pompeo
14.8.2020
Kategorie: Politika

Nazdar Majku

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tož jsme měli v republice šéfa amerického zamini Pompea. Krátká dvoudenní návštěva, setkání s ministrem zahraničí, návštěva senátu, pokec s premiérem, pár zdvořilostních frází se Zemanem a odlet. Nějaké ty policejní manévry kvůli vzácné návštěvě, ale jinak klídeček. 

 

Krátce shrnu, co jsme se dozvěděli… 

Pompeo nám oznámil, že dostavba Dukovan Ruskem je rizikem pro naší demokracii. Řekl mu někdo, že Temelín i Dukovany Rusové stavěli, dostavěli a dodávají nám palivo? Teď to jako není riziko pro naší demokracii? Teď je všechno v pohodě? Riziko tu bude, až Rusům zaplatíme  150 miliard za nový blok? Nebo neměli bychom Temelín i Dukovany okamžitě odstavit? Vždyť s každou palivovou tyčí máme méně a méně demokracie. Novináři u nás melou o tom, jak nás do Ruska tahá Zeman a přitom nás tam tahá uranové palivo. Naštěstí to má snadné řešení. Postačí si koupit odpustek v podobě kontraktu s Westinghauzem a demokracie přijde sama. 

Dále nám Pompeo docela vážně vyhrožoval. Řekl nám, že USA jsou připraveny pomoci každé zemi, které jde o svobodu a demokracii. Už nedodal, jak to bude vypadat, takže bych se docela bál, že by se to mohlo podobat Ukrajině. Takže Majku, prosím žádné gruzínské odstřelovače, žádné Viktorky Nullandové, ani nic podobného. A možná by bylo dobré abys věděl, že my nevzdělní voliči Pepové a Máni Koblihové žádnou demokracii nechceme a naopak toužíme po čínské dikatuře. To jen abys věděl, že na Majdan máš k dispozici akorát Mináře a jeho skvadru, Vystrčila a pár dalších. Jinak je to u nás s demokracií bída. 

A propo… Pompeo Vystrčila pochválil za odvahu jet na Tchaiwan. Být Miloškem, začal bych se o sebe bát. Je to stejné jako vždycky… Jeď Milošku, nasaď krk za americké zájmy, až po tobě půjdou, budeme se zpoza velké louže koukat, jak manévruješ. Doufám, že Vystrčil nebude srab a fakt pojede. Zbytek života se bude ohlížet přes rameno, jestli zase nejde nějaký agent s ricinem.

A teď co nám neřekli… 

Všimli jste si vysmátého Babiše? Který před americkým polobohem celkem v klidu říkal, že Rosatom zůstane v tendru na Dukovany a že tu žádné americké mariňáky nechce, protože je nikdo nepotřebuje? Memorandum proti Huawei prý také na vládě s Majkem nikdo nepodpsal. 

A otázka pro čtenářstvo… co považujete za pravděpodobnější? Říkal to, protože se předtím s Majkem domluvil, že něco plácne pro voliče, ale v zákulisí už si dávno podali ruku? Nebo prostě seznal, že amerikán je u konce s dechem, má úplně jiné starosti a jen blafuje? Nebo si s ním podal ruku a všechno mu slíbil, ale blafuje před protektorem a předpokládá, že tyto sliby nebude muset splnit?  

Babiš se na tiskovce tvářil jak měsíček na hnoji, a pokud mohu číst v Pompeově tvarohovitém ksichtu, mám pocit, že na nějakou srdečnou dohodu nedošlo. Ale mohu se mýlit, nějsem žádný odborník na psychologii chování. 

Každopádně… Majku… to ti Vystrčil určitě neřekl… Babiš u nás celkem suverénně vyhrává volby. Ale jinak ho nikdo nemá rád. Je to parvenu a nálpava, která mezi slušné politiky nepatří. Myslí si to o něm ODS, KDU, Piráti, TOPka, Vystrčil i Nastrčil. Myslí si to o něm prakticky celá EU. Nikomu se nezavděčil… Být tebou dával bych bacha, aby se nerozhodl zavděčit především voličům, protože ani ty a tví kamarádi ho zřejmě nemíníte podržet. 

Andrejko teď má příklad v Lukašenkovi a bojí se, že by mohl mít podobní problémy. 

No a Zeman? Ten má vás Amíky úplně na háku. Jednak už brzy umře, bo je starý a jednak má svojí hlavu i hubu. Nějak se vás už nebojí a do prdele vám taky úplně neleze.  Sice chce pořád v Kábulu bojovat za Prahu, ale alespoň drží svojí lajnu. 

Takže… Andrejko si svůj nejvěrší trumf ohledně atomu ponechává na později…  Kdo ví, jak to u vás v Jů Es Ej bude vypadat po volbách… Nejspíš tam budete mít občanskou válku, takže co je proti tomu pár keců. Vystrčil se pocvičil v rektálním alpinismu a fakt mu to jde. Jen ať jede a doufám, že tam na Taiwanu nasere Siting Pinga alespoň tak, jako Hřib a Kolář s Koněvem. Pak zjistí, jaké to je chodit s pány na led. Ostatně víte jak to dopadlo, když naposled někdo takhle okatě a za velkého zájmu médií letěl provokovat? Spadl s letadlem u Smolenska i s půlkou vlády… 

Zemanovi přeji dlouhé zdraví a dožití alespoň jako Jakeš. A Veĺkému Bocianovi posílám varovné gesto. Jestli jsi to Andreji myslel na té tiskovce vážně, tak máš můj hlas. Jestli se ukáže že ne, s chutí tě nechám chvilkařům napospas. Když už má naše zemička přijít o všechno, tak ať se s tím svezeš taky. 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
politicon.cz
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.