manipulacespolecnost
31.5.2019
Kategorie: Společnost

Nástup demokratury

Sdílejte článek:

MIKE

Je možné vidět, že západní země se ubírají špatným směrem. Směrem k totalitě. Bohužel tahle novodobá totalita je v mnohém nebezpečnější než ta stará, ve které jsme žili před rokem 1989. Na venek se jako totalita totiž vůbec netváří. Formálně jsou totiž západní země demokratické. Fungují tady pravidelné demokratické volby, formálně nezávislé soudy, formálně tady je svoboda projevu.

Tato novodobá totalitní demokracie – demokratura si vynucuje poslušnost poddaných velice elegantně a samotní vrcholní představitelé režimu si u toho vůbec nemusí ušpinit ruce. Základním rysem demokratury je korporativizmus jako ekonomický model a outsorcování represe na jiné subjekty – korporace, neziskovky a přeregulovaný sytém.

Korporativismus

V demorkatuře sice oficiálně vládne kapitalismus a volný trh, ale stát pomocí množství regulací, daní, dotací, zákazů, příkazů, stimulů a směrnic do značné míry kontroluje ekonomiku. V přeregulovaném prostředí logicky dominují velké firmy, které se s regulacemi dokážou vypořádat nebo se dokonce díky lobbistům na vytváření regulací podílejí. Malé firmy a živnostníci hrají druhou ligu a je pro ně velice obtížné v přeregulovaném prostředí fungovat. Vzniká tady symbióza mezi státem a korporacemi. Korporace potřebují stát, aby je chránil před konkurencí a udržoval jejich privilegované postavení na trhu a na oplátku korporace pro stát vykonávají špinavou práci. Nadále tady existují neziskovky, které silně dotuje stát a podobně jako korporace ty pro něj taky odvádějí špinavou práci.

Outsorcování represe

V tradičním totalitním režimu, je to stát, který vykonává represi vůči neposlušným obyvatelům. V demokratuře to místo něj dělají korporace a neziskovky. Korporace mažou nepřátelům státu profily na sociálních sítích a také je vyhazují  z práce. Neziskovky nepřítele státu všelijak šikanují a podávají na něj žaloby. A organizace jako je Antifa používají proti problematickým osobám fyzického násilí. Pokud se teda v demokratuře z vás stane pro režim nepohodlný člověk, máte dost velký problém, přitom stát proti vám ani nezasáhl. Korporace a neziskovky to udělají za něj.

Přeregulovanost

Všechno výše uvedené by ale samo ještě nestačilo k nastolení totalitního systému. Konec konců člověk se nemusí živit jenom tím, že pracuje v korporaci nebo pro stát. Může sám podnikat, nebo pracovat pro malou firmu. Taky kromě velkých sociálních sítí existují i ty malé, kde může být člověk aktivní. Od toho jsou tady regulace, které stíží nebo skoro znemožní pro někoho začít s podnikáním. Také se budou v demokratuře zavádět regulace, které znemožní malým internetovým platformám, které chtějí konkurovat korporacím jako Google a Facebook existovat.  A proto v přeregulováném systému bude vyhazov z korporace a nemožnost najít si zaměstnání v korporaci představovat existenční problém.  Tímto se demokratura podobá kafkovské utopii. Různých regulací a direktiv je takové množství, že prakticky není v silách jednotlivce (ani menšího podnikatele) je zvládnout bez chyby. Státní moc, pokud jen trochu chce, je schopna na každého „něco“najít. V prostředí, kdy každý je potenciálním viníkem, vzniká atmosféra konformity, v níž je hlavní snahou ovládaných mít v pořádku papíry a hlavně na sebe zbytečně neupozorňovat.

Představte si teda, že se v demokratuře stanete pro režim nepohodlným člověkem. Vyhodí vás ze zaměstnání, vymažou vás ze všech sociálních sítí, zruší vám přístup k různým bankovním službám jako paypal a mastercard, bojůvky typu antifa Vás budou fyzicky napadat, neziskovky na vás začnou podávat žaloby za porušení nějaké bizarní regulace. Prakticky vás tak úplně zničí a přitom stát si při této akci nijak neušpiní ruce. Velice elegantní řešení.

Korporativismus, outsorcování represe a přeregulovanost tak vytvářejí dokonalý totalitní systém přitom se všemi  formálními znaky parlamentní a svobodné demokracie.

Autor: Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 958 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.