injekceockovani
24.10.2021
Kategorie: Společnost

Nefunguje to

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVADenní covidové zpravodajství nás o tom bohužel přesvědčuje: vakcíny nefungují zdaleka tak, jak se čekalo.


Nejprve nás měl zachránit lockdown. Potom roušky. Mezitím bylo několik slepých cest, třeba trasování, ale to je teď už bezpředmětné.

Když se navzdory rouškám a uzavírkám epidemie rozvíjela stále dál, upnula se všechna naděje na očkování.

To bude ta tečka, návrat k normálnímu životu.

Přes šest milionů lidí se nechalo naočkovat, a přesto tu máme exponenciální křivku znovu. Respirátory se musí nosit stále, navíc se tato povinnost rozšiřuje i tam, kde byla už zrušena. Kdoví, zda nás nečekají další omezení pracovních, vzdělávacích, sportovních a společenských aktivit.

Neznamená to, že by očkování bylo k ničemu, ale jeho účinnost není dost vysoká: nebrání nákaze, nebrání dalšímu šíření nemoci, často nezabrání ani hospitalizaci, dokonce ani úmrtí. Očkovaní nechodí na testy.

Doba, po které má být aplikována třetí dávka vakcíny, se zkracuje už na šest měsíců. Do úvah se mi proto vkrádá otázka, zda nebyla účinnost vakcín do jisté míry jen zdánlivá, protože doba masivního očkování se kryla s nástupem teplejšího počasí, během něhož epidemie ustoupila loni i bez očkování.

Mimochodem, nutit za této situace lidi do očkování s tím, že jedině tak se covidu zbavíme, je zavírání očí před realitou. Jak chcete při stávajících číslech někomu vážně tvrdit, že nás očkování zachrání?

Žádná tečka se nekoná.

Jsme stále v zajetí nekonečného testování, trasování, karantén, vyhrožování a strachu.

Je jen otázka, kdy si to naplno přiznáme.

A co s tím budeme dělat.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 209 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,66 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)