kocovinacr
19.8.2017
Kategorie: Společnost

Nechci žít v zemi…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUKÁŠ TOŠOVSKÝ

Nechci žít v zemi, kde se musí člověk stydět za to, že se aktivně zajímá o politické dění a veřejné zájmy. Nechci, aby byla politika vnímaná jako sprosté slovo.

Nechci žít v zemi, kde se volič rozhoduje pouze na základě sofistikované marketingové kampaně, která však maskuje ideovou prázdnotu.

Nechci žít v zemi, kde se promíjí přešlapy i obří skandály volených politiků, kteří většinově naprosto postrádají pokoru a sebereflexi.

Nechci žít v zemi, kde se kdejaký státní úředník pasuje do role místodržícího toho či onoho razítka a občan je vnímán jako otravný hmyz.

Nechci žít v zemi, kde se příslušníkům policie přikazují kvóty na počty řešených přestupků ani v zemi, kde se pokutuje za pootevřené okno u vozidla. Místo pomoci a ochrany se častěji setkáváme s arogancí a mnohdy i se zbytečnou buzerací.

Nechci žít v zemi, kde se dlužníkem může stát každý, kdo se umí podepsat a kde se pak k takovým lidem přistupuje s despektem, opovržením a naprostou neúctou.

Nechci žít v zemi, kterou si mobilní operátoři vybrali jako cílový vzorek pro své pokusy, kam až je možné zákazníka natlačit a ždímat.

Nechci žít v zemi, kde o spravedlnosti a osudu člověka rozhodují za komunismu vystudovaní soudci, kteří nepostřehli, že se doba dávno změnila a své rozsudky mají vymyšleny ještě před zahájením procesu.

Nechci žít v zemi, kde se znalecké posudky nepíší na základě objektivního posouzení dané věci, ale na základě přání zadavatele nebo jeho advokáta.

Nechci žít v zemi, kde je později omilostněná obžalovaná po měsíce vláčena a dehonestována titulky (nejen) bulvárních plátků, jejichž autorům však za manipulativní, zkreslené a zjednodušující pohledy nehrozí žádný citelný postih.

Nechci žít v zemi, která bez výčitek prodá naše hodnoty a postoje za kus žvance a aby se kvůli tomu krteček musel učit cizí jazyk.

Nechci žít v zemi, jejíž lány a pole jsou osety ne v souladu s historickou a geografickou příslušností a potřebami obyvatel, ale v souladu s dotačními předpisy EU.

Nechci žít v zemi, kde zvůle finančního úřadu přivede ke krachu prosperujícího živnostníka nebo firmu jen na základě nedoložitelného podezření.

Nechci žít v zemi, která musí se shrbeným hřbetem bez připomínek akceptovat rozhodnutí přímo plynoucími proti jejím vlastním zájmům.

Nechci žít v zemi, kde nám tuzemští výrobci nabízejí dražší, menší a výživově horší produkty, než našim západním sousedům.

Nechci žít v zemi, kde se pro podružné aktivity zelených fanatiků odkládají stavby páteřních komunikací a klíčových obchvatů.

Nechci žít v zemi, kde se se sentimentem zpátečnicky ohlížíme, namísto abychom progresivně hleděli vpřed.

Ale také nechci žít jinde, než v České republice. Chci být realistou a realisté chtějí být slyšet. 

ZDROJ: Lukáš Tošovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.