kurz
20.10.2017
Kategorie: Historie

Nebýt Rakouska tak si ho musíme vytvořit

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILAN RADEK

Řekl Palacký, a dnes by horoval pro V4 a možná V5. Střední Evropa nemůže být rozkouskovaná, nebo nás sousedé sežerou. Rakousko tu bejvávalo jako hráz proti islámu ale i proti německé roztahovačnosti. Ta doba už tu je zase. Není divu že německá média se mohou zjančit z výsledku rakouských voleb.

Kritikou vítězů rakouských voleb německá média nešetří, inu protivník je vždycky svině, a kdo neskáče podle Merkelové je xenofob a nácek. Češi ukážou u nastávajících voleb co jsou zač. Zase je tu ta doba kdy se hraje vabank o naší budoucnost.

Střední Evropa se musí spojit, jinak nás EU – čti Německo, protože po Brexitu prostě Německo v EU vládne – z nás udělá podobčany EU. I když se EU nerozpadne, a i to se může stát, tak přece je dobře když se opravdu V4, ještě lépe V5 spojí v jeden blok, to už se to pak v Bruselu lépe bouchne do stolu. Jak to řekl Palacký, který měl tím Rakouskem na mysli spolek ve středu Evropy místo osamocených malých států, něco jako kdyby se třeba Itálie se nespojila od Sicílie až po Alpy, a stále se mezi sebou rafali, tak by je sousedi časem také roznesli na kopytech. I Němci se rozhodli ustanovit jednu zem místo malých germánských zemiček. Teď je Němců nějak moc, k velké radosti všech jejich sousedů. A tak si sousedi budou muset poradit sami. V4, možná V5 je dnes potřeba, ať už se EU sesype či ne.

Ideál EU je krásný, všichni jsme Evropané, ale zatím se to moc nedaří a ví bůh jestli to kdy půjde. Evropa je přece jenom velmi různorodá, a hlavně nejsou všechny státy stejně velké ani stejně bohaté, jednotná měna není pro všechny výhodná, a stále silnější centralizace a EU byrokracie bude ke škodě, až s tím pak většina praští. A nebo se to změní, i když to zatím vypadá nepravděpodobně. Tento rok ukáže příští trend. Volby v Česku jsou tentokrát pro naší zemi velmi důležité.

milan-radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 000,00 Kč
Vybráno 22.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.