eonradce
9.4.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Nechte si poradit, jak na úsporné vytápění

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Poslední zima byla poměrně dlouhá, což se nemile projevuje na ceně energií. Obzvlášť pokud máte starý kotel, zřejmě jste protopili více, než jste chtěli. Nebylo by tedy lepší pořídit novější, díky němuž už si nebudete muset dělat starosti, jak dlouho ještě potrvají třeskuté mrazy? Investice se vám rychle vrátí.

Lidé si obvykle uvědomují, že s novějším systémem vytápění by dosáhli úspory energií, nicméně nejsou ochotní investovat peníze do modernějšího řešení. A to je právě ta základní chyba. Nebojte se vydat desetitisíce, během několika let se vám vrátí.

Kondenzační plynový kotel se zaplatí za tři roky

Nikdy nelze obecně říct, za jak dlouho se vám vrátí investovaná částka. Záleží na dispozicích vašeho bytu, jak moc topíte a mnoha dalších faktorech. Určité rozmezí vám ale prozradit můžeme. Například moderní kondenzační plynový kotel ušetří svou pořizovací cenu zhruba za tři až sedm let.

Tepelné čerpadlo vrátí náklady za šest let

Podobná je i situace v případě tepelných čerpadel. Před mnoha lety se jednalo o finančně velmi nákladné řešení, nicméně nyní jsou čerpadla čím dál běžnější, a jejich cena díky tomu klesá. V současné době mají tepelná čerpadla návratnost zhruba šest až osm let.

Částka nemusí jít z vaší kapsy

Nemáte desetitisíce na nový kotel nebo čerpadlo? Nevadí! Na tepelná čerpadla lze získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Stát touto firmou motivuje obyvatele, aby vyměňovali staré kotle za novější a úspornější. Kondenzační plynový kotel se dá pořídit zase například na splátky, takže také nemusíte mít k dispozici celou částku.

Chcete-li vědět více, určitě zamiřte na web E.ON Rádce. Najdete tam spoustu zajímavých tipů nejen ohledně vytápění, ale i jiných forem úspory energie. Šetřit může každý, ať už má našetřeno na nový kotel, nebo ne. Stačí jen chtít.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.