ZEMANHRADSVICKY
13.5.2021
Kategorie: Společnost

Nedůstojnost Pražského hradu

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Nevěřila jsem svým vlastním očím, když jsem v televizi viděla záběr na prezidenta Zemana, jenž zapaloval první svíčku na památku obětí covidové pandemie. Svíčku posléze dal do plastového kelímku na pivo.

  • Motto “Jak sníh v létě a déšť ve žni, tak se nehodí k hlupákovi sláva.” (Přísloví Šalomounova, Třetí sbírka, pořízená muži Chizkijášovými, 26.1)

Nevěřila jsem svým vlastním očím, když jsem v televizi viděla záběr na prezidenta Zemana, jenž zapaloval první svíčku na památku obětí covidové pandemie. Svíčku posléze dal do plastového kelímku na pivo.

Kelímek na pivo odpovídá úrovni Pražského hradu, který ztratil jakýkoli glanc, když byl prezidentem naší země zvolen Miloš Zeman. Pivní kelímek reprezentuje hospodskou politiku Hradu. Noblesa, úcta k lidem, ohleduplnost, takt je něco, co dnešnímu prezidentu naprosto chybí. Po dlouhé době bylo lze vidět i první dámu a prezidentovu dceru Kateřinu. Myslím si, že obě svým oděvem souzněly s nevkusností a nechutností celé akce, jež by se dala nazvat vochmelkovou, plastové pivní kelímky na uctění památky zemřelých v pandemii rozhodně neposloužily.

Miloš Zeman svou funkci dlouhodobě nezvládá, jeho poslední počin s kelímky je toho jen důkazem. Vytvořil další obraz, za nějž se jeden stydí, když si uvědomí, v jaké zemi to žije. Bylo by na místě, aby se hlava státu omluvila pozůstalým, že zvolila pietu, jež si ničím nezadá s hospodskými manýry. S něčím tak ubohým může jedině přijít jedinec, jenž je ubohý duchem. Člověk důstojný má naprosto odlišné vystupování, takový člověk má srdce na pravém místě, hledí na svět srdcem, což se nedá říci o Miloši Zemanovi. V jeho srdci se usídlila zášť, nenávist škodolibé manýry, sebestřednost, vulgarita. Tyto vlastnosti jej ovládají čím dál více.

Pominu-li onu neskutečnou trapnost, již zosnoval Pražský hrad, je na místě zmínit i celkové zabezpečení celé pivní akce, jež měla být pietní. Myslím si, že musely být hasičské sbory v plné pohotovosti, protože i laik věděl, že svíčky v plastových kelímcích na pivo jsou v rozporu s bezpečnostními předpisy, obzvláště, když jich bylo na třicet tisíc.

Celá akce je především ostuda samotné hlavy státu, že vůbec mohla něco takového dopustit. Jako by v minulosti nestačilo pálení červených trenýrek. Můžeme předpokládat, že takových společenských přešlapů bude ze strany stávajícího prezidenta přibývat stále víc. Jeho ostuda…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 252 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 1,97 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)