bureaucracy_by_itsk-d34auc8
4.2.2020
Kategorie: Společnost

Nejsem majetkem státu!

Sdílejte článek:

RADEK KETZL

A přesto mám pořád pocit, že někde v Katastru občanů ČR mám v kolonce Vlastnické právo napsáno “Stát (Vlády) ČR”.

Prostor, v jehož rámci je nám dovoleno myslet, rozhodovat a následně konat, se nebezpečně zmenšuje.

Je s námi zacházeno, jako bychom byli nesvéprávné a nevychované loutky.

Útoky politiků na naši neschopnost jsou arogantní. Jejich starost o naše zdraví je směšná. Jejich postoj, co je přínosem pro “ekonomiku” a co není, je hloupý!

Nezapomínejme, že jsou to jenom zástěrky pro dosažení větší a větší moci/peněz pro ně samotné.

Stát není vlastníkem mého těla a tedy zdraví. Nechci, aby mi stát říkal, co pít,jíst (přes daňové zátěže a regulace), kolik platit za zdravotní pojištění a jakou službu ve zdravotnictví za dané peníze čerpat.

Úředníci také nevlastní můj “mozek”. Rozhodnu si, co pravda jest a co není, sám, i s rizikem, že se mohu zmýlit. Nepotřebuji žádný institut na boj s “dezinformacemi”.

Stát nevlastní moji práci a nesmí si nárokovat vyvlastnění mé práce ve stále se vzrůstajícím množství.

Chtěl bych investovat do mého podnikání více peněz, ale stát si velkou část ukradne.

Diktují nám, co můžeme nakupovat, kdy a v jaké kvalitě.

Nemůžeme si na louce vyvrtat studnu, jelikož se na ní nachází 3 rostlinky Hořepníku Tolitovitého.

Byrokrati, kteří jsou placeni z naší práce, nám mají diktovat jak žít.

Pokud bychom souhlasili s tvrzením, že se mi občané o sebe nemůžeme dobře postarat, že se nerozhodujeme racionálně a potřebujeme dohled nad našimi rozhodnutími, jak můžeme tedy propadnout víře, že úředník je racionální dobroděj, který se rozhoduje bezchybně a může nás tedy od špatných rozhodnutích ubránit. Úředník je také jen člověk.

Důvěra v byrokraty stále vzrůstá. S touto důvěrou roste jejich moc nad námi. S jejich rostoucí mocí nám ubývá naše svoboda. Vítejme v socialismu.

Elektronické dálniční známky? Úředníci (včetně BIS) budou sledovat kudy jezdíme? Vítejte v totalitě. Ne, děkuji, i kdybych měl jezdit mimo dálnice (stejně jich tu moc není), elektronickou dálniční známku si nikdy nekoupím.

Byrokrat nám občanům svým jednáním prostřednictvím regulací a daní nenávratně ničí životy! Peníze, které jste si svojí prací a umem poctivě vydělali a které Vám stát vezme, již nikdy nebudete moci použít na to, co Vy opravdu chcete a hlavně zasloužíte. Byrokrat Vám sáhnul na Vás majetek, soukromé vlastnictví, jenž nás dělá člověkem.

Není čistších peněz než těch, které byrokrat nevidí.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 489 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
117 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)