kocovinacr
16.4.2018
Kategorie: Historie

Navždy budeme jen montovnou plnou úslužných slouhů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LEO ŠVANČARA

Všichni jsme se celý komunismus divili, jak je možné, že Maďaři či Poláci měli i přes tlak Moskvy ve svých zemích zachován trochu normální systém, zatímco zde ten nás stát ukradl i ten nejmenší verpánek poslednímu ševci.

Dnes se stejně tak divíme, jak je možné, že Polsko živí svými malými spokojenými rolníky nejen dosyta sebe samo, ale skoro celou Evropu, či jak to, že malé Maďarsko dokázalo postavit hráz milionům migrantů táhnoucích přes Budapešť do Evropy.

Jenže se divíme zbytečně!

Je to totiž díky tomu, že tyto národy jsou schopny dlouhodobě generovat a také držet u moci politiky, kteří mají charisma, kteří to, co slíbí, také nejméně způli udělají, kteří svou činností a svými zákony zlepšují život běžných obyvatel své země – a nikoli je jen stále více a více zotročují, jako ti politici naši!

Když se taková politická postava jednou za čas objeví náhodou u nás, ihned většina lidí začne podvědomě takového člověka nenávidět, protože Čech nikdy neodpustí, když je někdo vedle něho náhodou statečnější a v názorech pevnější než on sám.

A je jedno, že mu vlastně nemohou vytknout racionálně naprosto nic – jednoduše mu plácnou na čelo nálepky “rasista”, “nácek” či “diktátor” a je to. A nediskutuje se už dál – a kdo náhodou diskutuje a chce slyšet argumenty, je nejspíše také fašoun či nedemokrat, protože o takovém “odporném člověku”, který v politice má vlastní názor a razí jej, přece diskutovat není vůbec slušné!

A tak jsme tam, kde jsme. Proto u nás nikdy nemůže být ani Maďarsko, ani Polsko. Navždy budeme jen montovnou plnou úslužných slouhů, počítajících své vlastní jidášské stříbrňáčky odpadlé z plných stolů germánských, a po večerech nadávajících u piva “na poměry”. (Tedy u piva jen dnes už na zaplivaném chodníku, protože i ten nejtyranštější kuřácký zákon v celé Evropě přijímáme ochotně s ohnutým hřbetem!)

 

Autor: Leo Švančara

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.