vacuum-cleaner-268179_1280
8.4.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Nebaví vás vysávání? Kupte si toto a ušetřete čas i peníze

Sdílejte článek:

Robotické vysavače už dávno nejsou novinkou. Tito praktičtí pomocníci jsou dnes již běžnou součástí mnoha domácností. V obchodech najdete množství vysavačů, které se od sebe liší svým výkonem, funkcemi nebo designem. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? A jak si vybrat ten správný robotický vysavač?

Jak si vybrat toho správného pomocníka?

Ruku na srdce, vysávání je oblíbenou činností jen málokoho z nás. Většině z nás dělá dobře, když se této úklidové činnosti může zbavit. Naštěstí jsou tu elektricky pomocníci, které nám umí tyto činnosti usnadnit. Robotické vysavače mají své výhody i nevýhody. Pokud tedy právě uvažujete nad koupí takového pomocníka, zvážit byste měli jeho pro i proti.

Výhody robotických vysavačů

Pracují za vás. Robotické vysavače pracují samostatně. Na vás zbývá pouze jejich zapnutí – i to ve většině případů dokážete načasovat. Po vysávání se dokáží vrátit do dokovací stanice a oznámí vám i to, že mají plný zásobník.

• Dokáží vysát různé typy povrchů. V závislosti na typu vysavače dokáží vysát plovoucí podlahy, dlaždice i koberce. Mnohé modely dokonce disponují funkcí antibakteriálního čištění, což je ideální pro domácnosti s malými dětmi či alergiky.

• Neruší. Hlavně v porovnání s klasickými vysavači jsou robotické vysavače zpravidla nehlučné. V případě, že vysavač disponuje funkcí plánování vysávání, můžete jeho činnost načasovat i na dobu, když právě nejste doma.

Nevýhody robotických vysavačů

Nedostatečné čištění. Ne každý vysavač zvládne všechny typy povrchů. Některé typy vysavačů navíc posbírají z podlahy jen větší chuchvalce, ale na drobnou špínu nestačí, případně mohou mít problémy s vysáváním rohů místností. Počítejte tedy s tím, že jednou za čas budete muset vzít do ruky i klasický vysavač.

• Časté vyprazdňování. Zejména ve srovnání s klasickými vysavači mají robotické vysavače menší zásobníky, s čímž souvisí i potřeba jejich častějšího vyprazdňování.

• Nedokonalé funkce. Ne všechny vysavače jsou dokonale naprogramované. Tak se může stát, že vám budou narážet do nábytku, zamotají se do kabelů nebo vám spadnou ze schodů.

Kvalitnější robotické vysavače mají zpravidla méně nevýhod a dokáží pracovat opravdu kvalitně. Ale ruku na srdce, kdo z nás si může dovolit investovat do těch nejdražších technických vymožeností? Vyplatí se však koupit i levnější robotické vysavače? Zkušenosti uživatelů hovoří o tom, že rozumnější je raději došetriť si nějakou tu tisícovku a sáhnout alespoň po modelech střední třídy. Takové dražší kousky vás určitě nezklamou. Přece jen, robotický vysavač si kupujete na dlouhá léta a taková investice se určitě vyplatí.

Náš tip: Ušetřete při koupi robotického vysavače a využijte skvělé slevové kupóny, kódy nebo výprodej, které najdete na stránce Vašekupóny.cz. Datart slevový kód , Mall slevový kupón nebo Okay výprodej elektroniky přece vždy potěší.

Při výběru robotického vysavače zvažujte i uspořádání vaší domácnosti. Pokud máte například nábytek na nízkých nožičkách, investujte do takového pomocníka, který se pod nábytek vejde. Při komplikovaném členění pokojů, které jsou odděleny vysokými prahy nebo schody, musíte počítat s tím, že vysavač vyčistí pouze ty části, kde se ví dostat. Pro domácnosti s koberci vyhledejte robota, který dokáže zvyšovat svůj výkon právě při jejich vysávání.

Pokud důkladně zvážíte vaše potřeby, určitě se vám podaří vybrat takový kousek, který vám výrazně usnadní život. A z dosud neoblíbeného vysávání se možná stane váš koníček.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 183 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.