2.6.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Nebojím se terorismu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA 02|06|2015

Zaznamenali jste také? Rozdílné názory na islám a imigraci vedou k přetrhání i desítky let trvajících přátelství, na první pohled rozumní a kultivovaní lidé si najednou v diskusích spílají do nácků a lhářů a mažou se z FB přátel.

Konstatování “myslím si”, “podle mě” se pravidelně mění v “mám pravdu a ty jsi debil, když je odmítáš uznat”.

Debata o tom, jestli vyznání, které obsahuje politický plán na omezení svobody vyznání a nahrazení civilního práva svým vlastním právem náboženským, zasluhuje ochranu z pozice svobody vyznání, se pravidelně mění v krvavou řež.

V Olomouci dvojice aktivistek postavila stánek s peticí odmítající imigrační kvóty a byla napadena “zahraničními” studenty. Kromě nadávek a roztrženého plakátu se (zatím) nestalo nic moc. Jen je FB plný příspěvků o tom jak dvě rasistky a xenofobky napadly skupinu zahraničních studentů, a vůbec jde o příslušnice téměř zločinecké xenofobní extremistické organizace. Je to logické, ne?

Je to důkaz, že jde o téma, které lidé intenzívně prožívají. Podepsat petici proti masové imigraci pro spoustu lidí stačí k tomu, aby vás označili za rasistu, xenofoba a nácka. Nemají jiný názor. Mají Pravdu. Oni jsou strážci jediné Pravé demokracie, zatímco vy jste ten debil, který nesouhlasí.

Jak si mohu dovolit islám kritizovat, když tu těch muslimů je tak málo a kolik jsem jich opravdu poznal? Inu, k poznání nacismu jsem také nepotřeboval osobní kontakt s partou nácků. Nevadí mi muslimové. Vadí mi islám, protože nejde jen o víru, ale o komplexní totalitní společenskou, tedy i politickou, doktrínu, která si osobuje právo na to řídit životy všech lidí. Stačí si přečíst nějaké jejich názory a teoretická díla. A hodně nám pomůže nahlédnutí do historie: S obojím máme zkušenost. S islámem mnohokráte opakovanou. 

islam28-272x300

Občas mi někdo řekne, jestli se tak bojím těch pěti a půl muslimů, co u nás žijí a jestli si myslím, že k nám přijdou nějací teroristé.

No, muslimů, co u nás žijí, se opravdu nebojím. Jejich víru, budou-li ji nosit do veřejného prostoru, budu ignorovat. Tedy, nebudu ji respektovat. Nechci říci, že ji toleruji, protože víra kohokoli jiného je mi jedno. Problémy nevznikají tím, že by nemuslimové byli málo tolerantní k islámu, problém je v tom, že islám není a nehodlá být tolerantní k nemuslimům.

Máme se tedy bát, že  nám přijdou i nějací ti džihaddisté?

Oni sem přijdou, pokud tu už nejsou. Ale to není to, čeho bych se nejvíc bál. Nejhorší, co islám způsobí, není terorismus, dokonce ani skokový a radikální nárůst kriminality, který také přijde. Průšvih nastane v okamžiku, kdy ji nebudu moci ignorovat a společnost začne sama sebe měnit a přizpůsobovat tomu, aby “je nedráždila”, začnou se zakazovat “nevhodné” názory a činit výjimky ze zákonů.

To nejhorší, co přinese, je rozpad společnosti. Řekl bych, že jedna etapa už startuje. Zatím jen v rovině verbálně vyjadřovaných útoků, mazání přátel a posilování vlastní víry v jedinou správnou pravdu. (Protože ti, kdo ji nechápou, jsou debilové a je třeba jim to explicitně říct.)

Jestli si připustíme, že spolu budeme komunikovat takhle, tak už žádní teroristé opásaní semtexem nebudou potřeba, zastanem to sami. V okamžiku, kdy přestaneme komunikovat mezi sebou , a dialog se změní v urážlivé a uražené monology, případně, co hůř, v potírání svých oponentů, islamisté zvítězili.  

 ZDROJ: Tomáš Houška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.