ELEKTRARNADUKOVANY
19.9.2021
Kategorie: Ekonomika

Nedostatek elektřiny a plynu už nyní?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNebývá to často, kdy může článek na jinak vcelku manipulativním Seznamu potěšit. Aspoň v sekci zpráv. Tentokrát lze konstatovat, že autor článku popisujícím nedostatek elektřiny a plynu nejen, že neblafoval, ale spíše naprosto přesně vystihnul situaci a popsal to, co se v Evropě děje. Škoda jen, že se nezabýval také tím, co s tím míní Evropská unie dělat.

Jistotou je, že díky nesmyslné zelené politice dochází už nyní k obrovskému nedostatku elektrické energie a také jsou dosud poloprázdné veškeré zásobníky plynu. To vše na začátku zimu, o které někteří pozorovatelé přírody tvrdí, že bude tuhá a dlouhá. Napovídají tomu chování včel, brzké opadávání listí a mnohé další ukazatele. Po minulém zimním období, které i přes proklamované globální oteplování patřilo v Evropě k chladným a bylo to znát například i na Azurovém pobřeží, kde docházelo k zvyšování spotřeby energie potřebné na vytápění objektů určených k bydlení, nestačili distributoři plynu své zásobníky doplnit (dokonce ani Rusko není stoprocentně připraveno). Také elektrárenští giganti doplácejí na uzavírání uhelných elektráren, které mohly dosud fungovat, kdyby zároveň nedocházelo k zakonzervování uhelných dolů. To vše je navíc doplněno extrémně drahými emisními povolenkami, přičemž zisk z nich končí přímo v sídle Evropské unie. Rozdělování těchto peněz zpět jaksi vázne a část z nich se rozpustí v režii bruselského ancáblu. Přidejme nesmyslné uzavírání jaderných elektráren v Německu.

Dalším nijak příznivým efektem je závislost některých obnovitelných zdrojů elektřiny na počasí. Nefouká, větrníky se netočí. Nesvítí, nebo naopak hodně svítí a je vedro, elektrovoltaiky nejsou schopné produkovat 100% svého výkonu. Víte, že pro jejich panely je ideální počasí, když je jasno, sluníčko svítí přímo na plochu, a zároveň je zima, nejlépe kolem 0°C? Proto v takové Africe, kde se navíc práší, ty solární elektrárny úplně nefungují. Dalším důvodem je, že černoch, kladivo a křehký panel nemohou žít v dobré symbióze. Takže při nevhodných podmínkách dochází k nedostatku této ,,čisté“ energie a je to pro průmysl i domácnosti dost velká komplikace vedoucí k prudkému nárůstu cen a zastavování provozů. Vodní elektrárny poté nemají takový výkon, aby s tím nějak výrazně pomohly, výjimkou jsou ty v Norsku, kde jich je díky místním podmínkám dostatek.

Tím se dostáváme k podstatné otázce. Kde chtějí političtí inženýři brát elektřinu do všech dopravních prostředků, továren a domácností? Když už nyní jí je nedostatek a hrozby blackoutů se zvyšují? Navíc bez elektřiny nepůjdou ani benzínové stanice a současná paliva s biosložkou se za rok skladování podobají břečce? Vzpomeňte si, jak Vás v prodejnách se zahradní technikou nabádají, abyste nenechávali přes zimu palivo v nádržích sekaček, pil a dalších zařízení. A i kdyby se stal zázrak a elektřiny byl dostatek, její cena bude tak příšerně vysoká, že tu budeme jako v Africe. Někdo pojede, jiný si ji radši bude vypínat. V kontextu s tímto je směšné až zločinné, jak naše politické elity přistupují k Rusku. Nenávist rozpoutaná vůči němu je ukázkou tupé krátkozrakosti. Vrbětice samozřejmě žádní Rusové do povětří nevyhodili. Vše další je pouze ukázkou podlézání Američanům, kteří nám však nijak nepomohou, a Evropské unii, která z nás postupně vyždímá vše, co v nás je, a poté nás zahodí. Respektive Německo. Ve Francii ani netuší, že existujeme, tedy s výjimkou vodárenských gigantů čekajících každoroční zisky z našich kohoutků a bank, které si také obrazně odváží kufry plné peněz. Když se Francouze zeptáte, kde se vyrábí škodovky, stejně řekne, že v Německu. Vyřazení Rusů s tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany je zásadní chyba, už dávno se s ní mělo začít. Jednou by znamenala naše národní bohatství. To až padne síť v celé Západní Evropě. A kupovat plyn od vrtkavých Němců z Nord Streamu II je tak trochu hloupé, když nám ho mohli dodávat Rusové napřímo a za svou cenu. Za současnou zahraniční politiku by naše elity měly jít sedět.

Zelená ideologie totálně devastuje Evropu už nyní. Přesto jsou favority německých voleb strany mající téměř stejné programy plné ekologie. Jejich představitelé mají z fyziky za 5, protože nechtějí pochopit, že ideologie elektřinu nevyrobí. Což je pro normálně uvažujícího člověka záhadou a poukazuje do na jistou degeneraci německého národa. Likvidace automobilového průmyslu je začátkem konce svobody pohybu. Ukončení produkce elektřiny z elektráren na fosilní paliva, případně drahé emisní povolenky vystavené za jejich provoz, což je krádež za bílého dne, způsobí odstavení mnoha zdrojů obživy obyvatelstva. Přidejme dementní omezování chovů dobytka i drůbeže, a naopak pěstování geneticky upravovaných rostlin, výrobu steaků v laboratořích. Poté si přiznejme, že toto Evropa, které se to týká především, nemůže přežít. Dnes jsme se bavili o energetice a vynechali jsme očkování, společenské tlaky a změny. Přesto už jen nedostatek elektřiny a plynu je zjevným důvodem k ukončení nadvlády Zelených a dalších stran se stejným programem. Pro nás jakožto samostatnou Českou republiku je to výzva k opuštění EU a k návratu k tomu, co jsme již dokázali. Být samostatnějšími a diplomatičtějšími. Evropa se totiž propadá do bažiny, ze které nebude úniku.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 598 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)