tommy
30.7.2018
Kategorie: Společnost

Nejnovější prohlášení týmu Tommy Robinson

Sdílejte článek:

COM

Chceme vám objasnit několik bodů před rozhodnutím o odvolání, které se očekává tento týden v úterý nebo ve středu. Prosím, sdílejte pravdu!

Tommy byl poslán do vězení na 13 měsíců za přečtení článku o případu znásilňování, který už byl před tím zveřejněn na BBC a stále se o tom píše. Když se podíváte na webové stránky BBC, ten článek tam stále najdete.

Proč, když Tommy čte ten článek v přímém přenosu, znamená to pro něj důvod k zatčení pro pohrdání soudem, ale stejný článek, zveřejněný na internetových stránkách BBC pro miliony lidí ne? (Pozn.: pohrdání soudem je zde zmíněno z toho důvodu, že Tommy je v podmínce za podobný “zločin”, který spáchal zhruba před rokem. Tehdy ale vysílal živě přímo z místa před budovou soudu, což je v Británii zakázáno. Nyní ovšem stál na chodníku, v bezpečné vzdálenosti od soudní budovy, kde probíhal proces s muslimským gangem, který dlouhodobě znásilňoval nezletilé. Členové tohoto gangu byli, z velké části, zproštěni viny. Sedět šel Tommy, který o tom informoval.) 

Jak bylo potvrzeno, odvolací řízení před dvěma týdny bylo neveřejné. Zprávy v tisku informují, že Tommy by mohl mít proti porotě námitky ze zaujatosti a soudní jednání by mohlo být narušeno jeho podporovateli – to je absolutní nesmysl! Soud byl s vyloučením veřejnosti, protože o verdiktu bylo rozhodnuto předem. Tommyho živý přenos neměl vůbec žádný vliv na soudní řízení. Pokud to vysílání mělo na něco vliv, pak jen přineslo celosvětovou pozornost na Tommyho případ a celý svět ví o gangu, který v Británii dlouhodobě znásilňoval nezletilé dívky. 

Tommymu nebyl přidělen právník a nebylo mu ani dovoleno spojit se se svým právním zástupcem, který by ověřil, zda bylo pohrdání soudním výrokem skutečně spácháno. Nedali mu možnost se obhájit a presumpce viny se v tomto případě projevila ve všech národních listech. Dokonce mu ani nevysvětlili, čím vlastně to pohrdání soudem spáchal. Je to základní právo obviněného na sdělení obvinění a na obhajobu, ale to bylo jen jedno z mnoha pravidel trestního řízení, které se rozhodli v Tommyho případě obejít.

Odvolací slyšení potvrdilo, že byly v tomto případě ignorovány zákony trestního řízení, pravděpodobně kvůli tomu, že Tommyho museli dostat za mříže a umlčet ho. Právo ale také museli umlčet. Vzhledem k tomu, že odsouzení za pohrdání soudem je v Británii výhradně v jurisdikci soudce, existují přísná pravidla trestního řízení, která je třeba dodržet, aby byla zajištěna spravedlnost. Existuje precedens, který říká, že v případě, že tato pravidla nejsou dodržena, soudní řízení by mělo být zastaveno. Tento proces byl nespravedlivý, nepřiměřený a celkově špatný a Tommyho velice poškodil. 

Odvolací soudci se zdají být velmi spravedliví a objektivní, ale v Tommyho případě bylo od začátku ignorováno mnoho pravidel, zákonů a také precedens, tedy z toho vyplývá jediné: pro všechny ostatní musí soudnictví dodržovat pravidla trestního řízení. Ale v případě Tommyho Robinsona si dělají, co se jim zlíbí!

Děkujeme všem za vaši podporu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.