný výsledek. 

Vůbec jsem nezaznamenal Piráty. Údajně jsou leckde v účelových koalicích. Což by ukazovalo na klasickou personální bídu jako u všech ostatních. Na pražský magistrát ještě lidi měli, ale na všechny kraje už jaksi není kde brát. 

Všimněte si, že nepíšu vůbec o TOPce a ostatních…. 

Vidlácky mám proto pocit, že všichni jsou na tom víceméně stejně blbě. Náskok má ale Andrej, kterému to lidi už dávno odpustili a skutečně volí ANO kvůli Veĺkému Bociánovi a nějací podržtaškové je nezajímají a jsou tam jen do počtu. Ostatní strany i lídři Andreje v podstatě jen hůře či lépe napodobují. 

Pokud do všeho nezasáhne koronavir, dovedu si představit standartně vysoký výsledek pro ANO a zřejmě i něco pro ČSSD. Přece jenom, Hamáček hezky mluvil v televizi a když už Babiš musel být u novinářů za hajzla, tak tu a tam Hamáčka ani nepomlouvali a dokonce ho obezřetně chválili. Ostatní mohou být úspěšní tam, kde už někoho úspěšného mají. Jinak bída s nouzí. 

Jak to máte u vás? Objevuje se někde jméno, kterému by bylo možné věštit nějakou budoucnost? Máte také v krajích personální bídu? Nebo máte něco, co by stálo za sledování? 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 429 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.