rozcesti
14.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Nejde o to s kým, ale kam

Sdílejte článek:

ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

MAJEROVAVzpomínáte si ještě, co říkal Andrej Babiš, když se svým hnutím ANO v roce 2013 poprvé kandidoval do poslanecké sněmovny? Říkal, že ANO je pravice. Pak ovšem vstoupil spolu s lidovci do sociálně demokratické vlády Bohuslava Sobotky a z té pravicovosti toho moc nezbylo. Úplně se pak rozplynula po volbách v roce 2017.

 

To už nebyla pouze Babišova vina. Coby vítěz voleb nabízel vstup do vlády občanským demokratům. Žádný další koaliční partner by už k tomu nebyl potřeba. Nestalo se. Milovníci kontrafaktuální literatury tak mohou spekulovat, jak by se asi vyvíjela alternativní historie, kdyby do vlády nastoupili ministři za ODS a kupříkladu Václav Klaus mladší se v roce 2017 stal ministrem školství či Jan Zahradil nebo Alexandr Vondra ministrem zahraničí. Hodně věcí by asi bylo jinak. Realita ale kráčela jinudy.

Nemá smysl rozebírat tu důvody, proč ODS odmítla, nicméně důsledek známe. Namísto doprava se země ještě více vychýlila vlevo. Nejen kvůli otevřeně koaliční ČSSD, ale tentokrát také kvůli skrytě koaliční KSČM, která v rozhodujících okamžicích poskytovala Babišově vládě toleranci. Nebylo to zadarmo. Nejrůznějších levicových úliteb, které Babiš musel na oltář existence své vlády položit, bylo nepočítaně.

Jeden by si myslel, že výrazné vychýlení vlevo vytvoří v opozici logickou poptávku po vyvažování vpravo. To se ale nestalo. Namísto toho se i ostatní politické strany, které se kdysi deklarovaly jako pravicové, ubírají doleva a trumfují se s vládní koalicí, kdo přijde s ještě více populistickými návrhy. ODS zachraňuje v koalici Spolu lidovce a TOP 09, přičemž se za nimi odebrala do levého politického středu, Starostové (STAN) se pro změnu objali s ultralevicovými Piráty. A celá tahle „bruselská pětka“ má ambici společně vystřídat Babiše a spol.

Nyní se blíží další volby. I tentokrát se bude rozhodovat o tom, jaké vektory se nakonec pospojují a kam naši zemi nasměrují. Jako předsedkyně jedné z kandidujících stran v mírné nadsázce říkám, že i my chceme volby vyhrát. Ale až ty příští. Teď nám k úspěchu i spokojenosti postačí, když do sněmovny vstoupíme. Je to důležité. Může totiž nastat zajímavá situace, že právě my, totiž skutečná pravice, budeme jazýčkem na vahách, který rozhodne, kudy se naše země bude po další čtyři roky ubírat.

I mě se novináři tradičně ptají, s kým bychom do vlády šli a s kým ne. Nechci uhýbat před konkrétní odpovědí, ale mnohem důležitější než s kým mi přijde, kam se nová vláda, ať už ji nakonec vytvoří kdokoli, vydá. Pokud to bude směrem k odpovědné pravicové politice, která hájí naši národní suverenitu, individuální svobody, štíhlý stát, českou korunu a racionální pocovidovou obnovu naší země, rádi takovou vládu podpoříme.

Politický systém potřebuje obě nohy. Ten náš momentálně zoufale kulhá na příliš zbytnělou levou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 568 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)