sword-790815_960_720
16.7.2016
Kategorie: Společnost

Naučme se být sebevědomí a vystupovat z řady! Nejsme otroci politiků

Sdílejte článek:

VOJTĚCH LUŇÁK 16|07|2016

Když tak stále sleduju řeči spousty lidí, projednou budu rýt i trochu do lidí a nejen do politiků. Nerad bych, aby nálada v téhle zemi sklouzávala k myšlenkám, že potřebujeme komunisty zpět! Přece potřebujeme jít vpřed! 

Měli byste konečně pochopit, že nejlepším hospodářem si je každý /farmář, kovář…/ sám! Budete se čílit, ale komunismus je dobrý podle mého názoru pro lidi, kteří chtějí chodit do fabriky, odžít si život a o nic moc se nestarat – a nemuset se dívat, jak soused vedle má firmu, kterou třeba rozjel tak, že jej to i v nervech stálo kus života.

Někteří i mě blízcí lidé mi řekli: „Ale tehdy byla práce pro všechny.” Odpověď moje: „Ano? A že se třeba věci vyráběly na sklad,nebo se pak, i co jsem slyšel, mnohokrát jezdily obratem vyhazovat /umělá práce/ nebo se odváželi soudruhům do Ruska na dluh?” „Ale byla práce!” zněla odpověď jejich… Ptám se: „Faaakt? A jak dlouho to podle vás teda mohlo fungovat? Donekonečna?”

Myslím, že za to, jak to u nás dnes je, vděčíme jednak tomu, že se lid stále s komunismem nevyrovnal ve vlastních myslích a neuvědomil si, že s kapitalismem a demokracií náhle každý jedinec ale také nese svůj díl odpovědnosti za vše v jeho státě! Svoboda je přece vždy spojená zároveň s odpovědností…

Jenže komunisti naučili tenhle lid se “hrbit” a přijímat mnohá příkoří a hlavně držet hubu! A lidi, kteří se dostali ke korytům po převratu a tunelovali apod. museli vědět, že ten lid nebude cítit ze dne na den moc ve svých rukách nad státním aparátem, že to bude trvat pár /možná i mnoho let/.

Nevím proč u nás neexistuje to, že jakmile někdo něco podělá v politice, už si víckrát neškrtne. Ne, že za rok dva trousí moudra z ideálně lépe placené funkce. A přitom politici nejsou nadlidi. Vždyť se podívejme na Francouze třeba! Ti když se naštvou, tak jim všechno upadne z rukou a jsou jich plné ulice…. U nás? U nás lidi koukají blbě z oken na houfy “v televizi řečených extrémistů” kteří šli hájit i jejich zájmy tam ven, pár metrů od internetu a hospody, kde se reformy dělají tak skvěle a alespoň ten den potom mají lepší náladu… Možná do večera, než zase uvidí to „loutkové divadlo” v televizi.

Ještě se vrátím k té svobodě a odpovědnosti. Baví mě lidi, co maj plnou držku keců na to, jak je všechno rozkradený a všechno je na hovno a pak vezmou starej bordel, plasty a televize a nevím co, kterej vyvezou třeba někam do lesa… Vážně se divím jejich omezenosti, která si neumí uvědomit, že tu skládku pak třeba někdo za peníze z daní musí likvidovat. Za peníze z jejich daní, které státu odvedli.

My nepotřebujeme zpět komunisty, ale zároveň musíme učinit přítrž určitým praktikám politické čeládky naší krásné země! My se musíme naučit, jak myslet samostatně, naučit se VYSTUPOVAT Z ŘADY, nikoliv v ní trčet! Protože o tom je kapitalismus, o tom je pokrok! Teď mi spousta lidí řekne, že kapitalismus je nejhorší zlodějina.Vážně? Houby! Je to jenom tím, že neumíme politiky klepnout přes prsty! Nemusí jít o fyzické násilí, stačí jen, aby si byli vědomi toho, že lid ví, že moc je v jeho rukou.

Spousta lidí říká: ” Za komárů se nekradlo.” Prosím vás …. jen se o tom nesmělo ceknout… Můj děda taky upozorňoval na to, že si papaláši jezdí stranickým vozem k holiči a dělali se jiné levoty atp. Musíme mít odvahu být jedineční! Musíme se naučit ukázat, co umíme, co je v nás nejlepší, za co máme právo říci si adekvátní ohodnocení! Protože v tom dlí spokojenost každého z nás a v tom je skryta podle mého skromného mínění ušlapanost stále ještě /byť čtvrt století od převratu ve společnosti/ našeho lidu. V tom je ukryto to nízké sebevědomí našeho národa, proto se s námi vrchnosti tak krásně přes média /která často sama vlastní/ manipuluje.

Dále: Přestože všude všichni vidí, jak příchozí imigranti odmítají a zkoušejí nerespektovat evropské zvyky, jak se zvedá počet sexuálních útoků, jak se je daří začlenit v Německu do pracovního procesu /z milionu 54/ neděje se nic. Dokonce včera kdosi odpovědný z Francie prohlásil, že si myslí, že jejich země stojí na prahu občanské války. Ptám se: „ To je celá Evropa opravdu ovládaná bandou blbců, anebo lidí, kteří je za to dobře platí?” Nebo jsou všichni kolem tak slepí, že nevidí a nerespektují signály, že tohle fakt nebude žádná „spása pro Evropu.” Je to jako bych na rozehřátou plotnu dal ruku a spálil se a vedle na plotnu co se rozehřívá se chystal ruku položit a doufal, že to nedopadne stejně.

Vždyť jen stačí vidět ty souvislosti! EU je banda mocnářů, které baví ovládat světadíl, a přerozdělovat to co vybrali poté, co štědře zaplatí sami sebe! A také vydávat nařízení mnohokrát padlá na hlavu a mimo realitu. Nejsem proti obchodní unii, ale proti politické rozhodně! A na EU jasně vidíte, že to je aparát, který se totálně vymkl kontrole a zdravému rozumu.

Říkám mysleme sami za sebe, dávejme si věci do souvislostí a hlavně přestaňme s tím „ono se nás to netýká” a „nic s tím stejně nezmůžeme”. Lžeme si přes dvacet let do vlastní kapsy, když to dávno není pravda! Politici jsou naši zaměstnanci! Nikoli my jejich otroci! 

Vojtěch Luňák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 42 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...