tommy
30.7.2018
Kategorie: Společnost

Nejnovější prohlášení týmu Tommy Robinson

Sdílejte článek:

COM

Chceme vám objasnit několik bodů před rozhodnutím o odvolání, které se očekává tento týden v úterý nebo ve středu. Prosím, sdílejte pravdu!

Tommy byl poslán do vězení na 13 měsíců za přečtení článku o případu znásilňování, který už byl před tím zveřejněn na BBC a stále se o tom píše. Když se podíváte na webové stránky BBC, ten článek tam stále najdete.

Proč, když Tommy čte ten článek v přímém přenosu, znamená to pro něj důvod k zatčení pro pohrdání soudem, ale stejný článek, zveřejněný na internetových stránkách BBC pro miliony lidí ne? (Pozn.: pohrdání soudem je zde zmíněno z toho důvodu, že Tommy je v podmínce za podobný “zločin”, který spáchal zhruba před rokem. Tehdy ale vysílal živě přímo z místa před budovou soudu, což je v Británii zakázáno. Nyní ovšem stál na chodníku, v bezpečné vzdálenosti od soudní budovy, kde probíhal proces s muslimským gangem, který dlouhodobě znásilňoval nezletilé. Členové tohoto gangu byli, z velké části, zproštěni viny. Sedět šel Tommy, který o tom informoval.) 

Jak bylo potvrzeno, odvolací řízení před dvěma týdny bylo neveřejné. Zprávy v tisku informují, že Tommy by mohl mít proti porotě námitky ze zaujatosti a soudní jednání by mohlo být narušeno jeho podporovateli – to je absolutní nesmysl! Soud byl s vyloučením veřejnosti, protože o verdiktu bylo rozhodnuto předem. Tommyho živý přenos neměl vůbec žádný vliv na soudní řízení. Pokud to vysílání mělo na něco vliv, pak jen přineslo celosvětovou pozornost na Tommyho případ a celý svět ví o gangu, který v Británii dlouhodobě znásilňoval nezletilé dívky. 

Tommymu nebyl přidělen právník a nebylo mu ani dovoleno spojit se se svým právním zástupcem, který by ověřil, zda bylo pohrdání soudním výrokem skutečně spácháno. Nedali mu možnost se obhájit a presumpce viny se v tomto případě projevila ve všech národních listech. Dokonce mu ani nevysvětlili, čím vlastně to pohrdání soudem spáchal. Je to základní právo obviněného na sdělení obvinění a na obhajobu, ale to bylo jen jedno z mnoha pravidel trestního řízení, které se rozhodli v Tommyho případě obejít.

Odvolací slyšení potvrdilo, že byly v tomto případě ignorovány zákony trestního řízení, pravděpodobně kvůli tomu, že Tommyho museli dostat za mříže a umlčet ho. Právo ale také museli umlčet. Vzhledem k tomu, že odsouzení za pohrdání soudem je v Británii výhradně v jurisdikci soudce, existují přísná pravidla trestního řízení, která je třeba dodržet, aby byla zajištěna spravedlnost. Existuje precedens, který říká, že v případě, že tato pravidla nejsou dodržena, soudní řízení by mělo být zastaveno. Tento proces byl nespravedlivý, nepřiměřený a celkově špatný a Tommyho velice poškodil. 

Odvolací soudci se zdají být velmi spravedliví a objektivní, ale v Tommyho případě bylo od začátku ignorováno mnoho pravidel, zákonů a také precedens, tedy z toho vyplývá jediné: pro všechny ostatní musí soudnictví dodržovat pravidla trestního řízení. Ale v případě Tommyho Robinsona si dělají, co se jim zlíbí!

Děkujeme všem za vaši podporu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 136 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.