moneyfire
5.9.2019
Kategorie: Ekonomika

Nedejme si vzít hotové peníze! Švédům je ukradnou jako prvním v EU. To bude ztráta svobody občana!

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Rakušané si je nechtějí dát ukrást nikdy a nikým. Pokud se k nim nepřidají další, tak sotva odolají tlakům zvenčí. Příští guvernér OeNB – Rakouské Národní Banky, Robert Holzmann prohlásil v pátek, že peníze v hotovosti jsou jako prostředek pro platby absolutně nepostradatelné. V Rakousku se i na jeho podnět již hovoří o tom, že elementární právo na peníze v hotovosti by mělo zakotvit i do rakouské ústavy.

Naproti tomu takové Švédsko, země, která se v mnoha směrech změnila k nepoznání, a to negativně, nejenže neuvažuje o podobném kroku, ale už se chystá na nový čas – čas bez bankovek a mincí. Ve Švédsku je již stanoven den, kdy již nebudou možné žádné platby s penězi v hotovosti. Je to 24. března 2023.

V tomto směru bude Švédsko první zemí Evropy, kde tradiční peníze přestanou existovat. Švédsko však má ještě jeden primát v oblasti financí. Bylo první evropskou zemí, která začala tisknout peníze – stalo se tak v roce 1661. Tehdy země dala svým občanům kus nové svobody. Nyní ji udusí a nahradí novodobým otroctvím pro občany.

Napsal jsem o této problematice již před pěti lety několik článků a prognostikoval jsem, že Švédsko bude první zemí Evropy, která zruší peníze.

Ve Švédsku už nyní neakceptují četné obchody, restaurace, muzea, koupaliště, zimní stadiony, atd. žádné bankovky a mince. Odmítají takové placení.

Zrušení peněz v hotovosti je už dávno velkým společným plánem bank a států, který se brzy stane realitou. Pro banky to pak bude znamenat mnohem vyšší zisky, např. i proto, že za každé prokázání platby kartou budou mít poplatky. Státy se budou těšit, protože pokud bude existovat jen elektronický tok peněz, tak budou mít skvělé možnosti dokonalé kontroly každého člověka.

Kromě toho budou státy nejen správci, ale de facto i majiteli všech našich peněz a kdykoliv si v případě “nějaké potřeby” budou moci vzít neomezené množství, v krajním případě na základě nových zákonů. Nikdo si nebude více moci udělat např. doma železnou rezervu tím, že si ukryje jisté množství bankovek pro špatné časy.

Organizátoři (Zloději) této obrovské a největší krádeže všech peněz každému a všude, ale nedomysleli jednu věc. Celoplošné výpadky proudu a internetu, které mohou být i dlouhodobé – např. jako důsledek gigantické sluneční bouře – způsobí mj i zamezení všech elektronických plateb (jiné již nebudou možné) a zároveň s tím spojený i neuvěřitelný a nepředstavitelný chaos všude ve společnostech.

Naše svoboda a nezávislost bude jednou provždy pryč. Budeme o ni oloupeni, tak i o naše peníze a už nebudeme moci svobodně rozhodovat o nich – všechny budou pod soustavnou kontrolou státu!

Vždy a všude budeme závislí na elektronice – jinak nebudeme moci platit.

V Evropě jsou však i miliony lidí, kteří z různých důvodů nemají a ani nechtějí mít internet a principiálně odmítají elektroniku. Mezi nimi je i mnoho starých lidí, kteří již nejsou schopni, např. proto, že jejich myšlení už nepracuje dobře, platit jinak, jak byly roky zvyklí a jak je to pro ně nejjednodušší – penězi v hotovosti.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 406 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)