10.7.2013
Kategorie: Společnost

Nechci ten váš socialismus

Sdílejte článek:

OD: PETR ZÁVLADSKÝ 10/07/2013

Nejpodlejší forma socialismu, komunismus, spočívala v tom, že člověka je nutno změnit vněj­ší­mi faktory. Zhovadilá v tom, že je nutno člo­vě­ka pokořit, donutit a zlomit. Ale podstatu člověka změnit nelze pokud je dostatečně odolný. Nepomohly jim k tomu ani koncentráky, ani lépe nazvané nápravné, výchovné tábory. Nejzrůdnější z toho všeho je myšlenka Karla Marxe, že jen „totální zničení a pošlapání osobnosti člověka brutální silou, porobením a nesmírnou bídou, je cestou ke zrození nového, socialistického tvora“. Tvora prostého při­ro­ze­ných potřeb, tvora odevzdaného osudu. Moderního otroka. Otroka systému. Myšlenka o to absurdnější, že se vážně domníval, že takovýto člověk bude nesmrtelný.

 

 

Je mi upřímě líto těch, kteří si tuto utopii přejí. Líto proto, že budou těmi prvními, které ten­to cíl semele. Ti úspěšní se totiž vždy o sebe a jim blízké postarají. Umí to, protože se v tom kom­plex­ním světě umí pohybovat a přežít. Ti, kterým je tato džungle nesrozumitelná, jsou prá­vě těmi nastolovači nového řádu, který neklade požadavky na osobnost, schopnost a vý­kon člověka, ale šíří zdání, že ten spolek výkonných idividualit je povinen jim zabezpečit free letenky do ráje světa. Když už jsem si vypůjčil to náboženské slovo, i ten ráj byl vždy určen jen vy­vo­le­ným, ale hlavně poslušným.

 

Socialismus je jen jiné, moderní náboženství. Které umí slibovat odměny za neschopnost a tresty za úspěch. Rovnost lidí je jen bohapustá chiméra, která nikdy neplatila. Lidé si z principu přírody nejsou rovni, stejně jako zvířata. Příroda tomuto principu odporuje ve všech ohledech. Slabí odpadají silou predátorů, silní přežívají a množí se. Kdo se povyšuje nad tento řád je sociální inženýr opravující přirozený řád světa. Pokud nepochopíme, že jsme součástí celého světa se všemi jeho nehezkými součástmi, nejen že nejsme pány tvorstva, nýbrž jsme větví, která (ač schopna vědomí), vymkla se evoluci.

 

Hnusně pragmatické, říkáte si. My jsme přece lidé myslící, homo sapiens sapiens. Lidé spo­le­čen­ští. Ale o tom to přeci není. Už neolitičtí lidé měli a vytvářeli si sociální vazby se sku­pi­na­mi svých blízkých. Nacházeli výhodnost ve spolupráci. A pochopitelně si své schopnosti navzájem směňovali, dnes řekněme prodávali. Ale tato směna byla dobrovolná a kdo měnit ne­chtěl, nesměnil. Socialisté jsou přesvědčeni, že tuto směnu lze a nutno vynutit, jakkoliv bu­de pro jedince nevýhodná.

 

Přirozená společnost akceptuje osobnosti takové, jaké jsou a nepokouší se je předělávat, vylepšovat a dávat jim práva, která jim nepřísluší. Ale stejně ani povinnosti, které nejsou je­din­cem (jejich spolkem) akceptovatelné. Jen soudobý svět se domnívá, že vyzrál na řád pří­ro­dy a zná zkratky k nápravám domělých nespravedlností. Jenže právě ty nespravedlnosti a ob­tíž­ně pochopitelné věci jsou řádem všehomíra.

 

Já nikdy nechci být stejný, jako kdokoliv jiný, jiná osobnost, a to je to vynikající. Já nechci být stejný. A jen mou vinou je to, že nemám vše, co mají jiní. A naopak, jen mou zásluhou je to, že mám to, co jiní nemají. Nemám nejmenší právo požadovat něco, co jsem nevytvořil a někdo jiný ano. Socialismus je negací tohoto principu. Nastoluje pouze dlouhý výčet práv a volitelnou, spíše nulovou odpovědnost.

 

Čím více stejnosti se ta ideologie snaží nastolit, tím méně bude těch, kteří společnost někam posunou. A klidně z důvodů zištných, protože na tom není nic závadného. Naopak. Tomáš Baťa byl jiný, i pan Kolben, i pan Škoda, i pan Hlávka. Neumím v dnešním spolku lidí najít mnoho takových jedinců. Socialistický stát se postaral, aby nebyli. A socialistický stát podle mustru EU, nebo podle úchylného vidění pana Mládka, či Sobotky způsobí jen jediné: ti chytří a pilní odejdou pryč. Někam, kde se úspěch netrestá. Někam, kde není tolik závisti a nenávisti. Protože to je hlavní pracovní nástroj všech socialistů: rozdmýchání nenávisti proti těm, kteří něčeho dosáhli.

 

 

A zbude dlouhý zástup těch, kteří budou říkat „dejte“ a malý zástup těch, kteří budou ochotni dávat. Rozšíří se ještě více nezaměstnanost těch, kteří chtějí socialisticky pracovat a kapitalisticky žít. To se, vážení, vylučuje. A čím později to pochopíte, tím hůře se Vám povede. Podnikatel potřebuje pracovité a odpovědné zaměstnance. Za to je platí. A ti, kteří podnikat neumí, nebo se bojí, prostě svoji práci těm schopnějším musí prodávat. Jedni bez druhých nejsou schopni fungovat. Jen socialismus se tváří, že to půjde.

 

Snem všech socialistů světa je jen více centralizace, více moci státu, více cizích peněz, kterými mohou uplácet své poslušné trumbery, kteří je opět v marné naději, že ukořistí větší kousek z cizího koláče, budou volit.

 

Je mi osobně trapné, že zde existuje téměř polovina národa, která si přeje ještě více socialismu, než už je ho tu dnes.

 

 

ZDROJ: Petr Závladský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.