Bill_Gates_June_2015
26.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Návrh na otevřený dopis Billovi Gatesovi

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRZnámý miliardář a filantrop Bill Gates napsal knihu Jak zabránit klimatické katastrofě, ze které je patrný jeho upřímný zájem řešit globální problémy lidstva, ale jeho návrhy jsou jednak nerealizovatelné, a navíc nic neřeší. Jedinou správnou myšlenkou je návrh, aby dotace na elektřinu ze solárních panelů byly dobrovolné a nikoli povinné, jak je to u nás. Za to by se mohlo bojovat i na barikádách, pokud nějaké ještě budou.


Hlavní témata knihy jsou:

  • Proč nula /emisí CO2 /
  • Bude to těžké / odejít od fosilních paliv/
  • Tuny emisí, jak vyrábíme, jak pěstujeme.
  • Doprava, vytápění klimatizace, adaptace, šetření energiemi, politika. (5)

Celou knihou se proplétá uhlíková neutralita, avšak jedna kapitola tam určitě chybí – Populační exploze – a to je hlavní důvod k napsání tohoto dopisu.

Vážený pane Bille Gatesi,

známe Vaši knihu Jak zabránit klimatické katastrofě, ze které je patrný Váš upřímný zájem řešit globální problémy celého lidstva, z čehož si nejvíce ceníme Vašeho návrhu, aby dotace na elektřinu ze solárních panelů byly dobrovolné a nikoli povinné, jak je to u nás. Za tento návrh Vám velmi děkujeme, a slibujeme, že za jeho uskutečnění budeme bojovat všemi zákonnými prostředky.

Jediné, co ve Vaší skvělé knize postrádáme, je kapitola o světové populační explozi, která rozhodně souvisí také s bezprecedentním nárůstem CO2 v atmosféře. K tomu zde předkládáme dva grafy, které to potvrzují.

Následující graf ukazuje nárůst lidské populace od roku 1800 do 2019.

Worldpop 1750-2019

Druhý graf pak znázorňuje nárůst CO2 v atmosféře od roku 1750 do 2019. Porovnáním obou grafů je na první pohled patrná korelace a kauzální souvislost mez růstem světové populace a nárůstem CO2 v atmosféře. Pokud tedy opravdu chceme snížit exponenciální růst CO2, potom musíme rozhodně zastavit populační explozi, kterou dnes svět prožívá.

AtmosfCO2

My v ČR známe řešení, které je naprosto humánní a osvědčené, a má pouze 3 body:

1. Zavést na celém světě všeobecnou a povinnou školní docházku, kterou u nás zavedla Marie Terezie již v roce 1774 a velmi dobře se osvědčila.

2. Zakázat dětské sňatky, protože je to znásilňování dětí a také to podporuje populační explozi. Toto je dnes již uzákoněno také v Indii, a je to hlavní důvod, proč se tam snížil přirozený přírůstek obyvatel pod 1 % ročně, viz násl. graf (3), zatímco v Africe je okolo 2,5 %, viz graf (4).
Více o dětských sňatcích je zde (6, 7, 8)
V naší zemi je to zakázáno dle § 185 tr. zák. s trestní sazbou 5 až 12 let.

3. Pomoc třetím zemím podmínit plněním prvních dvou bodů.

Indie

Afrika
K tomu lze jistě namítnout, že růst populace způsobují jiné země než ty, které způsobují nárůst CO2 v atmosféře. To je sice fakt, ale populační exploze obvykle předchází nárůstu fosilních emisí CO2, viz Čína, takže v Indii se budou emise CO2 zvyšovat, i když tam populační exploze pomalu končí.

Tedy domnívat se, že můžeme zastavit růst CO2 v atmosféře je iluze anebo spíš podvod těch, kteří na obchodování s emisemi vydělávají.

Tento návrh tedy v podstatě říká, že by bylo rozumnější podporovat vzdělanost v chudých zemích, než vynakládat bilióny dolarů na snižování emisí plynu, který je potravou pro rostliny a jeho zvýšený obsah v ovzduší znamená i vyšší zemědělské výnosy.

Drahý pane Gatesi, přejeme Vám mnoho úspěchů ve snaze, jak zabránit klimatické katastrofě a za případnou odpověď na tento dopis Vám předem děkujeme.

V dokonalé úctě, …..

 

Prameny
(1) https://ourworldindata.org/grapher/world-population-since-10000-bce-ourworldindata-series?time=1800..2019
(2) https://www.sealevel.info/co2.html
(3) https://www.statista.com/statistics/271308/population-growth-in-india/
(4) https://www.statista.com/statistics/1224179/population-growth-in-africa/
(5) https://ekolist.cz/cz/kultura/clanky/bill-gates-jak-zabranit-klimaticke-katastrofe

(6) https://www.unicef.org/stories/child-marriage-around-world
(7) https://www.girlsnotbrides.org/learning-resources/resource-centre/towards-ending-child-marriage-global-trends-and-profiles-of-progress/
(8) https://atlas.girlsnotbrides.org/map/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 317 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)