NEROUSKA
13.6.2021
Kategorie: Společnost

Nedělejte ze sebe blbce…

Sdílejte článek:
PAVEL B. REICHL
REICHL
Už jsem skoro alergický na slova o tom, jak jsou Češi nezodpovědní v dodržování vládních nařízení. Tím myslím třeba nošení roušek či respirátorů.. Nikdy jsem moc nechápal ty potřeby druhých, kteří jsou evidentně Čechy a mají potřebu neustále svůj původ a své spoluobčany shazovat. Nechápal, ale už jsem tak nějak přivykl.

V poslední době se doslova zažil útok na lidi, kteří mají z nějakého důvodu odpor k zakrývání obličeje. Ty argumenty o „chudácích“ z řad zdravotníků, kteří jsou v tom celý den, je tak nesmírně hloupý, až z toho jednoho může rozbolet hlava.. Oni si přece zvolili své povolání dobrovolně a tudíž věděli a ví o možnostech, které se mohou vyskytnout, třeba jako pandemie či jiné infekční nemoci. A ten argument o unaveném chirurgovi, který musí celý den operovat v roušce, to už je opravdu tak velký nesmysl, že nemá cenu se jim zabývat…

Kdopak asi z těch mravokárců kdy politoval třeba kopáče, kteří musí tvrdě dřít za neuvěřitelných veder? Kdo z těch „správných a uvědomělých“ občanů kdy při návštěvě restaurace pomyslel na to, že ta obsluha tam běhá i čtrnáct hodin denně? Kdo politoval třeba prodavačku v supermarketu? Jak by se líbil dobrošiřitelům dojemný tanec popelářů nebo řidičů hovnocuců?

Každá profese má to své a to bez rozdílů. Jen je potřeba to vidět a uvědomit si to. Kolik z Vás kdy napadlo při návštěvě restaurace, že tam někde vzadu v zázemí je paní, která musí všechno to nádobí umýt a dělá to dvanáct hodin v kuse? Zažilo se, že spokojený zákazník pošle pivko kuchaři, ale slyšeli jste někdy o někom, kdo poslal pivo pomocné síle, bez které by žádná restaurace prakticky nemohla fungovat? A to jsou tedy lidi, kteří si nezaslouží náš obdiv či úctu za jejich dřinu? Ano, taky si to zvolili sami a taky je to jejich věc..

Nechtěl jsem dnes psát o rozboru a přínosu profesí, ale zmínit jsem to musel, protože více jak rok mi někdo neustále vnucoval myšlenku, že mám být vděčná skupině lidí za to, že odvádí svou práci..

Chci psát o tom, jak se vyrojily názory na nás, Čechy, jak jsme nezodpovědní a jak se neumíme na chvíli uskromnit, jak nám všechno vadí a jak jsme nejhorší na světě a možná i v celém Vesmíru.. Chci zmínit i to, jak se začíná mluvit o lidech, kteří z jakéhokoliv důvodu odmítají očkování, že jsou to bezohlední sobci.

Ta manipulace už je skutečně za hranou…

A já chci jen podotknout jednu věc. Ne, nejsme nejhorší a nejsme nezodpovědní. Jsme lidi jako všichni ostatní. Pořád se dáváme sami sobě za ošklivý příklad pohrdání zdravím celé společnosti..

Ha ha ha…

V posledních dnech koukám na tenis z Paříže a včera večer jsem viděl fotbal z Říma…

Proč to zmiňuji? Protože se taky můžete podívat a uvidíte v přímém přenosu lidi. Lidi, kteří mají dost už všech těch opatření a nařízení, hrozeb a pokut. Chtějí žít a neumí pochopit, že sedí na sluníčku a někdo po nich chce, aby si zakrývali obličej a sedělo na přímém slunci v respirátorech a nebo odstupech..

Ty záběry ukázaly, jak už lidi nechtějí a světe div se, nebyli to Češi. Byli to lidi ze všech koutů Evropy a možná i světa.

Viděli jsme manželku nejlepšího tenisty současného světa, jak nejprve stahovala respirátor pod bradu, a včera už ona a všichni z celého týmu ochranu odložili zcela.

Úžasný pohled se naskytl před zahájením fotbalového zápasu, kde se objímali fanoušci obou týmů, bez rozestupů, bez roušek. Prostě lidi se zase stávají lidmi.

Nikdy v životě jsem v televizi neviděl nic víc absurdního, než když ve čtvrtfinále v Paříži, přerušili zápas a vyhnali fanoušky, kteří tam seděli celý den, domů, protože nějaký blb chtěl, aby dodrželi zákaz vycházení… To jsou věci, které nás nesmí zlomit. A odezva byla velmi rychlá. Včera už se policejní hodina nekonala.. Stačí se bránit, ozvat a připomenout, že jsme lidi a ne zvířata a nebo stroje..

Takže jak vidíte, nejsme to jen my, ale lidi po celém světě, kteří chtějí normálně žít a kteří už mají dost těch nesmyslných omezení a zákazů..

Nebo si opravdu někdo myslí, že ten vir zmizel s rozvolněním v té které zemi? Opravdu věří někdo tomu, že na víc jak roční boj vlastně stačilo na čtrnáct dnů zlikvidovat život v zemi? Proč tedy potom ta ekonomická a více jak rok trvající likvidace lidí a živnostníků? Pro č se lidi honili po kopcích kam šli lyžovat? Proč dětem zabavovali saně? Přece stačí 14dní absolutně bez ničeho a je po viru, že?

Nikdo by neměl pohrdat svou vlastí a svými spoluobčany jen proto, že vidí svět jinak. On to totiž stejně funguje po celém světě a věřte mi, že ponožky v sandálech se nosí i jinde…

Zdraví člověka je jeho věc. Každý z nás se umí s ohleduplností podřídit pravidlům a ochraně společnosti, jen to musí mít smysl a logiku. A narvaná městská doprava při uzavření obchodů, restaurací a služeb, opravdu smysl nedává nikomu bez rozdílu.

Mějme rádi jiné lidi, mějme rádi svůj domov, svou vlast a nepodléhejme tlakům, že my Češi jsme hloupí a ostuda Evropy. Není to tak a každý se o tom může sám přesvědčit třeba pouhým sledováním televize a přímých přenosů ze sportu…

Ať se Vám všem daří…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 857 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)