rouskyovce2
18.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nastal čas přestat žít ve lži

Sdílejte článek:

KAREL ŠINDELÁŘ

SINDELARKJak najít ve věcech pandemie pravdu? Určitě ne u obvyklých „mluvících hlav“ z televize, politiky a většiny mainstreamových médií.

Pojďme si tedy připomenout pár příkladů lží, omylů či dezinformací, kterých se naše „mluvící hlavy“ dopouštěly nebo dopouštějí.

V médiích čtete o „mrtvých s covidem,“ kteří se obecně chápou jako „mrtví na covid.“ Skutečně zemřeli na covid?

„Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID-19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID-19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.“ Tolik zdroj, z něhož média čerpají, tedy oficiální web Ministerstva zdravotnictví. Přesné by tedy bylo „s pozitivním PCR testem.“ K čemu je takový údaj dobrý? Je dobrý maximálně jako dezinformace. Mrtvých na covid může být z celkového počtu „s pozitivním PCR testem“ stejně dobře 0 % jako 100 %.

Realita patrně bude někde mezi, například dle UZIS byl covid základní příčinou úmrtí u 59,6 % zemřelých s covidem (základna je ovšem pro změnu vyšší, než odpovídá grafu na webu MZČR – na důvody se mě neptejte, to se ptejte jich. Data jsou za minulý rok a vycházejí z vybraného vzorku, nikoli z ověřování primární příčiny smrti u všech „zesnulých s covidem“).

Jasně, máme tu nadúmrtí. U kolika z nich je příčinou covid a u kolika odložená péče? Nebo fakt, že si praktičtí lékaři místo léčení hráli na telefonní operátory? Víte to? Já také ne.

Vydržet „opatření“ jsme měli přes Velikonoce, pak tři týdny a následně pro změnu přes další Velikonoce. Zploštění křivky či zabránění kolapsu zdravotnictví si asi pamatujeme všichni. Výsledek? Náhubky (ne)nosíme pořád, opatření jsou sice mírnější než je tvrdý lockdown, nicméně návrat k normálu si představuji jinak.

Náhubky? Také zajímavé téma. Původně před nákazou SARS-CoV-2 chránil respirátor FFP3, zatímco rouška měla chránit okolí. Nosit ji měl nakažený. Mohla dokonce i zvyšovat riziko přenosu. Výsledek? Měli bychom nosit respirátory FFP2. Chápu, koronavirus je o o dva roky starší, patrně tedy vyrostl a rouškou by si cestu proklestil silou. Je ale pro změnu příliš velký na to, aby prošel filtrem FFP2 a tak stačí ten místo FFP3.

Zajímavostí je, že jde o specifickou českou mutaci viru. Takhle velkého a silného vira totiž máme jako jedni z mála na světě, v řadě zemí mají slabocha, na kterého prý stačí rouška. A někde nepotřebují ani tu.

Chcete-li se pobavit, jděte na web Ministerstva zdravotnictví vyvracející dezinformace. Dezinformací například je, že by dobrovolné očkování bylo vymáháno pod nějakými sankcemi. To jsem rád, že nemusím paní Svrčinovou brát vážně. Jde jen o (možná dokonce ruskou) dezinformaci.

„Neexistuje žádný důkaz o tom, že by nošení roušek jakýmkoliv způsobem oslabovalo imunitní systém,“ informuje nás tento vtipný web. A nemá náhodou zabránit kontaktu s virem, přičemž právě pravidelný kontakt s virem (nejen SARS-CoV-2, rouška si nevybírá) udržuje silnou imunitu, jelikož ji je potřeba průběžně posilovat? Vlastně by to bylo vtipné, kdyby oběti neležely na JIPkách.

Mimochodem, původně byl dezinformací i covidpas.

A pojďme se podívat na očkování, tu jedinou zaručenou cestu z pandemie. To je téma samo o sobě. Poté, co nám „mluvící hlavy“ slíbily spásu v podobě lockdownů, respirátorů a zavřených okresů, přišly s další. Očkováním. Očkovaný neonemocní a nemůže nikoho nakazit, informuje nás jeden z bývalých ministrů zdravotnictví. Dobře, může, ale určitě ochrání před těžkým průběhem. Tedy, někoho, někoho zase ne, ten třeba i zemře. Ale je pravda, že mezi pozitivně testovanými převažují neočkovaní. Což je určitě důkazem toho, že se očkovaný nakazí s menší pravděpodobností. Souvislost s tím, že se očkovaní prakticky netestují, by hledal jen dezinformátor. Pozitivní alespoň je, že vakcína chrání lépe než přirozená imunita. Aha, tak vlastně ne. Přirozená imunita chrání lépe (v češtině např. zde).

Je fajn, že tehdy bývalý, nyní současný (a brzo opět bývalý) ministr zdravotnictví jednomu ze svých předchůdců/nástupců vysvětlil, že představa, jak očkování brání nákaze a přenosu, je nesmysl. Akorát to jaksi zapomněl změnit v systému ONT, v jehož rámci je očkovaný automaticky brán jako bezinfekční. Považuji to empirický doklad toho, že systém ONT má více společného s čínským systémem sociálního kreditu než s nástrojem pro řešení pandemie. Proč? Protože certifikát o bezinfekčnosti nevypovídá vůbec nic o tom, zda je jedinec infekční. Vypovídá pouze o tom, zda se podrobil režimu.

Ale co, řekne si průměrný očkovaný. Máš sice pravdu, nicméně mám v mobilu certifikát platný do roku 2025 a mám klid, tak nedělej vlny. „Na úrovni Evropské unie se uvažuje o zavedení principu, podle kterého by se plná ochrana vztahovala ke třetí dávce vakcíny.“ Tečka.

Stop. Dalších příkladů by člověk našel mraky, ale nejsou potřeba. Nastal čas se zastavit. A to při plném vědomí toho, že covid-19 je nemoc, na níž (nejen s ní) lidé umírali, umírají a pravděpodobně umírat budou (ostatně, sám jsem svého času patřil spíše k „panikářům“).

Nastal čas přestat žít ve lži, čas zastavit tento globální Stanfordský vězeňský experiment. Nastal čas začít klást otázky, jejichž příklady (nikoli výčet) uvedu níže.

Opravdu můžeme těmto „mluvícím hlavám“ (lhostejno, zda mají blíže ke Spolu nebo k ANO), které selhávají celou dobu pandemie, ještě věřit? Třeba to, že vakcína je opravdu bezpečná? Že pokud české zdravotnictví obstálo při nulové proočkovanosti a minimální promořenosti, nyní k jeho zhroucení povede, pokud se nenaočkuje každý ideálně včetně dětí? Že zhroucení zdravotnictví naopak nehrozí v případě zavedení povinné vakcinace zdravotníků? Že ta třetí Tečka je opravdu poslední? Nebo alespoň čtvrtá? Cokoli dalšího? To jako vážně?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 473 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)