ELEKTRARNADUKOVANY
2.2.2021
Kategorie: Ekonomika

Nebezpeční aktivisté mohou odstavit Česko od elektřiny

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieV budoucnu hrozí naší zemi velké výpadky elektřiny a její masivní zdražení, pokud česká vláda podlehne nátlaku šílené zelené lobby, která si vynucuje uzavření všech uhelných elektráren už v roce 2033.

Tzv. Uhelná komise doporučila ukončení provozu elektráren spalujících uhlí v České republice do konce roku 2038. Osobně se domnívám, že i toto datum je nereálné, avšak aktivisté z nejrůznějších zelených odnoží, typu Děti země, Greenpeace atd. prosazují jejich konec už v roce 2033 a bohužel v tom nyní mají podporu i ČSSD.

Na nebezpečí závislosti na tzv. obnovitelných zdrojích energie upozornil v souvislosti s nedávným velkým blackoutem v Evropě na webu Neviditelný Pes poslanec Jan Zahradník (ODS) „Solární a větrné elektrárny nefungovaly a státy, které se na ně spoléhají, musely hledat náhradní řešení. Německo muselo zapojit všechny své standardní zdroje, hlavně tedy ruský plyn a zbytek svých uhelných elektráren, Rakousko zachránila tolik kritizovaná energie z českého jádra a uhlí,“ uvedl.

Uzavření českých, moravských a slezských tepelných elektráren v roce 2038 je proto podle mého názoru vysoce nepravděpodobné, pokud bychom tedy nechtěli opustit elektřinu a přejít třeba na louče. Uvědomme si jednu důležitou věc. Aktivisté prosazují konec uhelných elektráren, které se podílejí asi padesáti procenty na výrobě naší elektřiny. Na druhé straně prosazují čím dál tím větší elektrifikaci všeho možného v neprospěch ostatních zdrojů. Tento trend se jim daří prosazovat a tak čeští dopravci si čím dál tím víc objednávají elektrobusy na úkor vozů se spalovacími motory.

Jenomže to znamená větší spotřebu elektrické energie, a kde ji vezmeme? Pro masivní rozšiřování vodních elektráren u nás není prostor. Tepelné elektrárny mají být uzavřené a obávám, se, že stavbu nových bloků jaderných elektráren do roku 2038 natož 2033 nestihneme. Výstavba plynových elektráren by zvýšila naší energetickou závislost na Rusku, což se mnoha lidem také nelíbí a fotovolatické či větrné elektrárny mohou být pouze doplňujícím nikoliv hlavním zdrojem výroby elektřiny. Tak, kde tedy v budoucnu vezmeme potřebnou elektrickou energii? Máme se bát jejího masivního zdražení nebo dokonce nedostatku? Na tyto otázky ovšem aktivisté, kteří hazardují s naší budoucností neumí jasně odpovědět.

Naštěstí jsou tady ještě hlasy zdravého rozumu, což mě naplňuje optimismem. „Na závěr s určitou nadějí konstatuji, že stále častěji vystupují renomovaní odborníci a vyzývají k realismu v otázkách naší energetiky. K jasnému odmítnutí naší závislosti na obnovitelných zdrojích, k říkání pravdy o elektromobilitě a v neposlední řadě k podpoře jaderné energetiky a k zachování části naší energetiky uhelné. Mají v tom moji plnou podporu,“ řekl poslanec Zahradník.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 597 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.