fountain-pens-1393979_1280
6.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Navrhněte vlastní minci a vyhrajte zlatou pamětní medaili

Sdílejte článek:

Motivy pamětních mincí ČNB sice obvykle navrhují přední čeští výtvarníci, nicméně tentokrát je všechno jinak. Kdokoliv, i člověk bez uměleckého talentu, se může podílet na tom, jaký motiv ponese další česká pamětní medaile ražená z drahých kovů.

Mincovna nachystala zajímavou soutěž, která probíhá až do konce března. Soutěžním úkolem je navrhnout téma budoucí mincovní medaile a více než o uměleckou kvalitu provedení jde o dobrý nápad. Mincovna česká témata použije při sestavování svého emisního plánu

Jaké jsou podmínky motivu?

Máte-li zájem se soutěže zúčastnit, zapřemýšlejte nad českou historií. Zkuste vymyslet nějakou osobnost, událost, místo, monument, umělecké dílo či významnou stavbu, která je pro náš národ důležitá. Téma musí být nové, ČNB, Pražská mincovna, Kremnická mincovna ani České mincovna ho ještě nesměly vydat. To si ověříte na internetu. Téma také musí mít národní charakter (je akceptováno např. téma „Königsberg“, protože toto město bylo založeno na počest Přemysla Otakara II.).

Měli byste uvést citáty a krátké texty, jež budou na medaili umístěné, poskytnout kresbu, malbu, sochu či fotku, podle které se zpracuje výtvarná studie. Hlavně je ale třeba si svůj nápad obhájit. Proč by zrovna tohle mělo být na nové medaili? Čím je daná věc či osobnost tak zajímavá a významná pro náš národ?

Jaká výhra vás čeká?

Odměnou vám bude pocit, že jste to vy, kdo navrhl motiv další české pamětní medaile, a také zlato. Po ukončení soutěže bude vylosován výherce, který dostane zlatý dukát se svatým Václavem. Pamětní medailí bude navíc odměněn každý, kdo se soutěže zúčastní a zároveň jeho téma bude vybráno k realizaci.

Máte nějaký nápad? Zkuste ho co nejlépe popsat a vysvětlit, proč by právě tohle mělo být na nové pamětní minci. Pak všechno vyplňte do formuláře na webu zlate-mince.cz a vyčkejte, zda právě váš návrh bude vybrán. Možná se jednou budete moct svým vnoučatům chlubit, že jste navrhli vlastní minci.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 96 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.