DOMYVOLNY
17.3.2018
Kategorie: Společnost

Nejen o parazitujícím poslanci

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Kdo miluje peníze, peněz se nenasytí, kdo miluje hojnost, nemá nikdy dosti. Také to je pomíjivost.” (Kazatel 5 – 6, Bída bohatých, 5.9)

 

Když vidím, jak se někteří politici a VIP lidé chovají, není mi z toho veselo. Vezmu-li příklad hnutí SPD, dá se o něm říci, že vzniklo pro osudu a nezdobu.

Viděla jsem pořad Reportéři ČT, který odvysílal reportáž o poslanci SPD Lubomíru Volném. Původní povoláním učitel, ale byl mezi nezaměstnanými. Už si nepamatuji, kdy byl přesně evidován na Úřadu práce, přesto je s podivem, jak může být učitel nezaměstnaný. Myslím si, že učitele vždy někde zaměstnají, jenže takhle to vypadá, že poslanci Volnému vyhovovalo být bez práce. Byl sice bez práce, ale nebyl bez příjmu, neb si vydělával pronajímáním zchátralých bytů v Ostravě. Hnutí SPD nazývá některé naše obyvatele, kteří patří do skupiny tzv. sociálně znevýhodněné, parazity. Je však absurdní, když z reportáže ČT vyšlo najevo, že poslanec Volný sám parazituje na našem sociálním systému. Sice nezaměstnaný, ale nechal za sebe stát zaplatit sociální i zdravotní pojištění, přitom mu z pronájmů bytů plynuly nezanedbatelné peníze. Byty v dezolátním stavu pronajímal za patnáct či dvanáct tisíc. A nikdo se nad tím nepozastavoval. Lubomír Volný bezostyšně profitoval na obchodu s lidským masem a zároveň parazitoval na českém státě. A takového člověka máme v poslanecké sněmovně. U hnutí SPD nic překvapivého, stačí vidět a vyslechnout si jeho předsedu Tomia Okamuru. Rovněž pro ostudu a nezdobu české politické scény.

K nedobrému koloritu naší politické garnitury přispívá i samotný prezident Zeman. Ten velmi rád označuje jiné lidi za blbce. Ale jak si má řadový občan vysvětlit některé z prezidentových mužů? Vratislav Mynář spolu s Martinem Nejedlým vyrazili do Číny, kde mají ověřit informace o zadržení předsedy představenstva CEFC Jie Ťien-Minga, jež je Zemanovým poradcem. Vzhledem k tomu, že našeho prezidenta není téměř vidět s výjimkou proruské a prozemanovské TV Barrandov, odcestování prezidentových mužů komentoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Spolu s Vratislavem Mynářem a Martinem Nejedlým odletěl Jaroslav Tvrdík za CEFC. Pokud si dobře pamatuji, Jaroslav Tvrdík byl svého času prezidentem ČSA a pod jeho vedením naše aerolinie nevzkvétaly. Ale jak vidno, dokáže se vždy dostat tam, odkud mu plyne pořádný peníz.

A jako třešničku na dort uvedu poslední výkon premiéra v demisi Andreje Babiše. Pan premiér nevěří Michalu Murínovi, jenž stojí v čele GIBS. Muž, jenž je předsedou vlády bez důvěry a čelí trestnímu stíhání nevěří muži, jenž velí GIBS. Není to absurdní? Není. Jsme přece v České republice, kde přestává platit úplně vše. Jen peníze ne. Kdo je má, koupí si vše. Soudy nevyjímaje…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 76 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.