otan_1.jpg_1149960893
13.7.2018
Kategorie: Politika

NATO a summit Trump-Putin ve stínu hlasování o důvěře vládě

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Už to tak vypadá, že cokoliv dnešní opozice nachystá a vymyslí, vždy to vede k jednomu výsledku: ANO posílí a opozice oslabí. Jeden by řekl, že něco dělají špatně. Ale oni tam na žádné rady ani na spojenectví neslyší. Takže nakonec skončí jako ty strany ODA, DEU, Unie svobody, Věci veřejné apod., protože nepoučitelní a arogantní mají v politice jenom jedno místo: Zapomnění.

Ekonomicky příhodná doba

Je nesporné, že dvojice Zeman a Babiš těží z velmi dobré ekonomické situace České republiky, byť se na ní podílejí jen zlomkem své činnosti. Ale občan-volič má setrvalou tendenci ignorovat učebnice o cyklických změnách kapitalismu a úspěchy či neúspěchy zásadně přičítá té či oné vládě. Teď z toho těží hnutí ANO a její šéf Babiš. A když si volič vzpomene, jak pravicová vláda Nečas-Kalousek zvyšovala daně, zaváděly se super hrubé mzdy, daně z ničeho apod.,pak se občanu musí zdát, že vláda ANO je spravedlivým trestem těm, kteří zradili jak své politické programy, tak i své voliče. Doba vlády ODS +TOP se nevrátí, protože přijdou jiní politici a jiné strany. Důvěra voličů se pomalu a těžko buduje, ale jí ztráta bývá rychlá, dlouhodobá a někdy i trvalá. Kritici Babiše se totiž zapomněli zeptat, jak se lidem ta jejich „První česká republika“ líbila. Byly by překvapeni, jak mnoho odpoví, že nikoliv.

NATO ve stínu hlasování o důvěře vládě

To podstatné ze summitu NATO nevíme. Utajené rozhovory zůstaly utajené (to by se v Česku stát nemohlo) a setkání Trumpa s Putinem teprve přijde. Jedno si ale můžeme potvrdit. Britové svůj Brexit packají více a více a premiérka Mayová na tu funkci prostě nemá. Merkelová pak Trumpovi odsekla, že jí do obchodu s Ruskem nemá co mluvit a taková politika v době blížících se podzimních voleb v USA nezůstane bez odplaty.

Trump ji totiž doma podává tak, že Američané dělají Němcům užitečné idioty a ještě za to platí. A protože to vše s Německem zavinili demokraté na čele s Obamou, tak ať si voliči na podzim rozmyslí, komu dají hlas. O to se totiž hraje a nějaká procenta vydávaná v NATO, jakkoliv důležitá, mají až druhé pořadí důležitosti americké administrativy, jak je vláda USA doma nazývána. A ta zbožná přání o chřadnoucí Americe, vymírání bílých Američanů a konce dolaru jako světové měny se sice mediálně stále opakují, ale stále nějak nepřicházejí. Ostatně od kdy nejsou Španělé bílou rasou, když se tedy jejich potomci na území USA do statistik bílých občanů nezapočítávají? Ale to by už bylo na jiné téma.

Helsinky resp. Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v roce 1975 odstartovala politiku občanských práv a podlomila socialismus více, než se to vůbec předpokládalo. Na stejném místě se ze stejného důvody, tedy z důvodu bezpečnosti v Evropě, sejdou pánové Trump a Putin. A je nepodstatné, co bude k tomu vykřikovat nějaký Juncker nebo Merkelová. Ve hře mocností jsou oba jenom pěšáci, co si svévolně zavedli neokoloniální politiku v Evropě a to v době, kdy se zdála morálně i ekonomicky překonaná. Ale bezpečnost Evropy tím ohrozili na míru nejvyšší. O tom Helsinky 2 budou, právě o tom.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.