LIPOVSKA2
9.4.2021
Kategorie: Společnost

Naši Českou televizi za 5,5 miliardy z vašich poplatků nám žádná radní kontrolovat nebude!

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jana Marková„Přece sem policie nemůže lézt, natož když ji sem přivede ta zmanipulovaná špinavá ču_ka!“ Napsal na svém Twitteru redaktor ČT Tomáš Etzler o Haně Lipovské, která poukazuje na střet zájmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Včera si paní Hana Lipovská dovolila příliš. Jako členka Rady České televize obvinila na základě shromážděných důkazů jejího dlouholetého generálního ředitele Petra Dvořáka ze střetu zájmů. Paní Lipovská od svého vstupu do funkce upozorňuje jako ekonomka na nehospodárnost a mnohdy netransparentnost transakcí prováděných Českou televizí. Pozlátko této, do té doby téměř nedotknutelné instituce, začíná mít vážné trhliny. A cože tak hrozného paní Lipovská udělala? Iniciovala hlasování Rady ČT tak, aby pan stávající ředitel musel celou situaci vysvětlit. Radní po něm mimo jiné chtějí informace o tom, proč Radě neoznámil svůj podíl v IT firmě Gopas, který je podle Lipovské čtvrtinový. Dále proč jej nejprve držel přes firmy v daňových rájích a později se rozhodl jej vlastnit napřímo, nebo proč nevyzval ČT, aby s firmou Gopas neuzavírala žádné smlouvy. Generální ředitel má také sdělit, zda vlastní podíly v dalších firmách spolu se šéfem a spoluvlastníkem skupiny PPF Ladislavem Bartoníčkem. Trnem v oku panu Etzlerovi bylo to, že paní Lipovská přišla v doprovodu policejní ochranky, o kterou ale ona nežádala, a rozhodla o ní sama policie ČR na základě předchozích indicií.

Abychom pochopili proč se na paní radní za to, že chce vykonávat práci, pro kterou byla zvolena, strhla taková vlna nenávisti, je třeba uvést pár faktů. Veřejnoprávní televize je veřejnoprávní proto, že podle příslušného zákona je jejím úkolem poskytovat vyvážené objektivní informace, vytvářet programy a pořady pro všechny skupiny obyvatel tak, aby odrážely rozmanitost názorů, vyznání a uměleckých směrů s cílem posílit soudržnost pluralitní společnosti. Proto je povinností každého občana, který má televizní přijímač, si ji platit. A částka to není malá. Ročně se jedná o více než 5,5 miliardy korun z našich poplatků! Z těchto 5,5 miliard jde více než 2,2 miliardy pouze na platy jejích zaměstnanců. Například za rok 2019 si jen 15 vrcholových manažerů rozdalo na odměnách 46,5 milionu korun. Jak konkrétně se nedozvíme, protože při žádosti o informace o odměnách managementu Česká televize dle svého vyjádření přistoupila k provedení „testu proporcionality konkurujícího si práva na informace na straně jedné a práva na soukromí na straně druhé“. Dospěla k závěru, že právo na soukromí manažerů placených z veřejných prostředků je nadřazeno kontrole veřejností, pokud již tuto kontrolu neprovádí Rada České televize nebo její dozorčí komise. Pokud se dozorčí komise výslovně nezeptá, nemá mít veřejnost dle stanoviska ČT na podobné informace nárok. Jinými slovy plaťte a mlčte. V loňském covidovém roce, kdy se ve většině firem osekávaly výdaje na minimum, si pan ředitel Dvořák vyplatil ke stávajícímu platu 242 000,- Kč měsíčně ještě roční odměnu ve výši 1,6 milionu korun. Kromě toho má ovšem Česká televize i obrovskou mediální moc. Moc ovlivňovat veřejné mínění. A spolu s ním i výsledky voleb. A to je možná ještě důležitější, než ty vyplácené (nebo vyplácané) miliardy.

Objektivita tohoto veřejnoprávního média je tristní, stačí se podívat například na složení politiků zvaných do pořadu Otázky Václava Moravce a jiných diskuzních pořadů. Jako komentátoři aktuálního dění a diskutéři se objevují víceméně stále dokola ti samí lidé ze stejných politických subjektů. A to nikoliv na základě jejich zastoupení ve Sněmovně, ale dle nějakého jiného záhadného klíče. V debatách mnohdy až komicky působí situace, kdy moderátor nebo moderátorka na někoho selektivně útočí, než aby diskutujícím vyváženě pokládal dotazy. Skoro to vypadá tak, že si platíme někým narýsovanou, předem danou propagandu. A to nejen politickou. Stačí se sem tam podívat na pokrokově progresivní pořady pro děti a nejmenší. Někým, kdo se svého vlivu na Českou televizi nehodlá vzdát.

Nové složení Rady do zaběhlých pořádků tzv. „hodilo vidle“, a to je nepříjemné. Dokonce natolik, že například zakladatelé TOP 09 pánové Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg se neváhali obrátit k moci „vyšší“ a vyčinili biskupské konferenci za to, že si vůbec dovolila paní Hanu Lipovskou jako členku navrhnout. Odůvodnili to tím, že biskupové nemají tušení, jaké škody tím ČT způsobili a budou se za ně na věky věků stydět. Ti naštěstí na provolání pana Kalouska nereagovali a svůj postoj si navzdory rozhořčení obou pánů zachovali. Jedním z dalších, kdo má ze zcela regulérního požadavku paní Lipovské „psotník“, je pan radní Zdeněk Šarapatka. A neváhá ji za to rovnou přirovnat ke komunistické prokurátorce Brožové – Polednové. No a v neposlední řadě je to náš výše zmíněný redaktor České televize, pan Tomáš Etzler se svým vulgárním výrokem zveřejněným na Twitteru.

Myslím, že je na čase buď udělat tuto televizi skutečně objektivní a nezávislou, což se momentálně jeví téměř nemožné, anebo přestat nutit lidi si tuto její současnou podobu platit. Je totiž dost zvrácené, že si sami musíme platit propagandu, která nejen že mnohdy není v zájmu většinové společnosti, ale leckdy jde přímo proti ní. Myslím, že v dnešní době bychom těch 5,5 miliardy z našich kapes mohli použít prospěšnějším způsobem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 982 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)