war
24.3.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Ne z nenávisti, ale z lásky musíme zabíjet nepřátele

Sdílejte článek:

JAN HINK

Hrdinové minulosti, kteří dokázali ubránit svou zem, nezabíjeli z nenávisti nepřátele, které měli před sebou, ale zabíjeli z lásky ke všemu, co měli za zády. Své rodiny, blízké, národ a vlast. Čeká nás opět náboženská válka?

    

V bitvě si pochopitelně nemůžeme dovolit své nepřátele milovat. Když nám přicházejí ublížit, tak není prostor přemítat nad tím, že i oni mají své rodiny a blízké, a že vlastně oni za to nemůžou, protože je někdo zmanipuloval a nahnal do války proti nám. Že na nás ukázal prstem a řekl jim, že jsme nevěřící psi a je třeba nás zničit. A že zaslouženou odměnou bude pro ně buď ráj, pokud padnou, nebo naše majetky a my jako otroci, pokud přežijí a zvítězí.

Je zřejmé, že úhlavní nepřátelé jsou ti, kteří lidi štvou proti sobě. Už od první republiky máme odluku církve od státu. To znamená, že do náboženských záležitostí se stát neplete, neboť vztah k Bohu je každého osobní věc. Nikdo nemá právo žádat jakékoli výhody nebo zvláštní zacházení kvůli svému náboženskému přesvědčení.

Proto mě docela míchají lidé, kteří tvrdí, že by “vůbec nevadilo” zavést na školách výuku islámu. Je to jen první krok k obnově náboženské nesnášenlivosti, která v minulosti byla zástupnou příčinou většiny válek, ve kterých šlo pochopitelně hlavně o majetek na nadvládu válečných štváčů. Cílem války je totiž mír podle pravidel vítěze. Islám navíc spatřuje v nás ateistech stejné nepřátele, jako v nepřátelích své víry a rouhačích. Přitom my nejsme nepřátelé víry. Ať si každý věří, v co chce, ale ať do toho netahá náš stát, který si platíme a z podobných důvodů i přeplácíme. Úplně stačí, že církve dostávají náhrady za pozemky, které nikdy nevlastnily.

Takže kdo jsou ti úhlavní nepřátelé, které je třeba z lásky zabíjet? Skoro 100 lety tady byl náboženský klid díky tomu, že stát žádné náboženství nepodporoval. Podpora je vhodná jen ve formě údržby církevních památek. Dnes soudy až po vleklých sporech sice zpravidla rozhodují ve prospěch zdravého rozumu, ovšem za tu dobu procesy stačí zničit život a kariéru poctivým a spravedlivým lidem. Přitom řešení sporu, zda lze vynutit povolení nošení burky ve škole, udělení výjimky pologramotnému uchazeči o studium, nebo koupání v hadrech ve veřejném bazénu, soudům vůbec nemá příslušet. A už vůbec ne nějakému opovrhovanému úřadu ombudsmanky.

Úhlavní nepřátelé jsou ti, kteří dělají problémy tam, kde nejsou. Kteří se zastávají menšin, jejichž práva nikdo nekrátí a které (například homosexuálové) o zviditelňování vůbec nestojí, zejména pokud některé menšiny nijak nepřispívají k veřejnému blahu a mnozí je na základě objektivních vlastností řadí mezi parazity. Místo aby se zbavili menšin, které škodí, nebo jim byly lhostejné nevinné menšiny, tak jako jsou lhostejné většinové společnosti, tak pro ně vytvářejí nějaká “práva”, která neexistují, aby pak za ně bojovali a žádali utrácení veřejných peněz.

Nepřátelé jsou politici, kteří naslouchají tvrzení, že nepříjemnosti pro pracující produktivní většinu nebo malé zlo, které jim zkomplikuje život, jsou vlastně jen obohacení a jejich tolerance je naší morální povinností. Já jsem však rád, že moje rodina není zavšivená a necítím žádnou potřebu souhlasit s instalací byť jen jediné vši do našich kožichů. Stejně to cítím i za náš národ a stát.

 

jan-hink286260_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.