globsocial
16.1.2021
Kategorie: Politika

Návrat socialismu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJe tomu už 31 let, kdy v rámci tzv. Palachova týdne započal přechod od socialismu ke kapitalismu. K tomu jsme skutečně doputovali, bohužel loping, které tento hospodářský model momentálně provádí, nás opět vrací zpět. Úspěch levicových stran doplněný sklouzáváním středu blíže k nim způsobuje návrat do dob totality, byť se tito neomarxisté nazývají liberály, zelenými ekoaktivisty či Piráty. V podstatě jde o to samé, jen s lehce poupravenými ideály.

Kdo šel v tomto týdnu do ulic, měl mnohem větší odvahu než daleko více vzpomínaní studenti jdoucí na Národní třídu. Nepokoje v době Palachova týdne totiž nebyly tak masivní a jejich účastníci byli pod mnohem větším tlakem policie. Prahu křižovaly ,,antony“, do kterých byli odváděni protestující. Kdo neměl rychlé nohy a neobstál v závodech s pendreky vyzbrojenými strážci pořádku, byl dohnán, zbit a odvezen na výslech. Později, když už služebny praskaly ve švech, docházelo k tomu, že z policejních antonů byli zadržení překládáni do autobusů. A v pozdních večerních hodinách odváženi například do Brd a po jednom vysazováni kdesi v lesích. Samozřejmě bez občanského průkazu a dokonce byly zaznamenány případy, že i bez bot. To byl pokus o skutečnou degradaci.

Ani tito občané výslechu neunikli, kolikrát však trvalo i 3 měsíce, než byli vyzváni k vyzvednutí si občanského průkazu, a přitom byli vyslýcháni a přesvědčováni ke spolupráci s STB. Následovalo předvolání k uličním výborům a později samozřejmě komplikace v zaměstnání. Odměnou bylo o rok a pár měsíců později předvoláín k svědectví proti Miroslavovi Štěpánovi, jakožto organizátorovi represí občanů účastnících se nepokojů v tomto období. Slabá záplata na vzpomínku spojenou se seřezáním na Národní a nočnímu pochodovému cvičení.

O pár měsíců později už jsme věřili, že se něco podobného nevrátí. Ti, kteří u toho byli a měli za sebou i nějakou desítku let prožitých za socialismu, nevěří tomu, co se děje nyní. Levice vítězí v dosud kapitalistických zemích na plné čáře, dokonce i v USA dochází ke změnám, které zastavit momentálně může již jen dokonalý plán Donalda Trumpa. Existuje li, to je záhada. Evropa je na tom hůře, než bývalý Východní blok a RVHP. Nikoliv možná na první pohled, ovšem pokud sledujete vývoj, vnímáte návrat diktatury vanoucí k nám z Berlína a Bruselu. Navíc je to okořeněné ženskou emancipací, genderovými úchylnostmi spojenými už i s pedofilií, ekoidiotismem nejhrubšího zrna, migrací Afriky do Evropy a připravovaným Velkým resetem, který má být posledním hřebíčkem do našich nadějí v život, o kterém jsme v roce 1989 snili. Do škol se vrátila pomocí politických neziskovek indoktrinace.

Tehdejší mladí si vážili možnosti, kterou jim konec socialismu nabídnul. Nynější mládež vůbec netuší, co ji tak fascinuje a co si přejí. Manipulátoři z doby minulé vytěžili z krátkého období kapitalismu u nás vše, co mohli. Takže se rádi vrátí k době, ve které to, co později rozkradli, vznikalo. Méně letití si socialismus ze svých dětských let nepamatují a nynější omladina si vzala za vzor Piráty. Tito neomarxisté plní socialistických ideálů pro ně vypadají jako progresivní nová generace. Nemohou vidět, že je vrací do období, kterého se rodiče těžko zbavovali. A přiznejme si, je to průšvih, ze kterého se zvednout, pokud ho nezastavíme, bude trvat zase další generaci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 833 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.