Lachet-1536x1024ARMIN
13.5.2021
Kategorie: Politika

Nástupce Merkelové nařizuje: Česko, Polsko a Maďarsko se musí ‚vrátit do Evropy‘

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Ač je Lachet líčen jako konzervativní kandidát, nejspíš bude pokračovat v posunu své strany doleva prováděném během 16leté vlády Angely Merkel.

 

V projevu toho, že konzervativní země Střední Evropy se mohou dostat pod tlak bez ohledu na to, kdo v německých spolkových volbách zvítězí, nástupce Angely Merkelové Armin Laschet vyzval Česko, Maďarsko a Polsko, aby se vrátily do jádra Evropy.

Ač je Lachet líčen jako představitel konzervatismu v Německu, tak se dá čekat, že jako kancléř za Křesťanskodemokratickou unii bude pokračovat v posunu své strany doleva prováděném už během 16leté vlády Angely Merkel. Spolu s tím je také líčen jako kandidát usilující o kompromisy a nejspíš bude dále pokračovat v úzké ekonomické spolupráci se středoevropskými zeměmi, kterou Německo čím dál více provádělo. Spolu s tím, jak se CDU posunula nalevo, tak vlajku konzervativních postojů k imigraci a k patriotismu převzala Alternativa pro Německo (AfD).

Laschet se stal šéfem CDU v lednu. V interview s Frankfurter Allgemeinen Zeitung o svých plánech na volební program Laschet řekl, že Evropskou unii považuje za klíčovou organizaci, zároveň ale i říkal, že je třeba většího sjednocení zemí. Navíc podle Lascheta musí EU svým členům poskytnout hmatatelný prospěch.

„Souhlasím v mnoha věcech s Macronem. Evropská unie musí svým občanům nabídnout jasné benefity, které opravdu pocítí. Na rozdíl od něj však EU chápu jako komunitu, nikoliv jako mezivládní organizaci,“ řekl Laschet s dodatkem, že Evropané musí v zahraniční a obranné politice jednat společně.

„Je-li to ale zapotřebí, tak může menší skupina států převzít vedení,“ dodal.

Podle Lascheta epidemie koronaviru Evropu značně rozdělila, zvláště na západní a východní část. „Fond zotavení Evropě pomůže se znovusjednocením, ale je to více o severu a jihu. My ale potřebujeme překonat rozdělení Západu a Východu. Německo považuje za svůj úkol přivést Česko, Maďarsko a Polsko zpět do srdce Evropy,“ řekl Laschet. Dodal, že EU musí jednat v zahraniční a obranné politice jednohlasně, co u těchto tří zemí vypadá problematicky.

Pak Laschet prohlásil, že je otevřený změnám v Evropské unii. „Musíme se na to ale den za dnem dívat pragmaticky. V současné situaci nemáme lepší rámec, ve kterém bychom fungovali,“ řekl tento šéf CDU s dodatkem, že EU bude v budoucnu dávat smysl, určité státy však budou muset projevit „patřičnou loajalitu.“

Maďarsko s Polskem zatím roky snahám o federalizaci Evropy vzdorovaly, kdy obě země se děsí, že federalizovaná Evropa kontrolovaná Bruselem odebere rozhodování národním státům, odstraní zastupitelskou demokracii a učiní země bezmocnými zbavené možnosti zastavit migrační kvóty a další politiky otevřených hranic.

 

  • JOHN CODY
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 011 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)