4008921-ockovanui
12.3.2021
Kategorie: Politika

Nejohroženější jsou senioři, a proto naočkujeme policajty

Sdílejte článek:

LU LINA

Můj názor je ten, že vláda v souvislosti s covidem poměrně nepřekvapivě pohnojila úplně všechno, na co sáhla. Což je v podstatě normální stav, ale každá krize tento neveselý fakt vždycky tak nějak víc zviditelní. Zatím poslední oblast, která působí dojmem, že vládě s ní radí Láďa Hruška, je očkování.

 

Nejsem v téhle oblasti odborníkem, ani nejsem krizový manažer ranku pana premiéra, ale pár věcí mi přijde podivných. Vycházím přitom z toho, jaké klíny nám média plus politici už skoro rok zatloukají do hlav.

Klín první, „nejohroženější skupinou jsou senioři.“ Pak chronicky nemocní, tlusťoši a tak. A ta tolik vzývaná „data“ to rozhodně potvrzují. To, že na 99 nemocemi rozhlodaných devadesátníků natáhne „s covidem“ bačkory i 1 relativně zdravý pětačtyřicátník, je výjimka potvrzující pravidlo a na věci nic nemění. Pokud jste starý a nemocný nebo tlustý a nemocný, je vaše šance ocitnout se v televizním zpravodajství v kolonce „úmrtí s covidem“ prostě mnohokrát větší než když jste mladý a zdravý nebo aspoň bez pupku.

Klín druhý, „absolutně nejdůležitější je ulevit zahlceným špitálům.“ Nejsou lůžka a lůžka na jipkách už vůbec ne. Plní je pacienti s covidem. A naprostou většinu případů představují staří a tak dále, viz výše. Vyhlašují se „hromadná postižení,“ čert ví, co to je, protože právní řád ten termín nezná, znamenající ale v praxi, že když si v takovém místě teď zlomíte nohu, může se stát, že vám ve špitálu bude sádru dávat vrátný.

Klín třetí, „očkování je nejúčinnější zbraní a proto se musí co nejrychleji naočkovat ohrožené skupiny. Míněno pochopitelně očkování západní vakcínou. Vakcíny východní nejsou zbraně proti viru, ale neprověřené nástroje propagandy. A proto vás radši necháme chcípnout na covid při čekání ve frontě na Pfizer, než abysme vás očkovali Sputnikem bez bruselskýho razítka.Například taková vakcína AstraZeneca je, na rozdíl od Sputniku, přece dokonale zkontrolovaná a naprosto bezpečná vakcína, během jejíhož důkladného prověřovánínechyběla žádná klíčová data a nyní očkovaní rozhodně nejsou pokusnými králíky. 

Takže jak se může například stát, že i když díky organizační impotenci státu a neschopnosti jeho představitelů nejsou ani zdaleka naočkováni všichni kriticky ohrožení lidé, budou se teď místo nich absolutně nedostatkovými vakcínami přednostně očkovat policajti? WTF?? Kolik z těch mladých nabušenců, co na ulicích třískají rodiče bez roušek před jejich dětmi, už natáhlo brka „s covidem“ ??? Kolik jich teď leží na jipkách ????

Další věc, co mi leží v žaludku, je očkování učitelů. Stejné otázky: Kolik jich už zcepenělo „s covidem“ ? Kolik jich leží na jipkách ? Jaký je jejich podíl na přeplnění nemocnic ? Už skoro rok neviděli žáka a hned tak ho neuvidí, sedí v prázdných třídách, takže čím jsou, proboha, ohroženi ? Kolik se jich ve škole vůbec nakazilo, když jsou furt zavřený ? Nějaké logické, zdůvodnění faktu, že při očkování dostali učitelé přednost například před kriticky ohroženými chronicky nemocnými, by nebylo ? A poslední zveřejněná „data,“ podle kterých je většině doposud očkovaných učitelů (cca 105 tisíc) o dost méně než 55 let, už asi nemá cenu vůbec komentovat. Bravo, vládo.

A pochopitelně ani to, že zatímco bezejmenní neočkovaní staříci dál padají jak mouchy, všichni papaláši, vipáci a celebrity jsou dávno naočkovaní.

A závěrem k očkování jako takovému. To, že to posere Brusel, se dalo čekat. Že to posere česká vláda taky. Takže v tomhle směru nic nového. Nicméně existují příklady, že „posrat to“ není nevyhnutelný stav. A to i v rámci EU. Třeba Maďar pragmaticky upřednostnil zdraví Maďarů před loajalitou k Bruselu, zřejmě proto, že zná své pappenheimské, vakcíny si obstaral sám – klidně i z Východu –  a očkuje jako divej.

Nebo Izrael. Izrael není USA, je to země velká jako Česko. Tečka na mapě. A prostě nakoupil vakcíny. Přesně tak, jak je mohli na trhu nakoupit všichni. Tedy všichni, kdo nemají v hlavě nasráno. Všichni, kdo mají koule. Všichni, kdo nemají místo mozku z ideologie kostku. Všichni, co jim nevládnou cizí byrokrati. A zatímco my jsme slavnostně naočkovali pomocí titěrných unijních dodávek 900 tisíc lidí, Izrael pět milionů a je za vodou. Čím to asi bude?

Jak už jsem psal, covid roztáhl oponu obvykle zakrývající vládní kutilství a to, co je díky tomu vidět, je fakt k posrání.

Vážně chceme, aby nám tohle dál vládlo? I vláda složená z náhodně vybraných reprezentantů obyvatel pavilonu lidoopů v pražské zoo by to s vysokou pravděpodobností zvládala líp.

Ovšem nejdepresivnější na tom celém je fakt, že i kdyby se stal zázrak a lidi by to vládě ve volbách všechno spočítali, což se z mnoha důvodů nestane, tahle země si nijak nepomůže.

Vláda premiérů Bartoše či Fialy nebo premiérky Pekarové Adamové bude nemlich taková jako je vláda premiéra Babiše. Žádnýho zásadnějšího rozdílu si nevšimnete.

A jestli jo, tak vsadím botky, že určitě ne k lepšímu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 610 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)