28.6.2013
Kategorie: Politika

Návrh na složení vlády opravdových odborníků

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 29/06/2013

Vzhledem k tomu, že se parlamentní strany nemohou dohodnout mezi sebou, president s nimi a chudák pan Rusnok se trápí jak mužik nad dopitou láhví vodky, dávám zde návrh jak ven ze začarovaného kruhu. Zde je několik dobře akceptovatelných jmen, která by vygenerovala naše politická scéna, pokud by odhodila závoj zbytečné skromnosti a falešné korektnosti.

 

 

Premiér: Martin Roman

 

Člověk, který rozhodně umí politické koně dobře osedlat, nakrmit i zapřáhnout společně do jednoho povozu. Když nikdy, tak pod jeho vedením se úderníci politické práce nakonec vždy dohodnou. Již dříve dokázaly teambuildingy v Toskánsku či Dubaji sjednotit i nejzapřísáhlejší protivníky ideově naprosto “opačných” partají. Navíc by svá chátrající těla mohli ministři po práci vyztužit při golfu či pod plachtami moderní jachty a takto odpočati a fyzicky ztopořeni by pak podávali výkony, které by nám mohl závidět celý svět. Možná by byl jen malý problém se zveřejňováním dokumentů, smluv, zápisu z jednání, návrhů zákonů a rozpočtu. Ale však on ty bláboly nikdo nečte ani dneska.

 

Ministr zahraničí a místopředseda vlády: Andrej Babiš

 

Umí výborně československy, zná temná zákulisí obchodu s cizinou, krmí většinu národa a chce tak činit i za hranicemi. Za kus žvance ze strouhanky nebo kuřecího separátu bude brzy vděčný každý Evropan.

 

Ministr financí a místopředseda vlády: Roman Janoušek

 

Kdo jiný by měl mít pod velením toky státních financí než všemi uznávaný praktik? Jeho schopnost najít ve vysychajícím státním penězovodu stále další a další peníze je takřka nadpozemská. Jen by možná bylo potřeba natisknout i nové nominální hodnoty bankovek: 10 000,- s tunelem a 50 000,- s velkým orchestrem, aby to kluci nemuseli pořád nosit v igelitkách či krabicích.

 

Ministerstvo zemědělství: František Čuba

 

S kapitalistickým hospodařením za socialistické peníze má dostatek zkušeností. Kdyby nasadil všechny páky, koukali by jak tele na nová vrata i farmáři z Francie, jinak zvyklí místo setí, orby a sklizně jen vyplňovat žádosti o dotace.

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Miroslav Štěpán

 

Jediný “politický vězeň sametového režimu”, který na svá bedra vzal všechny hříchy KSČ. Tedy pravý proletář tělem i duší. Kdo jiný dneska více rozumí obyčejnému člověku? Kdo jiný by mu uměl lépe vyhovět?

 

Ministerstvo zdravotnictví: David Ráth

 

Sjednotil svojí vazební anabází pohled na drobná selhání jednotlivce při řízení svěřeného resortu, obzvláště zdravotnictví a stavebnictví. Vzhledem k radosti politiků, že jej zatím nemusí následovat, dokonale akceptovatelný všemi stranami.

 

Ministerstvo dopravy: Aleš Řebíček

 

Jeho revírem jsou dálnice a tempo peněžní pumpy vražedné. Nicméně odborník, který velmi dobře ví kolik stojí kilometr dopravní tepny, jak zinkasovat mýtné do kapschy a navíc rozumí i fotbalu. Obyčejný kluk, který měl štěstí. Tento americký sen by mohl přebít i jeho stranickou příslušnost.

 

Ministerstvo kultury: Františk Ringo Čech

 

Úlitba presidentu sjednotiteli. Zapomněl Ringa pozvat na inauguraci a tímto by se revanšoval. Navíc je František multiumělec, což je skoro stejně dobré jako multikulturní pracovník. Jeho obraz “Vláda obdivuje píču” by pak krásně zarámoval každé zasedání ve Strakově akademii.

 

Ministerstvo životního prostředí: Klára Samková

 

Rozumí prý všem nějak vyloučeným, utlačovaným či diskriminovaným, tak proč ne šumavskému kůrovci, skokanovi zelenému či usychající kosodřevině. Jistě by pro ně vysoudila relevantní životní prostor, dotace a zelené dávky.

 

Ministerstvo pro místní rozvoj: Ivo Rittig

 

Má dokonale zmapovaný terén a umí se za svůj region postavit. Dobře ví, že i malé halíře nakonec dělají velké peníze. Pokud by získal pověření, jistě by nevzkvétala jen Praha a Monako, ale celá naše vlast.

 

Ministerstvo spravedlnosti: JUDr. Stanislav Gross

 

Jednoznačná volba. Jeho schopnosti jak vystudovat, vydělat peníze, zázračně investovat, přenášet naplněné igelitky a k tomu všemu ještě prodávat kosmetiku jsou zmiňovány ve všech zlatých knihách politického úspěchu. Nejdůležitější vlastností famózního advokáta je pak jeho schopnost křišťálově čistého krytí. Kamarád do nepohody, který nikdy nezklame štědrého páníčka.

 

Ministerstvo vnitra: František Mrázek in memoriam

 

S vyznamenáním “Zastřelen v boji”. Práci podřízených by v reálu střídavě řídil zrovna ten, který by potřeboval odklonit zájem o svého přítele, přítelkyni či milenku, popřípadě nějaká sekretářka, svačinářka nebo vrátný.

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Zdeněk Bakala

 

Jak zobchodovat nic za miliardy je umění v dnešní EU takřka prioritní pro další růst a rozvoj firem. Také jak uklidnit emoce nepodstatných či obtěžujících drobných plátců, kteří v konečném důsledku skládají mozaiku velkých zisků. Není lepší volby pro tento resort.

 

Ministerstvo školství: Pavel Tykač

 

Vyučil hodně Čechů již v CS fondech, ukázal jim pravou realitu života, nikoliv jen teoretické školní poučky. Toho bude třeba stále více a Pavel Tykač je průkopníkem novátorských metod.

 

Ministerstvo obrany: Jan Fischer

 

Je pevný jako skála a nikdy před nikým neuhne. Navíc by mohl mít i poradní hlas na ministerstvu financí, neboť umí dluhy. Česká armáda už vytáhla z finanční tísně jiné celebrity. Miroslav Kalousek jako první náměstek je pak již jen samozřejmost.

 

 

 

K rukám pana presidenta Miloše Zemana s pozdravem “Allah Akbar!”  

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 378,00 Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.