skyline-night-668457_960_720
24.2.2016
Kategorie: Politika

Naši budoucnost mají v rukách idioti

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ 24|02|2016

Když se před necelými pěti lety objevil v některém z ekonomických periodik (už si opravdu nevzpomenu, kde konkrétně to bylo) analytický článek, že Andreji Babišovi „ujíždí“ v byznysu vlak a že v silné čtyřce tuzemských investorů je až tím posledním, přičemž stále více zaostává, text jsem přelétl rychločtením jako nepříliš atraktivní téma. U kormidla vlády byl tehdy Petr Nečas, a přestože součástí vládní koalice byly i bizarní Věci Veřejné, ani ve snu by mě nenapadlo, v jak tristním stavu se v roce 2016 bude tato země nacházet.

Babiš se svým Agrofertem – mírně řečeno – již dávno není zaostávajícím hráčem. Silnou rukou se snaží (spolu)vládnout Česku, přičemž kromě ekonomických výhod pro svou firmu získal také obrovský politický vliv i se všemi neformálními souvislostmi. Pokud jeho někdejší rozhodnutí vstoupit do politiky bylo motivováno postupným ústupem Agrofertu z původních pozic, jeví se zmíněný článek z doby před zhruba pěti lety jako zapomenuté memento.

Zatímco v případě Věcí veřejných šlo o raketový nástup k moci (v parlamentních volbách v roce 2010 získaly tuším něco kolem jedenácti procent), ale hlavně stejně rychlý sešup, u Andreje Babiše to pořád vypadá na běh na pořádně dlouhou trať.

Ministr financí sice vrší jednu chybu za druhou, což se snaží kamuflovat mediálními výstupy proti přijímání uprchlíků a podobně, avšak pro mnoho občanů je stále nejmenším zlem ze všech. Sociální demokraté navzdory všem svým Březinům, Haškům a dalším typům a propracovaným korupčním strukturám byli oním nejmenším zlem donedávna; dnes to již neplatí a bývalí voliči ČSSD pokukují právě po ANO, neboť „sociální demokraté se zajímají jen o sebe a své prebendy, zatímco Babiš alespoň dává lidem práci“ (autentický názor pražské matky, zaměstnankyně s průměrnou životní úrovní).

ANO je tedy přes všechny dotační aféry stále favoritem závodu o voličskou přízeň – což je tragická zpráva pro každého jen trochu svobodymyslného člověka. Hlavním problémem – a podstatou této země – je však obsah věty, jež zazněla v jednom z dílů série České století, který pojednával o slavných privatizačních létech. Kritik Václava Klause tam říká jednomu z jeho spolupracovníků (a bylo to tuším přímo Dušanu Třískovi), že – parafrázuji – „tomu vašemu Klausovi se nedá upřít jedna věc: národ, který byl vždy levicově orientován, přesvědčil o tom, že je vlastně pro podnikání a volný trh“. To je však dnes již dávno pryč a většina lidí ochotně baští darované koblihy místo toho, aby si je sami upekli.

Viděna touto optikou, budoucnost Česka nevypadá pro toho, kdo nemiluje příliš státu ve svém životě, zrovna růžově. Občanští demokraté se sice na svém kongresu navzájem ujišťovali, že se vrátí do vlády, avšak ani s TOP 09 nemají příliš nadějí. “Pravice” svoji poslední skutečnou šanci – navíc milostivě naservírovanou tehdejším prezidentem Klausem – totálně zpackala, a zdaleka samozřejmě nejde jen o paní Nagyovou.

Vývoj v této zemi půjde pravděpodobně tímto směrem: v příštích parlamentních volbách zvítězí ANO, což bude další krok k úpadku a rozkladu ČSSD. KDU-ČSL skončí v opozici a v delším časovém horizontu zcela zmizí z Poslanecké sněmovny.

Pokud si Andrej Babiš založí nějaké „béčko“, do něhož napumpuje peníze a které mu později vytvoří koaličního partnera, tak si pak při vhodné konstelaci v parlamentu opravdu může vážně začít hrát s myšlenkou na zavedení většinového volebního systému, v němž jeho financím a vlivu nebude moct už nikdo konkurovat.

ČSSD a KDU-ČSL hrají v současné vládě roli užitečných idiotů v dlouhodobých záměrech Andreje Babiše. Až si jednou důkladně zanalyzují své současné působení v této vládní koalici, možná už budou v roli pouhých idiotů.

ZDROJ: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 84 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...