moneyfire
5.9.2019
Kategorie: Ekonomika

Nedejme si vzít hotové peníze! Švédům je ukradnou jako prvním v EU. To bude ztráta svobody občana!

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Rakušané si je nechtějí dát ukrást nikdy a nikým. Pokud se k nim nepřidají další, tak sotva odolají tlakům zvenčí. Příští guvernér OeNB – Rakouské Národní Banky, Robert Holzmann prohlásil v pátek, že peníze v hotovosti jsou jako prostředek pro platby absolutně nepostradatelné. V Rakousku se i na jeho podnět již hovoří o tom, že elementární právo na peníze v hotovosti by mělo zakotvit i do rakouské ústavy.

Naproti tomu takové Švédsko, země, která se v mnoha směrech změnila k nepoznání, a to negativně, nejenže neuvažuje o podobném kroku, ale už se chystá na nový čas – čas bez bankovek a mincí. Ve Švédsku je již stanoven den, kdy již nebudou možné žádné platby s penězi v hotovosti. Je to 24. března 2023.

V tomto směru bude Švédsko první zemí Evropy, kde tradiční peníze přestanou existovat. Švédsko však má ještě jeden primát v oblasti financí. Bylo první evropskou zemí, která začala tisknout peníze – stalo se tak v roce 1661. Tehdy země dala svým občanům kus nové svobody. Nyní ji udusí a nahradí novodobým otroctvím pro občany.

Napsal jsem o této problematice již před pěti lety několik článků a prognostikoval jsem, že Švédsko bude první zemí Evropy, která zruší peníze.

Ve Švédsku už nyní neakceptují četné obchody, restaurace, muzea, koupaliště, zimní stadiony, atd. žádné bankovky a mince. Odmítají takové placení.

Zrušení peněz v hotovosti je už dávno velkým společným plánem bank a států, který se brzy stane realitou. Pro banky to pak bude znamenat mnohem vyšší zisky, např. i proto, že za každé prokázání platby kartou budou mít poplatky. Státy se budou těšit, protože pokud bude existovat jen elektronický tok peněz, tak budou mít skvělé možnosti dokonalé kontroly každého člověka.

Kromě toho budou státy nejen správci, ale de facto i majiteli všech našich peněz a kdykoliv si v případě “nějaké potřeby” budou moci vzít neomezené množství, v krajním případě na základě nových zákonů. Nikdo si nebude více moci udělat např. doma železnou rezervu tím, že si ukryje jisté množství bankovek pro špatné časy.

Organizátoři (Zloději) této obrovské a největší krádeže všech peněz každému a všude, ale nedomysleli jednu věc. Celoplošné výpadky proudu a internetu, které mohou být i dlouhodobé – např. jako důsledek gigantické sluneční bouře – způsobí mj i zamezení všech elektronických plateb (jiné již nebudou možné) a zároveň s tím spojený i neuvěřitelný a nepředstavitelný chaos všude ve společnostech.

Naše svoboda a nezávislost bude jednou provždy pryč. Budeme o ni oloupeni, tak i o naše peníze a už nebudeme moci svobodně rozhodovat o nich – všechny budou pod soustavnou kontrolou státu!

Vždy a všude budeme závislí na elektronice – jinak nebudeme moci platit.

V Evropě jsou však i miliony lidí, kteří z různých důvodů nemají a ani nechtějí mít internet a principiálně odmítají elektroniku. Mezi nimi je i mnoho starých lidí, kteří již nejsou schopni, např. proto, že jejich myšlení už nepracuje dobře, platit jinak, jak byly roky zvyklí a jak je to pro ně nejjednodušší – penězi v hotovosti.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 604,44 Kč
Vybráno 24.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 118 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.