wellness-285587_1280
30.3.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Naučte se odpojit!

Sdílejte článek:

Naše mysl je velmi vynalézavý nástroj. Podaří-li se nám zaplašit jednu myšlenku a zavřít dveře těm dalším, najde si jinou skulinu a opět začne produkovat nápady, rozebírat situace a psát seznam, co vše během dnešního dne musíme ještě stihnout.

Vedle meditace, která přímo vyzívá na stav mimo mysl,můžeme trénovat uvolnění i při masážích. A to celkově! Protože pouze to zajistí také skutečnou relaxaci svalů, kterou může masér poté správně oslovit, uvolnit a zajistit odplavení toxinů z těla přes lymfatické body. Pak se cítíme po masáži skutečně odpočatí a nemáme pocit přejetí parním válcem.

5 bodů, jak se správně uvolnit

  • Ať již zvolíte jakoukoliv variantu, mýdlovou masáž či třeba masáž tělem, požadujte vždy jen to nejlepší! Často si neuvědomujeme, že čas, prostor i masér je v této chvíli tady pouze pro nás. Příjemná hudba, jemné osvětlení a vstřícné jednání musí být samozřejmostí!
  • Nejsem moc tlustá? Co ta celulitida? Nevykouklo mi něco? Zaplašte s klidem všechny tyto vnitřní dotazy během masáže! Člověk, který pracuje s lidským tělem denně a ví, že každý jsme anatomicky jiný, skutečně nic takového sám neřeší.
  • Sami se vnitřně přiveďte do stavu relaxace. Postupně si představujte, že každá část vašeho těla se boří do horkého písku a uvolňuje se. Začněte od nohou a postupujte do slova až po konečky vlasů.
  • Pokud se nedaří myšlenky vypnout a neustále vám servírují jednu situaci za druhou, pak tedy pozvěte svoji mysl do jiného světa a cíleně vědomě meditujte. Běhejte rozkvetlou loukou, létejte v oblacích či se potápějte v moři.
  • Vypněte si telefon a během masáže, pokud možno, s masérem nemluvte, pokud to není nutné kvůli tlaku chmatů či bolesti.

Bohužel doba je jaká je a naše povinnosti a přehled o všem se pro nás stal denním chlebem. Avšak naše mysl je schopna nás někdy zahltit tak, že se cítíme naprosto vyčerpaní a unavení. A i když bychom se od ní rádi na chvíli oprostili, nedaří se. Naštěstí i toto lze vědomě trénovat. Neopomíjejte tento fakt, relax bez myšlenek je pro naši psychiku velice důležitý.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 273 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.