22.10.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Naučte se střílet jako Katniss Everdeenová nebo Legolas

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 22|10|2015

Spousta postav z hollywoodských filmů je dobrá v lukostřelbě. Vzpomeňme Hunger Games, Tróju, Pána prstenů a Robina Hooda. Nenapadlo vás někdy, že byste chtěli umět střílet jako Legolas nebo Katniss Everdeenová?

Naučíte se trpělivosti

Lukostřelba možná vypadá těžce, ale pravda je taková, že je to sport opravdu pro každého. Střílet šípy z luku se naučí i zdravotně postižené osoby a vozíčkáři. Stačí to jen vyzkoušet a vytrvat. Je jasné, že hned vám to nepůjde. Ze začátku možná zlomíte pár šípů a netrefíte terč, ale o tom to právě je. Učený z nebe nespadl a ani z vás se nestane dokonalý lukostřelec hned od prvního dne.

Lukostřelba zlepšuje trpělivost. Naučíte se ovládat dech, zaměřit se jen na terč, mít chladnou hlavu a zachovat klid. Navíc procvičíte ramena a zádové svaly, takže vás nebudou tolik bolet záda.

luk

Finančně nenáročný sport

Výhodou lukostřelby je rozhodně i to, že vás nepřijde na moc peněz. Jen za kopačky na fotbal dáte několik tisíc. Hokejové vybavení je ještě dražší. K lukostřelbě potřebujete pouze luk, šípy a terče. Za to všechno dohromady nemusíte dát víc než dva tisíce korun.

Luky se dají pořídit zhruba od 400 korun do dvou tisíc. Pro rekreační a sportovní střelbu začátečníků bohatě postačí reflexní luky, které jsou levnější. Většina z nich je z pevných umělých materiálů. Kdybyste se pak jednou věnovali profesionální sportovní nebo lovecké lukostřelbě, vyplatilo by se vám investovat do luků s kladkovým systémem, které vám ulehčí zacílení.

Další nutností jsou šípy do luku, které pořídíte asi od 70 do 200 korun. Opět záleží na materiálu, ty levnější jsou laminátové či dřevěné, dražší hliníkové a z uhlíkových vláken.

Vybavení pro profíky i začínající lukostřelce nabízí v Česku e-shop Branse.cz. S výběrem vám rádi ochotně pomohou a navíc ke každé objednávce přidávají dárek. Registrovaným zákazníkům dávají slevu ve výši 5 %, takže můžete získat veškeré zboží ještě o něco levněji.

Pokud přesto nechcete do vybavení investovat zbytečně ani korunu, nejdřív si lukostřelbu vyzkoušejte. Po celé ČR jsou lukostřelecká centra, která ráda uvítají nováčky. Určitě nebudete litovat. Právě díky zmiňovaným filmovým hrdinům totiž lukostřelba získává na popularitě a stále více lidí objevuje její kouzlo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč

Celkem za měsíc: 3 700,00 Kč
Vybráno 10.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.