islam
17.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Nedovolit islámu se u nás rozpínat

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ALEŠ BOHÁČ

Přistěhovalci nejsou jen vyznavači islámu, ale strach mám jen z nich. Že bychom zavřeli hranice asi nepřichází v úvahu, takže se s nimi musíme naučit žít. Nebo … oni s námi?

Tak maďarský ústavní soud zrušil rozhodnutí obce Ásotthalom zakazující stavby mešit, minaretů, nošení muslimských burek, čádorů a činnost muezzinů. Zmíněné nařízení podle ústavního soudu prý porušuje ústavou zaručenou svobodu slova a náboženského vyznání. „Cílem usnesení bylo, aby případní přistěhovalci do obce akceptovali naše tradice, které vznikaly po staletí,“ uvedl starosta obce Toroczkai.

Určitě se nelze zlobit na ústavní soud. Jeho činnost je daná – zkoumá, zda nařízení a zákony odpovídají ústavě. Náš ústavní soud by jednal stejně a stejně by pravděpodobně i rozhodl. To vše na základě článku 15 Listiny základních práv a svobod.

Problém není v ústavním soudu, a problém není ani v zákonech, které říkají, že každý má svobodu vyznání.

Zákony by jistě šly změnit a jedno náboženství omezit nebo zakázat, ale to není moderní a lidské řešení. A ani snadné.

Mnohem snazší je něco jiného. Pečlivě kontrolovat počet přistěhovalců a držet ho na velmi nízkých číslech, speciálně těch hlásících se k islámu. A pak už stačí jen když budeme mít odvahu požadovat a sílu si vynutit jednoduchá pravidla, která pocházejí z Austrálie:

  1. Přizpůsobte se našemu stylu života.
  2. Naučte se náš jazyk.
  3. Náš stát a společenství je založeno na křesťanských principech. Pokud vás Bůh obtěžuje, odejděte.
  4. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás. Pokud jste nešťastní, tak raději odejděte do země, která je založena na vašich principech života a vaší víře.
  5. Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života, dostali jste veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat. Ale jakmile byste si chtěli začít stěžovat, naříkat a remcat, odejděte.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.