DOMYVOLNY
17.3.2018
Kategorie: Společnost

Nejen o parazitujícím poslanci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,55 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Kdo miluje peníze, peněz se nenasytí, kdo miluje hojnost, nemá nikdy dosti. Také to je pomíjivost.” (Kazatel 5 – 6, Bída bohatých, 5.9)

 

Když vidím, jak se někteří politici a VIP lidé chovají, není mi z toho veselo. Vezmu-li příklad hnutí SPD, dá se o něm říci, že vzniklo pro osudu a nezdobu.

Viděla jsem pořad Reportéři ČT, který odvysílal reportáž o poslanci SPD Lubomíru Volném. Původní povoláním učitel, ale byl mezi nezaměstnanými. Už si nepamatuji, kdy byl přesně evidován na Úřadu práce, přesto je s podivem, jak může být učitel nezaměstnaný. Myslím si, že učitele vždy někde zaměstnají, jenže takhle to vypadá, že poslanci Volnému vyhovovalo být bez práce. Byl sice bez práce, ale nebyl bez příjmu, neb si vydělával pronajímáním zchátralých bytů v Ostravě. Hnutí SPD nazývá některé naše obyvatele, kteří patří do skupiny tzv. sociálně znevýhodněné, parazity. Je však absurdní, když z reportáže ČT vyšlo najevo, že poslanec Volný sám parazituje na našem sociálním systému. Sice nezaměstnaný, ale nechal za sebe stát zaplatit sociální i zdravotní pojištění, přitom mu z pronájmů bytů plynuly nezanedbatelné peníze. Byty v dezolátním stavu pronajímal za patnáct či dvanáct tisíc. A nikdo se nad tím nepozastavoval. Lubomír Volný bezostyšně profitoval na obchodu s lidským masem a zároveň parazitoval na českém státě. A takového člověka máme v poslanecké sněmovně. U hnutí SPD nic překvapivého, stačí vidět a vyslechnout si jeho předsedu Tomia Okamuru. Rovněž pro ostudu a nezdobu české politické scény.

K nedobrému koloritu naší politické garnitury přispívá i samotný prezident Zeman. Ten velmi rád označuje jiné lidi za blbce. Ale jak si má řadový občan vysvětlit některé z prezidentových mužů? Vratislav Mynář spolu s Martinem Nejedlým vyrazili do Číny, kde mají ověřit informace o zadržení předsedy představenstva CEFC Jie Ťien-Minga, jež je Zemanovým poradcem. Vzhledem k tomu, že našeho prezidenta není téměř vidět s výjimkou proruské a prozemanovské TV Barrandov, odcestování prezidentových mužů komentoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Spolu s Vratislavem Mynářem a Martinem Nejedlým odletěl Jaroslav Tvrdík za CEFC. Pokud si dobře pamatuji, Jaroslav Tvrdík byl svého času prezidentem ČSA a pod jeho vedením naše aerolinie nevzkvétaly. Ale jak vidno, dokáže se vždy dostat tam, odkud mu plyne pořádný peníz.

A jako třešničku na dort uvedu poslední výkon premiéra v demisi Andreje Babiše. Pan premiér nevěří Michalu Murínovi, jenž stojí v čele GIBS. Muž, jenž je předsedou vlády bez důvěry a čelí trestnímu stíhání nevěří muži, jenž velí GIBS. Není to absurdní? Není. Jsme přece v České republice, kde přestává platit úplně vše. Jen peníze ne. Kdo je má, koupí si vše. Soudy nevyjímaje…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 1 700,00 Kč
Vybráno 4.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.