Ursula
19.7.2019
Kategorie: Politika

Nechtěli jsme Timmermanse. Máme Timmermanse von der Leyen

Sdílejte článek:

LU LINA

Velice jsem si přál, aby se předsedou Evropské komise stal soudruh Timmermans. Ovšem s Ursulou von der Leyen nazývanou díky stylu jakým řídila Bundeswehr Flinten Uschi a díky vztahu ke svobodě německého internetu Zensursula, jsem snad ještě spokojenější. 

Frans T. by býval byl dobrý, ale Uschi z Leyenu je skvělá. Rozložila Bundeswehr, rozloží i EU. V evropském parlamentu už jasně naznačila kudy, kam a jak hodlá tu prohnilou a potápějící se bárku kormidlovat. Přesně tam, kam mířila doposud a kam by mířila i pod Timmermansem. Směrem k nějaké západoevropské verzi Sovětského svazu.

A do tohoto cíle pravděpodobně s „nám nakloněnou“ křesťanskou demokratkou Flinten Uschi dojedeme ještě o něco rychleji, než s pro V4 „nepřijatelným“ bolševikem Timmermansem. Z čeho vychází optimismus českého premiéra, že s Uschi bude líp než s Fransem, mi není úplně jasné. Nechtěl Timmermanse, dostal Timmermanse von der Leyen.

Evropská unie pod svou první předsedkyní totiž pořádně utáhne šrouby. A ne jenom o obvyklou jednu otočku. Od první minuty se bude tlačit na pilu. Federalizace, klimatické šílenství, migrační kvóty, centrální plánování, levicové sociální inženýrství a hlavně willkommenskultur. To vše soudě podle slov paní předsedkyně nabere na obrátkách.

Jak se asi proti tlaku toho právě nově rozjetého velkého sovětizačního parního válce bude našemu malému Andrejkovi dařit tvrdě a nekompromisně ochraňovat Česko?

Pokud se podívám na to, co všechno slíbila nová soudružka předsedkyně politbyra  realizovat, dostávám záchvaty smíchu. Tak slavně jsme řízeně svrhli východní socialismus, aby se k nám po jedné generaci vrátil jako bumerang ze západu. A navíc tomu ještě máme tleskat.

Ursula von der Leyen slíbila ve svém představovacím projevu všechno všem. Socialistům ještě velkorysejší sociální transfery evropského bohatství, evropskou minimální mzdu, feministickou Evropu a další daně. Zeleným také rozhazování veřejných peněz lopatou a navíc „klimaticky neutrální kontinent“ (co to, proboha, je?), směřující k naplnění všech proroctví svaté Gréty. Liberálům předhodila návnadu akcelerace genderismu, pohlavních kvót a realizaci páterem Piťhou proslavené Istanbulské úmluvy. Lidovcům nemusela slibovat nic, protože své šílené levicové vize už léta realizuje pod jejich „pravicovými“ křídly.

Jediní, komu neslíbila nic, ba naopak „ulevilo se jí, že od nich nedostane ani jeden hlas“, byla euroskeptická frakce Identita a demokracie, tedy seskupení zástupců těch Evropanů, kterým se sovětizace Evropy dvakrát nezamlouvá. Což je zajímavé, protože zároveň vyhlásila závazek, že chce významně „posílit hlas evropských občanů“. Logika mi poťouchle napovídá, že Flinten Uschi zřejmě euroskeptiky za evropské občany nepovažuje.

Všem poslancům dohromady naopak slíbila, že pokud nebudou moc prudit, tak „posílí jejich vliv na evropské záležitosti“. Tím, že si sem tam – bude-li mít čas – přečte, co navrhují. No, tak to bude konečně demokracie jako řemen. Také jim pochopitelně slíbila i již tradiční věci. Více Evropy, vyšší rozpočty, více úředníků, více Afričanů, více islámu, „prohlubování lásky k EU“ a pro mne mírně znepokojující jakýsi „mechanismus kontrolující vládu práva“.

Co si Zensursula představuje „pod prohlubováním lásky k EU“ si představit umím, zažil jsem období prohlubování lásky k SSSR. Co si ale asi zarputilá zastánkyně etatismu, cenzury, evropského superstátu, krátkých státních opratí a poslušného lidu představuje pod „mechanismem kontrolujícím vládu práva“ , si raději ani nepředstavuji.

Zkrátka, dcera bruselského úředníka narozená v Bruselu, která svítila Merkelové u přeměny půlky Evropy v pobočku Blízkého Východu, dokázala přitom rozvrátit tři německá ministerstva i německou armádu a tímto svým počínáním proti sobě popudit většinu spoluobčanů, je z mého pohledu takřka ideální novou bruselskou generální ředitelkou našeho příkopy rozbrázděného kontinentu.

Oxidy nasranosti tím s mnohem vyšší pravděpodobností konečně překročí své limity, Evropané vyválí eurohujery v dehtu a peří a uspořádají si své věci nějakým přirozenějším, demokratičtějším a svobodnějším způsobem.

V tomto kontextu se pak obzvláště těším na tři věci. Na reálné budování „společné armády Evropanů“ , které v budování armád velice zběhlá Flinten Uschi rovněž v avizovala. Také prohlášení, že „musíme mít odvahu přijímat zahraničněpolitická rozhodnutí kvalifikovanou většinou“ , zní do budoucnosti velice slibně. Už se těším, až „jednotná a silná EU“ po vybudování „společné armády EU“ „kvalifikovanou většinou rozhodne“ třeba o vyhlášení války Rusku.

A velice zajímavé také je, že paní Ursula chce „rozhodnou akcí rozbíjet sítě převaděčů“… Vida. Převaděčkám Rackete a Klemp zvoní hrana. Místo interview na prvních stránkách, potlesku levicových intelektuálů a dalších evropských dotací teď zřejmě dostanou dvacet let…

Když si to všechno zhodnotím, tak mne už nijak nepřekvapuje, že nová paní předsedkyně kromě českého premiéra velice nadchla i předsedu Pospíšila, který v televizi takto nadšeně glosoval její zvolení: „Má velikou zkušenost z domácí národní politiky…umí řídit velké resorty…myslí proevropsky…a je to žena“.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 511,00 Kč
Vybráno 44.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 583 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.