prymulact
29.10.2020
Kategorie: Politika

Nejhorší ministr vlády odchází s řádem

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPokud se ministrem vlády, tj. nejvyšším politikem resortu, stane člověk, který na politiku z vysoka kašle, může skončit s virtuálním řádem poté, co vládu neskutečně poškodil.

Zdá se téměř jisté, že výměna na postu ministra zdravotnictví proběhla mezi Andrejem Babišem a Milošem Zemanem ve stylu „něco za něco“. Já ti povolím nového ministra a za to starému udělím řád na odchodnou. Je to unikátní až bizarní situace. Člověk, který současnou vládu stáhl do politického bahna, dostává nejvyšší státní vyznamenání za způsob, s jakým zvládnul jarní fázi covidové pandemie.

Dnes, tj. 29.10.2020, má být prezidentem republiky jmenován nový ministr zdravotnictví. Ten odcházející má na svědomí největší propad volebních preferencí hnutí ANO díky řadě unikátních kroků, které popíraly to, co Prymula tvrdil před desítkami hodin. V posledním dnu v úřadu ještě stačil dotlačit ministra školství k prodloužení zákazu výuky na základních školách, i když před třemi nedělemi tvrdili (oba ministři školství i zdravotnictví), že se základní školy otevřou 2. listopadu „za jakékoliv epidemiologické situace“.

Těchto Prymulových „perliček“ jsme zažili desítky. Vskutku „skvělým“ začátkem jeho působení ve vládě bylo podání rozhovoru Respektu, mediu, které vládu a Babiše zvláště, nepodporuje a využívá každého jejího zaváhání k tvrdé kritice. Právě tam oznámil bez porady s vládou své první kroky ve funkci, které směřovaly k úplnému uzavření ekonomiky. Stalo se to jen několik desítek hodin od jmenování do funkce, když tvrdil, že v žádném případě nechce poškodit ekonomiku.

Respektu podal i „vysvětlení“ svého jednání v restauraci v době zákazu normálního provozu restaurací, a to s Jaroslavem Faltýnkem. Pořádnou ostudu si uřízl i za způsob mlžení kolem této schůzky, když prohlásil, že byl v „prostorách kapituly“, což sice byl, ale celý prostor má pronajatý právě ona „světoznámá“ restaurace. Nicméně, vůbec nevylučuji, že se Faltýnek pro Babiše „obětoval“ a vylákal Prymulu na tuto urgentní schůzku právě proto, aby ho zdiskreditoval. Babišovi totiž už před volbami došlo, že s Prymulou příští volby do poslanecké sněmovny prohraje. To, když těsně před krajskými volbami Prymula oznámil záměr sdělovat hostinskému adresy a telefony, což Babiš „rázně“ odmítl. Pak ale souhlasil s úplným uzavřením hospod kromě výdejových okýnek.

Za skandální pak považuji Prymulovo expozé pro ČT, v němž prohlásil, že má „právní rozbor“, že se ničeho na schůzce s Faltýnkem nedopustil, tj. že nic neporušil. Připustil ale „politický“ dopad svého činu. On, který až do této chvíle tvrdil, že ho politika nezajímá?

Roman Prymula tak odchází z vlády po pěti nedělích a s ostudou. Virtuální řád, kterým ho Zeman ocenil, je sice krásná náplast na jeho bolístky, ale za tok, až se budou metály a řády rozdávat „prezenčně“, bude Prymula v mnohem horší pozici. Je docela možné, že na něj a jeho dceru média ještě něco vyšťourají ve stylu zprávy o tom, že jeho dcera s firmou s obratem sta tisíc dostala dotaci přes půl milionu.

Měli jsme několik ministrů zdravotnictví, kteří si počínali ve funkci všelijak. Zatím jsem jako nejhoršího ministra vnímal Tomáše Julínka – ten ale dělal věci přeci jenom po poradě ve vládě i když se mu obhajoba poplatků u lékaře nedařila. Prymula Julínka trumfnul ve všem – a zatímco Julínek slovo o tom, že poplatky nezruší, dodržel, Prymulovo slovo nestálo ani za fajfku tabáku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 281 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,32 out of 5)
Loading...
politicon.cz
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.