schillerovababis
5.4.2020
Kategorie: Politika

Neexistuje jediný morálně ospravedlnitelný důvod, proč by Franta Novák měl platit škody, které mu vznikly v přímé souvislosti s činností vlády

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA

Neexistuje jediný morálně ospravedlnitelný důvod, proč by Franta Novák měl platit škody, které mu vznikly v přímé souvislosti s činností vlády. Franta Novák totiž neudělal nic špatně, řídil se podle zákonů a nařízení a dodržoval přesně to, co mu bylo uloženo.

Franta Novák nijak nemůže za to, že vláda podcenila zprávy z Číny, nevybavila se dostatečně zdravotnickým materiálem, nepřipravila lůžka na intenzivní péči, nezavřela čáru, když mohla a nechala více méně bez povšimnutí přijet do země kolem 30 000 lidí z oblasti, kde v tu dobu řádila nákaza v plném proudu (aniž by jim k domovním dveřím nasadila obecního drába, který by hlídal, že nevystrčí čumák ze dveří), takže pak musela tváří tvář hrozícímu průseru dělat celoplošné karanténní opatření.
.
To není Frantova chyba, Franta platil daně (a ne malé, víc jak půlku toho, co svojí prací vyprodukuje) a za ně si kupuje kurevsky nabobtnalý aparát, který má takové situace řešit. A když je řeší blbě, má za to nést hmotnou, politickou a třeba i trestněprávní odpovědnost. Daně tu totiž nejsou od toho, aby se Alenka Šilerovic mohla fotit u vánočního stromečku, nebo aby si Bureš mohl postavit letní sídlo, víme?!
.
A pozor, nikdo neříká, že jiná vláda by větší či menší chyby neudělala! Je to nová situace, výzva, které od Honkongské chřipky v 70. letech nikdo nečelil. Chyby jsou pochopitelné a dokonce v klidu omluvitelné. Ale když udělám chybu a v jejím důsledku někoho poškodím, musím se k tomu prostě nějak postavit, ať už ta chyba byla sebevíc omluvitelná. To není princip jenom právní, ale i elementární mezilidské slušnosti. A úředník (nebo vládní panák) přece není v tomto principu žádná výjimka a výjimečný stav není generální pardon!

.Jenže náš stát se takhle nezachoval. Neřekl pardon, víme, že vám kvůli tomu vznikly přímé ztráty, až bude po všem a to nejhorší a akutní pomine, vyrovnáme se s vámi. Ne-e, milí přátelé. Náš stát a jeho reprezentace zcela vědomě, pokoutně a potichu přijal opatření, která ho z takové odpovědnosti vyviňují. A řekl tím víc, než se na první pohled může zdát. Řekl tím, že pro něj nejste partner, ale otrok vhodný tak maximálně k ojebání. Zachoval se přesně jako šmejdi, co babičce prodaj za raketu nefunkční hrnec s příběhem, že léčí rakovinu a pak se brání, že bylo vše přece podle práva.

.

Je jedno, jak to všechno nakonec dopadne a jestli to v jednotlivých případech u soudu stát prohraje. Zpráva byla předána a zní jasně — sereme na vás, dobrou noc. Jestli to někomu vyhovuje, tak prosím. Mně ne a nevidím jediný důvod, proč bečet s davem a takový stát, v jehož očích jsem jen onuce, podporovat, omlouvat, nebo tolerovat. Nehodlám být otrok a každý, kdo mě do téhle pozice bude blahosklonně tlačit, je můj nesmiřitelný nepřítel.

.

PS: A fakt nejde o to, že by měl stát lidem proplácet teoretické tržby. Nic takového by u soudu stejně neprošlo. Jde o zkažené potraviny, zkažené pivo v tancích, prodané lístky z koncertu, který byl zrušen, atd. Přímé škody, ke kterým ten, kterému vznikly, nepřispěl svojí činností ani za mák. V rámci rozpočtu pár drobných, ale pro jednotlivce důležité náklady, které ho kolikrát existenčně ohrožují.

Biliony prdů a vořechů Alenko!!!

  • Honza Paluska, FCB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 859 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,62 out of 5)
Loading...
loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.