28.7.2013
Kategorie: Společnost

Petr Nečas sice zřejmě přímo nekradl, ale z ODS udělal afektovanou socialistickou hysterku

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 27|07|2013

Tento příspěvek se asi vůbec nebude líbit některým členům ODS. Nicméně je to, dle našeho názoru, jedno z nejlepších hodnocení éry Petra Nečase jako vůdce strany. Až si toto modří ptáci přiznají, bude možno uvažovat o jejím vstávání z popela či snad dokonce o její pravicovosti. V poslední době totiž předvádí spíše jen afektovanou socialistickou hysterku, kterou liberálně smýšlející volič nemůže brát vůbec vážně.

 

 

Napsal Václav Láska, který navíc na mnohé členy modré strany působí jako červený hadr na býka. Nezaujatý čtenář však jistě pochopí:

 

“Nejsem politolog, ani všeználek. A v následujícím textu se možná dopustím řady chyb. Přesto bych se s Vámi chtěl podělit o svůj pohled na smutného hrdinu dnešních dnů. 

Bývalý premiér Petr Nečas svým rozhovorem pro týdeník Reflex prozatím dosáhl vrcholu ve své agresi vůči orgánům činným v trestním řízení, a vůbec vůči všem kteří mu ublížili. Myslím, že svým chováním po aféře, dal konečně v plné šíři najevo, kým a čím je.

Byť se Petr Nečas chová zdánlivě stejně, jako ostatní politici vládní koalice (tedy není u něj sebemenší známka pokory a sebereflexe; jen plive ohnivé sliny, napadá, uráží a dožaduje se msty), stejně je jeho postavení a motivace jiná. Nemám pochyb o tom, že za agresí Kuby, Bendy, Kalouska a řady dalších vůči orgánům činným v trestním řízení, je v první řadě touha zastavit a zmařit vyšetřování, které má rozkrýt skutečné vazby mezi kmotry a politiky. Které má rozkrýt skutečné zločiny. Petr Nečas zjevně tuto motivaci nemá. 

On totiž toho asi v životě opravdu moc neukradl (odmyslíme-li si takové drobnosti jako nadstandardní odměňování milenky ze státních peněz). Skoro si dovolím tvrdit, že co se týče páchání majetkové trestné činnosti, byl Petr Nečas společně s Vladimírem Špidlou, skutečně asi nejslušnějšími premiéry této země.

Pomíjím teď politiku, kterou oba pánové dělali, a která logicky měla a má řadu zavilých nepřátel, pro které jsou tito pánové symbolem zla. Já teď hodnotím jen jejich jednání z pohledu trestního práva. A byť si trvám na tom, že Petr Nečas spáchal trestný čin podplácením Tluchoře a spol., ve světle činů pánů Grosse, Topolánka, Klause, Zemana a dalších, to byla slabá káva. Sice symbolická, protože Petr Nečas tímto svým činem dal veřejnosti jasně najevo, že korupce se stala nedílnou součástí české společnosti, nelze bez ní fungovat a politici ji považují za legální součást svého života. Ovšem z hlediska reálného obohacení sebe sama, to byla slabota.

 

 

Co však Petr Nečas nezvládl a čím se v mých očích zcela odrovnal, byla právě reakce po vypuknutí kauzy. Ani špetka sebereflexe. Jen agrese, špína a pláč. Proč? Protože Petr Nečas není typický premiér české země, který je buď silnou osobností se sklony k páchání hospodářské trestné činnosti, nebo relativně jednoduchou osobností, s velkou dávkou hroší kůže a drzosti, se sklony k páchání hospodářské trestné činnosti. On je jiný. Slabý muž, bez osobnosti, pln hormonů ze své zamilovanosti a bez sklonů k páchání hospodářské trestné činnosti. A co umí slaboch bez sebedůvěry, kterému sáhnete na jeho milou? Který je pln ublíženosti a křivdy, protože na rozdíl od jiných nikdy nic neukradl? Schová se na bezpečné místo a odtud nadává, uráží a pláče. Sebereflexe? To člověk se slabou osobností neumí. Racionální zvážené toho, co se stalo? Toho zamilovaný člověk není schopen. 

Petr Nečas asi nikdy nepodporoval na přímo kmotry. Petra Nečase kmotři asi neměli rádi. Celá rebélie Tluchoře a spol. možná byla akcí v režii kmotrů, kteří se Petru Nečasovi chtěli pomstít, nebo mu dát najevo, kdo je pánem v této zemi. A do toho přišli policisté, kteří dělají jen to, co jim zákon káže. Vyšetřují trestný čin. V první fázi Petru Nečasovi ubližují. V druhé možná chtěli sáhnout i po kmotrech, kteří díky režírování chování Tluchoře a Šnajdra, svým způsobem skutečně stojí za koncem Petra Nečase. A co udělá Petr Nečas? Svou agresí vůči orgánům činným v trestním řízení, dál hraje do noty Kalouskům, Kubům, Kmotrům a dalším, kteří velmi cíleně chtějí právě toto trestní stíhání zastavit. Prostě dál dělá troubu, který skáče přesně tak, jak si jeho nepřátelé přejí.

 

 

ZDROJ: Václav Láska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 966,00 Kč
Vybráno 22.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.