APOCALYPSESPOLFUTURE
28.10.2021
Kategorie: Společnost

Nejhorší ekonomická krize všech dob – katastrofy, občanské války, státní bankroty – 2. díl

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Přináším druhý díl slibované trilogie, která se věnuje tomu, jak bude svět – a zejména Evropa – vypadat v následujících letech, kdy je očekáván příchod nejhorší hospodářské krize všech dob.  První díl jste si mohli přečíst zde, pojednává o pravděpodobném průběhu nastávající hospodářské krize, který lze odhadnout na základě jiných podobných krizí.

 

Zničené hospodářství a země v úpadku s sebou přinesou i lokální konflikty, které se mohou přelít v občanské války. Je jisté, že mnohé země již nebudou mít dostatek prostředků na uplácení různých parazitujících skupin obyvatelstva. O to horší bude v zemích, které stále praktikují politiku otevřených hranic, neboť právě ty zřejmě neujdou masovějším ozbrojeným konfliktům, v nichž se na straně invazistů zřejmě objeví i Antifa a podobné bojůvky. Další konflikty mohou pramenit i z postupného utahování šroubů nedemokratických vlád, sortujících obyvatelstvo na různé kategorie. Ať už podle původu či (ne)očkování.

.

Občanská válka v Evropě, v Německu, Francii, Itálii, Švédsku nebo Rakousku? Možná si pomyslíte: „Nemožné!“  Krize, která je odstartována likvidací ekonomik vlivem covidových opatření, vede nejen k pokojným masovým demonstracím, ale také s sebou později přinese – stejně jako po katastrofách – riziko možného rabování, protože situace se může velmi rychle zhoršit. Die Welt napsal na konci července 2021: „Masové nepokoje, politická nestabilita, násilí: nepokoje se v současné době odehrávají po celém světě. Pandemie působí jako akcelerátor ohně pro doutnající konflikty.“

Dokonce i pojišťovna Allianz očekávala zhoršení situace již v březnu 2021, protože se obává „institucionalizace násilí“. Björn Reusswig, odborník na pojištění proti politickému násilí, potvrzuje: „Opatření, která vlády přijaly v době covidové, mají významné socioekonomické důsledky a frustrace roste u velké části populace.“

V případě, že sociální strádání, za nějž nesou vinu politici, vyvrcholí nepokoji, masovými nepokoji nebo dokonce občanskou válkou, lidé budou muset přijmout určitá bezpečnostní opatření. Velmi rychlý růst cen prakticky všeho, který je doprovázený globálním zvyšováním daní (např. klimatická daň EU, která má být uvalena na rodinné domy a auta) a další růst cen energií vlivem plnění cílů Zeleného údělu EU, bude mít za následek razantní snížení životní úrovně Evropanů. Nebude ani na dávky jistým skupinám obyvatel a ty se automaticky začnou masově uchylovat k zajišťování obživy nelegálním způsobem.

.

Ovšem všechna opatření budou mít také za důsledek vymazání střední třídy a stále více lidí bude silně  zadlužených, neboť jim platy nepostačí ani na základní potřeby a povinné platby. Demonstrace pak budou logickým vyústěním situace, dojde však i na strmý nárůst zločinnosti – krádeže, loupeže a rabování budou na každodenním pořádku. Konflikty mnohde vyústí v občanskou válku.

I vy byste se mohli stát terčem rabování, obzvlášť, pokud žijete v blízkosti tzv. „vyloučených lokalit“. Chcete-li se před ním chránit, musíte svůj dům proměnit v „nedobytnou“ pevnost. Například instalací účinného poplašného systému, kamer a odpovídajícího osvětlení. Lidé budou nuceni oplotit svůj majetek ostnatým drátem a okna zajistit mřížemi. Nemá smysl zde jmenovat všechna možná bezpečnostní opatření, je jich nepřeberně a přijde doba, kdy se k nim bude nuceno uchýlit stále více domácností.

Také bude zapotřebí nahromadit zásoby potravin a vody a to nejpozději v době, kdy se objeví první známky začínajícího konfliktu. Poté už bude příliš pozdě! Vaše nouzové zásoby by měly být dostatečné na dobu nejméně jednoho měsíce: minerální voda, trvanlivé potraviny, jako je rýže a těstoviny, suché bramborové výrobky, mouka a krupice, trvanlivý chléb, hotová jídla, konzervované maso, ryby a zelenina, sušené mléko, cukr, sůl, koření, tuky, oleje, ocet, káva a čaj atd.

.

Je více než pravděpodobné, že bude docházet k rozsáhlým výpadkům elektrické energie, pak bude zapotřebí nouzový generátor energie a palivo do něj. Ostatně, v poslední době se o blackoutu hovoří stále častěji, stejně jako o možném globálním výpadku internetu, na nějž již „trénovali“ na Světovém ekonomickém fóru. Pak by například nebylo možné platit kartou, což bude problém, pokud již bude v některých zemích zrušena hotovost.

Výše uvedené scénáře jsou samozřejmě pravděpodobnější v multikulturně hojně obohacovaných zemích, jako jsou ty na začátku zmíněné. Tam jistě k velmi ostrým a zřejmě i ozbrojeným konfliktům dojde. Lze očekávat, že také u nás dojde na blackouty a nějaké lokální nepokoje, ale nemyslím, že by v naší zemi hrozila občanská válka, která je ovšem časem velmi reálná ve Francii, Německu, Rakousku, Švédsku, Belgii a dalších nadměrně obohacovaných zemích, v nichž je navíc velmi aktivní násilná Antifa.

Původní zdroj popisuje velmi detailní návod jak před rozlícenými rabujícími davy utéct a jak se v takové válečné situaci chovat, ovšem tento „manuál“ byl vydán konkrétně pro Německo, kde – jak je vidět – berou násilný a  ozbrojený konflikt v budoucnosti jako fakt. Otázka tak v těchto zemích není zda, ale kdy k něčemu podobnému dojde. Podle většiny prognóz ještě v tomto desetiletí…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 672 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)