28.7.2013
Kategorie: Společnost

Petr Nečas sice zřejmě přímo nekradl, ale z ODS udělal afektovanou socialistickou hysterku

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 27|07|2013

Tento příspěvek se asi vůbec nebude líbit některým členům ODS. Nicméně je to, dle našeho názoru, jedno z nejlepších hodnocení éry Petra Nečase jako vůdce strany. Až si toto modří ptáci přiznají, bude možno uvažovat o jejím vstávání z popela či snad dokonce o její pravicovosti. V poslední době totiž předvádí spíše jen afektovanou socialistickou hysterku, kterou liberálně smýšlející volič nemůže brát vůbec vážně.

 

 

Napsal Václav Láska, který navíc na mnohé členy modré strany působí jako červený hadr na býka. Nezaujatý čtenář však jistě pochopí:

 

“Nejsem politolog, ani všeználek. A v následujícím textu se možná dopustím řady chyb. Přesto bych se s Vámi chtěl podělit o svůj pohled na smutného hrdinu dnešních dnů. 

Bývalý premiér Petr Nečas svým rozhovorem pro týdeník Reflex prozatím dosáhl vrcholu ve své agresi vůči orgánům činným v trestním řízení, a vůbec vůči všem kteří mu ublížili. Myslím, že svým chováním po aféře, dal konečně v plné šíři najevo, kým a čím je.

Byť se Petr Nečas chová zdánlivě stejně, jako ostatní politici vládní koalice (tedy není u něj sebemenší známka pokory a sebereflexe; jen plive ohnivé sliny, napadá, uráží a dožaduje se msty), stejně je jeho postavení a motivace jiná. Nemám pochyb o tom, že za agresí Kuby, Bendy, Kalouska a řady dalších vůči orgánům činným v trestním řízení, je v první řadě touha zastavit a zmařit vyšetřování, které má rozkrýt skutečné vazby mezi kmotry a politiky. Které má rozkrýt skutečné zločiny. Petr Nečas zjevně tuto motivaci nemá. 

On totiž toho asi v životě opravdu moc neukradl (odmyslíme-li si takové drobnosti jako nadstandardní odměňování milenky ze státních peněz). Skoro si dovolím tvrdit, že co se týče páchání majetkové trestné činnosti, byl Petr Nečas společně s Vladimírem Špidlou, skutečně asi nejslušnějšími premiéry této země.

Pomíjím teď politiku, kterou oba pánové dělali, a která logicky měla a má řadu zavilých nepřátel, pro které jsou tito pánové symbolem zla. Já teď hodnotím jen jejich jednání z pohledu trestního práva. A byť si trvám na tom, že Petr Nečas spáchal trestný čin podplácením Tluchoře a spol., ve světle činů pánů Grosse, Topolánka, Klause, Zemana a dalších, to byla slabá káva. Sice symbolická, protože Petr Nečas tímto svým činem dal veřejnosti jasně najevo, že korupce se stala nedílnou součástí české společnosti, nelze bez ní fungovat a politici ji považují za legální součást svého života. Ovšem z hlediska reálného obohacení sebe sama, to byla slabota.

 

 

Co však Petr Nečas nezvládl a čím se v mých očích zcela odrovnal, byla právě reakce po vypuknutí kauzy. Ani špetka sebereflexe. Jen agrese, špína a pláč. Proč? Protože Petr Nečas není typický premiér české země, který je buď silnou osobností se sklony k páchání hospodářské trestné činnosti, nebo relativně jednoduchou osobností, s velkou dávkou hroší kůže a drzosti, se sklony k páchání hospodářské trestné činnosti. On je jiný. Slabý muž, bez osobnosti, pln hormonů ze své zamilovanosti a bez sklonů k páchání hospodářské trestné činnosti. A co umí slaboch bez sebedůvěry, kterému sáhnete na jeho milou? Který je pln ublíženosti a křivdy, protože na rozdíl od jiných nikdy nic neukradl? Schová se na bezpečné místo a odtud nadává, uráží a pláče. Sebereflexe? To člověk se slabou osobností neumí. Racionální zvážené toho, co se stalo? Toho zamilovaný člověk není schopen. 

Petr Nečas asi nikdy nepodporoval na přímo kmotry. Petra Nečase kmotři asi neměli rádi. Celá rebélie Tluchoře a spol. možná byla akcí v režii kmotrů, kteří se Petru Nečasovi chtěli pomstít, nebo mu dát najevo, kdo je pánem v této zemi. A do toho přišli policisté, kteří dělají jen to, co jim zákon káže. Vyšetřují trestný čin. V první fázi Petru Nečasovi ubližují. V druhé možná chtěli sáhnout i po kmotrech, kteří díky režírování chování Tluchoře a Šnajdra, svým způsobem skutečně stojí za koncem Petra Nečase. A co udělá Petr Nečas? Svou agresí vůči orgánům činným v trestním řízení, dál hraje do noty Kalouskům, Kubům, Kmotrům a dalším, kteří velmi cíleně chtějí právě toto trestní stíhání zastavit. Prostě dál dělá troubu, který skáče přesně tak, jak si jeho nepřátelé přejí.

 

 

ZDROJ: Václav Láska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 49 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.