coronavirus-graphic-web-feature
27.9.2020
Kategorie: Společnost

Nějak se nám ztrácejí

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám ten koroňáček stále nechce přejít v neškodnou chřipečku. Dnes se dozvíme, že včera přibylo dalších 2000 diagnostikovaných nakažených a stále častěji nám říkají, jak je to s těmi lůžky v nemocnicích. A vrcholem všeho bylo, že Šafrovo fórum vypustilo velmi ošklivý článek o Pirkovi, že se prý nemá montovat do epidemiologie. 

 

Když už i Šafr usoudil, že bojovat proti Babišovi pomocí Pirka a jeho řečí je kontraproduktivní, to už musí být jó vážné. 

Omlouvám se všem svým pražským čtenářům, ale jsem vlastně rád, že Praha stále zůstává v čele pokroku (i když Brno se snaží držet krok) a tak my vidláci a vesničani budeme mít tak týden času se připravit na to, čím už Praha bude procházet. Není to žádná velká výhra, ale alespoň něco. 

A nějak se vytrácejí hlasy o neškodnosti koronaviu. O ztrátě svobody a spiknutí mluví den ode dne větší exoti. Každý nový článek o neškodnosti koronaviru má stále větší problémy s pravopisem. 

Pojďme si zcela bez vzájemných výhružek i bez vzájemného přesvědčování o své pravdě říct, jak to vnímáme.  Pojďme si věcně popovídat, co si o koronaviru myslíme. Já to načnu: 

Není to ani neškodná chřipečka, ale není to ani dýmějový mor. Nemít moderní přístroje, zřejmě bychom v roce 2020 zažili nebývalou vlnu chřipky s nebývalým množstvím úmrtí. V dlouhodobé statistice mrtvých by se objevil hrbolek. Virus možná není nebezpečnější než nějaká solidnější chřipka, ale rozhodně je nakažlivější a umí zařídit, že se moc rychle po sobě nakazí tolik lidí, že to dokáže přehltit nemocnice. 

Všude kolem nás, především v té demokratické a vyspělé západní Evropě mají mnohem větší restrikce a omezení, než si u nás troufne pomyslet i Prymula. Konstatuji tedy, že jestli u nás dochází k útoku na svobodu a demokracii, tak je to útok celkem vlažný a poměrně ubohý. Chudáci germáni, ti už musejí proti nám žít v nové nacistické totalitě. V každé restauraci vypisují všechny údaje o sobě… hrůza, dokonalý policejní stát. 

Pokud se bude Babišovi přehazovat, že moc omezil, pak málo rozvolnil, pak moc rozvolnil a pak zase moc omezil a budou mít pocit, že je to správný způsob politického boje proti Veĺkému Bociánovi, tak já mu to naopak budu házet. Už proto, že se snaží něco dělat a možná to dělá i špatně. Ale alespoň  něco dělá. Ti ostatní jen kafrají a doufají, že mu to zlomí vaz. 

Ve Švédsku vláda nenařizovala, ale stejně lidi do restaurací přestali chodit. Mají podobný ekonomický propad, jako kdekoliv jinde v ojrópě, ale jako bonus mají pořádně naštvané obyvatelstvo, protože těch šest tisíc mrtvých mělo rodiny.  Až po volbách budou zase všichni přemýšlet, jak je možné, že v mladém krásném a chytrém Švédsku tolik lidí volí “extrémisty”, tak já bych věděl.

Mně samozřejmě vůbec nevadí, když mě někdo přesvědčuje o tom, že celý koronavirus je jen uměle vyvolaný strach, který pohánějí média a lidi v pozadí, aby na tom pořádně vydělali.  Ale říká se to i v Bergamu? Troufne si tam někdo podobné závěry vyvěsit na fejsbůk?  

Koronavirus přišel jako na zavolanou. Všechno se na něj teď dá svést. Andrejko si mohl půjčit půl bilionu a nikdo ani nepípl. Stejně tak zaťaly všechny vlády takovou sekeru, že je to zcela mimo naše chápání. A ještě víc mimo naše chápání je, co se s těmi penězi udělalo nebo ještě udělá.  A všechno se najednou narovnalo… začalo víc pršet, přetaly lítat letadla, nikdo neudělal pro omezení emisí všeho druhu tolik, co tahle breberka. A nikdy nebylo tak moc vidět, že král je nahý. Ukázalo se a ještě se ukáže, kolik tu máme doopravdy blbců a protože to nebude tak úplně bezbolestné, lidi si to budou douho pamatovat. 

V posledních dnech spíš přibývají nemocní ve špitálech. Kromě toho už mám kolem sebe dost známých, co to mají a tak vidím, jak je den ode dne komplikovanější i ten blbý test na virus. Trasování už se vzdalo úplně. Můj kolega z práce to nejspíš chytil někdy předminulý týden a fakt trvalo sedm dní, než se mu objevily příznaky. Ale kontakty se řeší až ode dne, kdy měl příznaky. Takže už prostě nestíhají a jen mechanicky plní nějaké nařízení, které už dávno nemá žádný smysl. Stejně tak trvá pořád déle, než vám po testu sdělí diagnózu. Za mě už teď nestíhají ty nově nakažené ani zapisovat do statistik. Už má smysl jen sledovat ty vážné případy v nemocnicích. 

Tolik za Vidláka. 

Teď vy. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 537 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
90 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.