kos1
3.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Nechcete přijímat migranty? Evropská komise navrhuje jako řešení výkupné

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 03|05|2016

Myslela jsem si, že mě ti báječní kluci a holky z Evropské komise už ničím nepřekvapí. Hoho, jak jsem se spletla. Oni, prosím pěkně, dokázali stanovit hodnotu průměrného migranta, a ta je zatraceně vysoká.

Evropská komise se dlouhodobě snaží, aby si každá země EU hodná toho jména z dobroty srdce vzala dávku migrantů proudících do Evropy s podmínkami No questions asked. Tedy bez debilních otázek. Protože ona ctihodná osmadvacítka menším dílem dala na srozuměnou, že o tuhle poctu nestojí a větším dílem se oficiálně nadšeně přihlásila o svůj podíl, ale ten zůstává dál někde v Itálii, potažmo v Řecku. Je potřeba to celé trochu popostrčit, že.

Migrační kvóty nefungují. Nikdy ani fungovat nemohly.

Přichází plán B. Můžete se, drazí a milí, vykoupit z povinnosti brát do své země ty, kteří si přišli pro svůj kousek evropského štěstí. Německého, švédského, když bůh dá i anglického štěstí. Cena je 6,75 miliónů korun (250 tisíc eur). Za hlavu. Myslím tím za úplně každého, takže třeba v případě Česka se bavíme o 18 miliardách Kč za 2 691 migrantů, které má ČR přimout do konce příštího roku. 

Skoro 7 miliónů Kč, to je parádní barák, který zaplatíte každému jednomu migrantovi. Ty usměvavé tváře, které znáte z videí a co vám pohnuly žlučí, každý z nich je Evropské unii právě takhle drahý.

Jakou cenu má pro Česko vaše rodina, řekli byste? Předpokládám, pokud jste průměrný Čech, většinu svého života jste plátci daně vy i vaše žena, máte středoškolské nebo vyšší vzdělání a když potřebujete zapsat dítě do školy nebo nedej bože do školky, musíte se za to upsat ďáblu. Znovu. Jakou máte hodnotu pro EU?

Kvóty jsou stále na pořadu dne. Evropská komise už objevila, že sice může přinutit neposlušné státy, aby si laskavě přebrali svůj podíl na multikulturním obohacení, už ale nenašla způsob, jak přinutit migranty, aby se sebrali a bez keců šli za svým štěstím právě tam, kam byli byrokraticky přiděleni. Pokud čirou náhodou nemají dobrovolně obohacovat Německo nebo Švédsko. EK nemá sebemenší problém tvrdě skřípnout evropské státy, ale žádné rukavičky nejsou dost jemné a hebké, aby dostály standardu lidských práv migrantů ve statusu žadatele o azyl nebo i potenciálního žadatele o azyl.

Je jasné, že Evropská unie to myslí dobře, ale jde na to docela špatnně. Měla by se obrátit přímo na lobbisty. Rovnou na podnikatele, kteří znají hodnotu koruny, eura a umí si spočítat pravou cenu takového uprchlíka.

Já myslím, že úplně stačí vyhlásit veřejnou soutěž. V Česku i jiných zemích je pořád ještě dost penzionů, jejichž lůžka a pokoje docela neužitečně zabírají nemohoucí lidé s fyzickým postižením, nebo snad dokonce senioři, jejichž hodnota v očích EU je samozřejmě úplně nesrovnatelná. Považte, že tam třeba mají i ty tolik kritizované klícky, které ale jako na potvoru nejde vůbec použít. Zamknout tam běžence, aby nám neběžel do Německa žádat o azyl tam, bylo by skoro po problému. To ale není správné, to není humánní, ba co hůř, to není ani špetku hate free.

Spolu s tím to chce pochopitelně spustit kampaň přesně opačnou, než co třeba pouští do světa australská vláda. Musíme být ještě přesvědčivější než Němci, než Švédové.

Protože ani to nezkusit, to bychom se fakt nedoplatili. Když už máme za nějaké ty běžence platit penále za to, že k nám vůbec nechtějí, zkusme to udělat tak, ať Česko neplatí víc než jednou za každého. Aby nám neutíkali tam a zpátky, tam a zpátky. Protože to už nespraví ani speciální daně, leda tak speciální státní rozpočet.

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
67 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.