Ursula
19.7.2019
Kategorie: Politika

Nechtěli jsme Timmermanse. Máme Timmermanse von der Leyen

Sdílejte článek:

LU LINA

Velice jsem si přál, aby se předsedou Evropské komise stal soudruh Timmermans. Ovšem s Ursulou von der Leyen nazývanou díky stylu jakým řídila Bundeswehr Flinten Uschi a díky vztahu ke svobodě německého internetu Zensursula, jsem snad ještě spokojenější. 

Frans T. by býval byl dobrý, ale Uschi z Leyenu je skvělá. Rozložila Bundeswehr, rozloží i EU. V evropském parlamentu už jasně naznačila kudy, kam a jak hodlá tu prohnilou a potápějící se bárku kormidlovat. Přesně tam, kam mířila doposud a kam by mířila i pod Timmermansem. Směrem k nějaké západoevropské verzi Sovětského svazu.

A do tohoto cíle pravděpodobně s „nám nakloněnou“ křesťanskou demokratkou Flinten Uschi dojedeme ještě o něco rychleji, než s pro V4 „nepřijatelným“ bolševikem Timmermansem. Z čeho vychází optimismus českého premiéra, že s Uschi bude líp než s Fransem, mi není úplně jasné. Nechtěl Timmermanse, dostal Timmermanse von der Leyen.

Evropská unie pod svou první předsedkyní totiž pořádně utáhne šrouby. A ne jenom o obvyklou jednu otočku. Od první minuty se bude tlačit na pilu. Federalizace, klimatické šílenství, migrační kvóty, centrální plánování, levicové sociální inženýrství a hlavně willkommenskultur. To vše soudě podle slov paní předsedkyně nabere na obrátkách.

Jak se asi proti tlaku toho právě nově rozjetého velkého sovětizačního parního válce bude našemu malému Andrejkovi dařit tvrdě a nekompromisně ochraňovat Česko?

Pokud se podívám na to, co všechno slíbila nová soudružka předsedkyně politbyra  realizovat, dostávám záchvaty smíchu. Tak slavně jsme řízeně svrhli východní socialismus, aby se k nám po jedné generaci vrátil jako bumerang ze západu. A navíc tomu ještě máme tleskat.

Ursula von der Leyen slíbila ve svém představovacím projevu všechno všem. Socialistům ještě velkorysejší sociální transfery evropského bohatství, evropskou minimální mzdu, feministickou Evropu a další daně. Zeleným také rozhazování veřejných peněz lopatou a navíc „klimaticky neutrální kontinent“ (co to, proboha, je?), směřující k naplnění všech proroctví svaté Gréty. Liberálům předhodila návnadu akcelerace genderismu, pohlavních kvót a realizaci páterem Piťhou proslavené Istanbulské úmluvy. Lidovcům nemusela slibovat nic, protože své šílené levicové vize už léta realizuje pod jejich „pravicovými“ křídly.

Jediní, komu neslíbila nic, ba naopak „ulevilo se jí, že od nich nedostane ani jeden hlas“, byla euroskeptická frakce Identita a demokracie, tedy seskupení zástupců těch Evropanů, kterým se sovětizace Evropy dvakrát nezamlouvá. Což je zajímavé, protože zároveň vyhlásila závazek, že chce významně „posílit hlas evropských občanů“. Logika mi poťouchle napovídá, že Flinten Uschi zřejmě euroskeptiky za evropské občany nepovažuje.

Všem poslancům dohromady naopak slíbila, že pokud nebudou moc prudit, tak „posílí jejich vliv na evropské záležitosti“. Tím, že si sem tam – bude-li mít čas – přečte, co navrhují. No, tak to bude konečně demokracie jako řemen. Také jim pochopitelně slíbila i již tradiční věci. Více Evropy, vyšší rozpočty, více úředníků, více Afričanů, více islámu, „prohlubování lásky k EU“ a pro mne mírně znepokojující jakýsi „mechanismus kontrolující vládu práva“.

Co si Zensursula představuje „pod prohlubováním lásky k EU“ si představit umím, zažil jsem období prohlubování lásky k SSSR. Co si ale asi zarputilá zastánkyně etatismu, cenzury, evropského superstátu, krátkých státních opratí a poslušného lidu představuje pod „mechanismem kontrolujícím vládu práva“ , si raději ani nepředstavuji.

Zkrátka, dcera bruselského úředníka narozená v Bruselu, která svítila Merkelové u přeměny půlky Evropy v pobočku Blízkého Východu, dokázala přitom rozvrátit tři německá ministerstva i německou armádu a tímto svým počínáním proti sobě popudit většinu spoluobčanů, je z mého pohledu takřka ideální novou bruselskou generální ředitelkou našeho příkopy rozbrázděného kontinentu.

Oxidy nasranosti tím s mnohem vyšší pravděpodobností konečně překročí své limity, Evropané vyválí eurohujery v dehtu a peří a uspořádají si své věci nějakým přirozenějším, demokratičtějším a svobodnějším způsobem.

V tomto kontextu se pak obzvláště těším na tři věci. Na reálné budování „společné armády Evropanů“ , které v budování armád velice zběhlá Flinten Uschi rovněž v avizovala. Také prohlášení, že „musíme mít odvahu přijímat zahraničněpolitická rozhodnutí kvalifikovanou většinou“ , zní do budoucnosti velice slibně. Už se těším, až „jednotná a silná EU“ po vybudování „společné armády EU“ „kvalifikovanou většinou rozhodne“ třeba o vyhlášení války Rusku.

A velice zajímavé také je, že paní Ursula chce „rozhodnou akcí rozbíjet sítě převaděčů“… Vida. Převaděčkám Rackete a Klemp zvoní hrana. Místo interview na prvních stránkách, potlesku levicových intelektuálů a dalších evropských dotací teď zřejmě dostanou dvacet let…

Když si to všechno zhodnotím, tak mne už nijak nepřekvapuje, že nová paní předsedkyně kromě českého premiéra velice nadchla i předsedu Pospíšila, který v televizi takto nadšeně glosoval její zvolení: „Má velikou zkušenost z domácí národní politiky…umí řídit velké resorty…myslí proevropsky…a je to žena“.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 772,48 Kč
Vybráno 42.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 667 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)