_L4923

Nebojte se vzkříšení

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

Vzkříšení značí v náboženství obnovené spojení ducha a těla nebo přivedení někoho ze smrti do života. „Kristus po svém zmrtvýchvstání řekl apoštolům a ženám: „Nebojte se!“ Tato slova potřebujeme dnes možná více, než kdy jindy“, říká svatý Jan Pavel II. Velká postava nejen církevních dějin 20. století..

Kolikrát ve svém životě musíme padnout, abychom se znovu postavili na nohy. Kolikrát musíme se svým křížem stoupat na Golgotu, aby pak přišel někdo, kdo se nás snaží ukřižovat za pravdu, za něco, co jsme třeba neudělali. Kolikrát raději jiní věří rozvraceči, zloději a vrahovi více než pravdomluvnému slovu? Kolikrát za život se stáváme tímto součástí prastarého příběhu Velikonočního příběhu Velikonoc. A kolikrát se nám daří vstát z mrtvých. Být vzkříšeni.

Vidíme to všude. V jakékoli oblasti našeho života se můžeme setkat se vzkříšením. Ať tomu říkáme jakkoliv. V podnikání se mnoho podnikatelů, kteří měli svoji ideu, setkalo s pádem, nepochopením a ústrky, ale mnoho z nich se znovu postavilo na nohy. Kolik takových odvážných dějiny znají. Bohužel dnes touha po jistotě, neustálém růstu bez práce a sdílených hodnotách za každou cenu, nás vrhá do velmi těžké doby. Trend, že budeme všechno sdílet a budeme přemýšlet o tom, aby vše bylo efektivně využito, nás uvede do zkázy.

Dnes bohužel neplatí slova svatého Jana Pavla II. o tom se nebát. Dnešní doba je založena na strachu. Z někoho, z něčeho, a to buď určitého či neurčitého. A toho, čeho bychom se opravdu měli bát, bereme v rámci lekcí pozitivního myšlení jako nové, průlomové a inovativní. Myslím tím například vzdávání se svobody a demokracie, protože musíme být solidární za každou cenu a dělat gesta.

Máme strach sami ze sebe, z vlastní nedokonalosti, ale také z toho něco vlastnit, protože se vždy najde někdo, kdo bude říkat, že vy si to nezasloužíte, že vlastnit něco víc než druhý je klientelismus a něco opovrženíhodného. Bohužel k tomu jsou dnes vedeny a vychovávány i děti, kterým se dnes neuvěřitelně ubližuje nenastavováním hranic a limitů. Člověk nemající limit a hranici nikdy nepocítí radost, že něco dokázal, že zapřel sám sebe, vzal svůj kříž a zvítězil ve vzkříšení, když pod křížem upadal, ale nakonec zvítězil. Nejvíce ubližují dětem matky, které své děti odcizují od života, dávají své děti nad vše ostatní a řídí se jen tím, co chtějí děti. Řídí se jakýmkoli jejich rozmarem. Neuvěřitelně těm dětem ubližují, a nejen jim.

Bojíme se a máme strach z neúspěchu a na základě toho jsme tlačeni do kouta a naše agresivita vzrůstá. Každého proti všem, protože nemáme kam couvnout. Kolik lidí až v nemocnici v době vážné nemoci pochopí, že hlavní bohatství není v novém mobilu, nové aplikaci v něm, ale v lidech a v opravdových přátelích. Kolikrát se již stalo, že člověk na své cestě upadl, ale díky blízkým lidem opět vstal. Kolikrát v případě své cesty na Golgotu upadl Ježíš, jak nám ukazují Velikonoce. A pokaždé, když pod svým křížem klesl, znovu se postavil na nohy.

Takový by měl být i náš sociální a školní systém. Sociální není neustále podporovat ty, kteří nemají touhu na sobě pracovat. Proč musí být svobodné matky stále svobodnými? A kolik z nich je svobodnými jen proto, že jim to prostě na základě sociálního systému vyhovuje. Prostě mají výhody a o ty by přišly. Za to jim žádný vztah nestojí. Ostatně dokonce jim to umožňuje vztahy různě měnit. Být prostě svobodnou matkou je mnohdy výhodné.

Ve školství se bojíme, aby jedna zkouška neodradila dítě od studia, a tak mu zkoušky přizpůsobíme či ještě lépe zrušíme předem. Prostě, aby nebylo frustrované a nemuselo se učit. Ostatně v případě dospělých dětí, které mají rozvedené rodiče, je to navíc v případě dospělosti dokonce výhodné. Brzy budou ti, kteří jsou na své děti nároční a přísní, kteří chtějí, aby něco uměly a měly zodpovědnost, prohlášeni málem za agresory a nesvéprávné. Vždyť přece své děti nepřípustně stresují. Byť právě oni mají k nim tu největší lásku a úctu.

Pokud se nevrátíme k základním konzervativním hodnotám a nebudeme z nich vycházet, může se nám brzy stát, že v rámci unifikace a jednoty sdílených hodnot, že místo ve svobodě a demokracii se probudíme v reálném socialismu, ne-li v něčem daleko horším. Jestliže se budeme bránit pocitu vzkříšení a budeme mít strach cokoli udělat, protože se budeme bát, je-li to správné podle společenské dohody, která v tuto chvíli platí, budeme ne stejní jako dříve oni, ale budeme naopak horšími.
Nebojme se života a nebojme se být také vzkříšeni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 898 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.