15.9.2014
Kategorie: Politika

Nefungující stát

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 15|09|2014

Sociální inženýři nám ze všech sil nutí dobro a šťastnou budoucnost, jistoty i prosperitu, zdravotnictví zadarmo, školství zadarmo, dotace, pobídky, bojují s nezaměstnaností, s korupcí a stále slibují, že bude líp. Jednou. Až jim odevzdáme všechny volební hlasy, až je necháme posadit do všech erárních trafik jejich nejlepší lidi, až budou mít nad námi absolutní moc.

 

 

Asi jsem dobře nepochopil jejich snahu, asi se neumím na věci podívat správně růžovými brýlemi, ale poněkud mi připadá, že jejich snaha přináší pravý opak slibovaného. Jejich fantasmagorické plány ovládání společnosti, které silně připomínají řádění komunistů neblahé paměti, se prolínají programy i činy všech parlamentních politických stran ČR, bohužel však i většiny partají zastoupených v EP a stahují společnost na samé dno slušné sebevědomé existence.

 

Páteř společnosti, která by měla být tvořena prosperující střední třídou, plnou životního i finančního elánu, ve své podstatě neexistuje. Byla nahrazena stádem mafiánskou mocí drezůrovaných vystresovaných jatečních kusů, jejichž největší starostí je jak přežít další měsíc bez návštěvy exekutora. I přes to, že většinou poctivě pracují, snaží se dodržovat i ty nejnesmyslnější zákony a slušně a poctivě žít, systém jim nedovoluje více než zaplatit jídlo, přístřešek či potřeby dětí. Když se jim podaří poplatit všechny složenky, jsou šťastní. Jejich práce, hodnoty, které vytvářejí, nevedou k životní pohodě, ekonomickému rozvoji či finanční nezávislosti, ale veškeré úsilí musí věnovat holému přežití. V Evropě 21. století. Kde jsme? Kam jsme to dopracovali budováním sociálního státu? Zpět do otroctví?

 

Stát ve své dnešní podobě je ničitelem všeho potřebného pro racionální vývoj společnosti. Dospěli jsme do stádia, kdy na jedné straně produkuje již jen politické prostituty a jejich pasáky se suitou závislých erárních parazitů a na straně druhé daňové nevolníky, které však ještě navíc postupně likviduje.  Socialisticko – populistická past se pomalu zaklapává, zdroje docházejí a neodvratný krach se blíží.

 

 

Za pár let se budeme možná chytat za hlavu. Jak jsme mohli dopustit, že se lidé, kteří byli tvůrci reálných hodnot, stali ve své zemi občany druhé kategorie a na privilegovaná společenská místa s rozhodujícím vlivem byli připuštěni psychopatičtí zkorumpovaní zloději, kterým jen stačilo mávat „mrkví před pochodujícím zástupem oslů“? Kteří přes Potěmkinovy vesnice, budované pomocí drakonického okrádání vlastního obyvatelstva, dokázali zničit veškerý společenský potenciál, morálku i hrdost a čest jednotlivců.

 

 Jak vysvětlíme našim dětem, že jsme se museli multikulturně obohacovat někým, kdo nás z duše nenávidí, jak jsme museli pod hrozbou kriminálu platit někoho, kdo si loupež a zlodějinu zlegalizoval zákonem, jak jsme mohli dopustit dovolávat se spravedlnosti u někoho, kdo za peníze prodá i duši vlastní matky, jak jsme si mohli nechat líbit toto veškeré ponižování, ač se nám jeho strůjci smáli do obličeje a my se nezvedli a nepověsili je na nejbližší pouliční lampě?

 

Je nám dnes, bohužel, umožněno pouze jediné. Z těchto pocitů bezradnosti a nepochopení volební drtivou většinou se ještě celkem svobodně vypsat. Čím více se však bude systém hroutit, tím těžší zřejmě bude i tato možnost. Jisté indicie pocítila i naše redakce Pravého prostoru, kde se snažíme reálně společenské lapsusy popisovat. Některým „nadlidem“  začíná vadit už i jen to. Jak asi zafunguje náš všeobjímající stát v tomto případě?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...